صرافی کراکن تا پایان ۲۰۲۰ از پرداخت‌های لایتنینگ پشتیبانی خواهد کرد

صرافی کراکن تا پایان ۲۰۲۰ از پرداخت‌های لایتنینگ پشتیبانی خواهد کرد

به نقل از پیر روشارد (Pierre Rochard)، استراتژیست بیت کوین صرافی کراکن (Kraken)، این صرافی آمریکایی ارز‌های دیجیتال به احتمال زیاد تا پیش از پایان سال جاری میلادی از پرداخت‌های شبکه‌ لایتنینگ بیت کوین پشتیبانی خواهد کرد.

به گزارش کوینفومینیا، روشارد اذعان داشت که طرح‌هایی برای حمایت از نخستین راه‌کار مقیاس‌پذیر بیت کوین برنامه‌ریزی شده‌اند. او روز چهارشنبه در پاسخ به توییتی که خواستار جزئیاتی در رابطه با زمان‌بندی پشتیبانی کراکن از شبکه لایتنینگ شده بود، گفت:

اگر این اتفاق در سال جاری رخ نداد، مرا اخراج کنید.

روشارد، جزئیات بیشتری از طرح شبکه‌ لایتنینگ در کراکن فاش نکرد. با این حال، خالی از لطف نیست مصاحبه‌ اخیر او را با خبر‌گزاری کوینفومینیا (Coinfomania) یاد‌آور شویم. روشارد طی این مصاحبه‌ اعلام کرد که یکی از نقش‌های وی در کراکن، مشاوره تیم‌های اجرایی و پشتیبانی از محصولات بیت کوین است.

در عین حال، با پشتیبانی کراکن از شبکه پرداخت لایتنینگ بیت کوین، این صرافی به قدیمی‌ترین صرافی‌ای‌ (به جز بیتفینکس) بدل خواهد شد که از راه‌کارهای برون زنجیره‌ای (off-chain) مقیاس‌پذیری پشتیبانی می‌کند. بسیاری بر این باورند که تراکنش‌های شبکه‌ لایتنینگ، در نهایت این احتمال را که کاربران اصلی از بیت کوین برای پرداخت‌های خرد استفاده کنند افزایش خواهد داد.‌

هنگام نگارش این مطلب، داده‌های سایت «1ML.com» حاکی از آن است که شبکه‌ لایتنینگ دارای ظرفیتی ۹۳۰.۲۶ بیت کوینی است. این رقم از مقداری که در آوریل ۲۰۱۹ ثبت شده (۱۰۵۰ بیت کوین) کمتر است.

صرافی کراکن تا پایان ۲۰۲۰ از پرداخت‌های لایتنینگ پشتیبانی خواهد کرد
شبکه‌ی لایتنینگ

البته نکته مثبت در این رابطه، افزایش ۳۵ درصدی نودهای شبکه طی ۱۲ ماه اخیر است. این تعداد در حال حاضر به ۱۲,۸۹۰ رسیده‌ است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
علی
علی
۴ سال قبل

من از تراکنش های لایتنینگ زیاد استفاده میکنم خیلی دوست دارم استفاده از لایتنینگ رو