پیام‌رسان ژاپنی لاین به دنبال ایجاد صرافی ارزهای دیجیتال درون برنامه ای

پیام‌رسان ژاپنی لاین به دنبال ایجاد صرافی ارزهای دیجیتال درون برنامه ای

غول پیام‌رسان ژاپنی LINE، امروز ۳۱ ژانویه (۱۱ بهمن)، رسما از برنامه خود مبنی بر ایجاد یک صرافی و فضای تجارتی درون برنامه ای برای ۲۰۰ میلیون کاربر فعال این اپلیکیشن خبر داد.

طبق بیانیه رسمیِ امروزِ پیام‌رسان LINE، درخواست این شرکت برای راه‌اندازی این صرافی جدید، قبل از دستور تنظیم کنندگان ژاپنی، ثبت شده است.

ژاپن در سال ۲۰۱۷ لایحه ای با هدف صدور مجوز برای صرافی های ارزهای دیجیتال را تصویب کرد. دولت ژاپن تاکنون بیش از بیست صرافی ارزهای دیجیتال را برای ورود در این صنعت محبوب تایید کرده است که شامل چندین شرکت بزرگ می شوند.

شرکت لاین در بیانیه رسمی خود از پایه‌گذاری یک شرکت جدید به نام LINE Financial Corporation، خبر داد. این شرکت به منظور «ارائه انواع خدمات مالی، از جمله جایی برای تبادل و معاملات ارزهای مجازی، وام ها و بیمه»، بنا می‌شود.

پیام‌رسان ژاپنی لاین به دنبال ایجاد صرافی ارزهای دیجیتال درون برنامه ای

این صرافی درون برنامه ای، مکمل سرویس پرداخت درون برنامه ای لاین، یعنی LINE Pay خواهد بود. سرویس لاین پی که از دو سال پیش فعالیت خود را آغاز کرده است، بیش از ۴۰ میلیون کاربر فعال دارد.

علاوه بر این، این پلتفرم به دنبال «ترویج تحقیق و توسعه روی فناوری هایی مانند بلاک چین» است، اما جزئیات چگونگی آن هنوز مشخص نیست. پیش از این رسانه های محلی از احتمال ایجاد یک ارز دیجیتال توسط لاین خبر داده بودند.

برخلاف چین و کره جنوبی که موضوع سخت گیرانه ای در قبال ارزهای دیجیتال دارند، ژاپن در تلاش برای همسویی با این فناوری است.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه