شرکت لجر تأیید کرد که هکرها موفق به سرقت ۱ میلیون از ایمیل‌های کاربران شده‌اند

شرکت لجر تأیید کرد که هکرها موفق به سرقت ۱ میلیون از ایمیل‌های کاربران شده‌اند

لجر در اطلاعیه تازه خود اعلام کرده است که طی یک رخنه امنیتی در سیستم‌های این شرکت، بخشی از اطلاعات کاربران لجر لو رفته است. این شرکت اعلام کرده است که این حملات طی دو ماه صورت گرفته‌اند.

به گزارش کوین دسک، پاسکال گوتیر (Pascal Gauthier)، مدیرعامل شرکت لجر، روز گذشته با انتشار یادداشتی اعلام کرد که یک عامل ناشناس موفق شده است تا با ترتیب‌دادن یک رخنه امنیتی گسترده، اطلاعات کاربران لجر را سرقت کند.

هنوز از هویت هکر یا هکرها اطلاعاتی در دست نیست اما گفته می‌شود که حمله با استفاده از پایگاه داده بازاریابی لجر و پلتفرم تجارت الکترونیک آنها صورت گرفته است. افرادی که در خبرنامه لجر ثبت‌نام کرده‌اند، ازجمله مشتریانی هستند که اطلاعات‌شان به سرقت رفته است.

آدرس‌های ایمیل، نام کامل حدود ۹,۵۰۰ کاربر، آدرس‌های پستی و شماره تلفن کاربران ازجمله اطلاعاتی است که طی این حمله سرقت شده است. طبق برآوردها، چیزی در حدود یک میلیون ایمیل در اختیار هکرها قرار گرفته است. لجر اعلام کرده است که اطلاعات پرداخت مثل رمزهای عبور و سرمایه‌های کاربران در خطر نیست.

این رخنه امنیتی اولین بار ۱۴ ژوییه (۱۱ تیر) و در قالب برنامه کشف باگ لجر کشف شد. لجر اعلام کرده است که احتمالا هکرها از ماه آوریل یا ژوئن به اطلاعات دسترسی داشته‌اند. لجر همچنین تأیید کرده است که اشکالی که هکرها از آن برای رخنه امنیتی استفاده کرده‌اند، رفع شده است.

لجر که یکی از بزرگترین شرکت‌های تولید کیف پول‌های سخت‌افزاری است، شکایتی را تسلیم مراجع قضایی فرانسه کرده است تا این هک را به‌صورت قانونی پیگیری کند. به‌گفته این شرکت، هیچ‌یک از کاربرانش صحبتی از انتشار آنلاین اطلاعات یا درخواست باج از طرف هکرها نکرده‌اند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
مهدی رحمانی
مهدی رحمانی
3 سال قبل

یعنی اینکه میگن ولت های سخت افزاری هک نمیشن هم اشتباه بوده ؟

انثار
انثار
3 سال قبل

نخیر اشتباه نبوده.نه بیت کوین قابله هک هست و نه لجر برادر.
اطلاعات کاربران رو دزدیدن.یه بنده خدایی بود برای اینکه خنگ بنظر نیاد میگفت کیف پول بیت منو هک کردن.کیف پول اپ وب بیس بود.فهمیدم که خنگی خودش بوده و کلید خصوصیشو به خودش ایمیل زده یادش نره.
خنگی خودمونو نذاریم پای عدم اعتماد به بلاک چین و بیت و کیف پول و ...
به کیف پولهای شرکتهایی که ممکنه ایرانو تحریم کنن شک کنین فقط.منظور از شک یعنی احتیاط کنین و استفاده نکنین.

محمد صدرایی
محمد صدرایی
3 سال قبل

ربطی به هک ولت های سخت افزاری لجر نداره یه بار دیگه مطلب و بخون