آدم ربایی مسلحانه برای سرقت بیت کوین در مشهد؛ مجرمان دستگیر شدند

آدم ربایی مسلحانه برای سرقت بیت کوین در مشهد؛ مجرمان دستگیر شدند

تبهکاران مسلحی که در مشهد جوانی را برای سرقت بیت کوین‌هایش ربوده بودند دستگیر شدند.

به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، اوایل شب بیست و سوم اردیبهشت گذشته بود که افرادی به آرامی وارد خانه‌ای ویلایی در بولوار شهید فکوری مشهد شدند. قرار بود جلسه یکی از شرکت‌های هرمی در آن خانه برگزار شود و به همین دلیل اعضای شرکت برای آن که جلب توجه نکنند به تنهایی و با رعایت احتیاط پا به آن خانه ویلایی گذاشتند.

در همین حال یک دستگاه پژو ۴۰۵ مشکی رنگ که سه سرنشین داشت کمی دورتر از این خانه ویلایی در حالی متوقف شد که سرنشینان آن چشم به خانه ویلایی دوختند و به کمین نشستند، هیچ‌کس نمی‌دانست که یکی از اعضای جلسه شرکت هرمی نقشه وحشتناکی را به اجرا گذاشته است. او از درون جلسه پیامکی را برای کمال (سردسته تبهکاران) ارسال کرد و به او اطلاع داد که تا چند دقیقه دیگر جلسه پایان می‌یابد! سرنشینان پژو ۴۰۵ با دیدن این پیام، ماسک‌های بهداشتی را به صورت زدند و سلاح هایشان را آماده کردند. ناگهان اعضای شرکت هرمی یکی یکی از خانه ویلایی بیرون آمدند و هر کدام به سویی رفتند. در این میان، اما چشم‌های تبهکاران به «محمد»، جوان ۳۲ ساله‌ای دوخته شد که به‌همراه یکی از دوستانش به نام «الف» از خانه ویلایی بیرون آمد و به‌طرف خودروی بنز رفت! در آن هوای بارانی به‌محض این که «محمد» با ریموت قفل مرکزی را باز کرد، سرنشینان پژو او را محاصره کردند و ناگهان تیغه قمه و چاقو در هوا درخشید.

پژوسواران به‌سوی «محمد» حمله‌ور شدند تا او را به‌درون پژوی مشکی بکشانند. «الف» (دوست محمد) که هنوز نمی‌دانست چه اتفاقی افتاده، هراسان به‌طرف پرایدش دوید و با برداشتن قفل فرمان به‌سوی نقابداران مسلح یورش برد که ناگهان در تاریکی شب لوله اسلحه را دید که به‌سمت او نشانه رفته بود! مردی که سلاح در دست داشت فریاد زد: «تکان نخور! با تو کاری نداریم!» گزارش خراسان حاکی است، «الف» که با دیدن سلاح در تاریکی شب وحشت‌زده میخکوب شده بود، با فرار تبهکاران نقابدار، گوشی تلفن را برداشت و با پلیس تماس گرفت. دقایقی بعد با حضور نیرو‌های انتظامی در محل وقوع آدم‌ربایی، تحقیقات آغاز و پرونده قضایی در حالی تشکیل شد که «الف» نتوانست مشخصاتی از تبهکاران مسلح به پلیس ارائه کند.

با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع، این پرونده با صدور فرمانی از سوی سردار محمدکاظم تقوی (رئیس پلیس خراسان رضوی) به پلیس آگاهی ارسال شد تا به‌طور ویژه و تخصصی مورد رسیدگی قرار گیرد. این گونه بود که جلسه تجزیه و تحلیل علمی این ماجرا، شبانه در دفتر سرهنگ شفیع‌زاده (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) و با حضور سرهنگ کارآگاه غلامی ثانی (رئیس اداره جنایی) تشکیل شد و همه زوایای این ماجرا مورد بررسی‌های کارشناسی قرار گرفت. در نهایت گروه ورزیده‌ای از کارآگاهان دایره مبارزه با آدم ربایی و سرقت‌های مسلحانه مأمور رسیدگی به این پرونده شدند و در چند شاخه اطلاعاتی و عملیاتی به تحقیق پرداختند. دستور سردار واضح بود «تا نجات جان گروگان، عملیات پلیسی به‌صورت شبانه‌روزی ادامه یابد» به همین دلیل کارآگاهان با عزیمت به‌محل وقوع آدم‌ربایی به رصد‌های اطلاعاتی ادامه دادند تا این که حدود ساعت ۲ بامداد و در حالی که سرنخ‌های مهمی از سرنشینان و مشخصات پژو ۴۰۵ مشکی رنگ به دست آمده بود، خبری در بیسیم‌های کارآگاهان پیچید، «گروگان ۳۲ ساله کنار رودخانه‌ای در بولوار شاهنامه ۴۴ با دست و پای بسته رها شده است». بنا بر گزارش خراسان، اگرچه شنیدن این خبر که با رمز‌های پلیسی در بی‌سیم مخابره می‌شد برق شادی را بر چهره کارآگاهان نشاند، اما دستگیری تبهکاران و شناسایی مخفیگاه آنها در مرحله بعدی عملیات قرار داشت که مورد تأکید فرمانده انتظامی استان بود.

کلیددار امنیت سرزمین خورشید درباره ماجرای دستگیری گروگان‌گیران مسلح نقابدار به خراسان گفت: وقتی گروگان ۳۲ ساله با کمک یکی از اهالی بولوار شاهنامه با پلیس تماس گرفت بی‌درنگ کارآگاهان به سراغ او رفتند و عملیات شناسایی گروگان‌گیران را با شیوه و شگرد دیگری ادامه دادند؛ چرا که دیگر گروگان در حلقه امنیتی پلیس قرار داشت و باید عملیات به گونه‌ای تغییر می‌کرد که تبهکاران تصور کنند با رهایی گروگان دیگر تحت تعقیب پلیس نیستند. به همین دلیل مرحله بعدی از این عملیات به‌طور غیرمحسوس و اطلاعاتی آغاز شد. سردار محمدکاظم تقوی افزود: گروگان ۳۲ ساله در اظهارات خود گفت با آنکه مرا با چشم و دست و پای بسته ربودند، اما در یک لحظه از سخنانی که بین آنها رد و بدل می‌شد متوجه شدم مرا به باغی برده‌اند که در آن میز بیلیارد وجود داشت! در عین حال آن‌ها مرا شکنجه دادند و با تهدید به مرگ با اسلحه، رمز حساب کاربری سایتی را گرفتند که در آن حساب بیت کوین داشتم! سکاندار امنیت خراسان رضوی تصریح کرد: با همین سرنخ، کارآگاهان به ردیابی باغ ویلا‌های منطقه مذکور پرداختند و باغ یاد شده را در بولوار توس شناسایی کردند. بررسی‌ها نشان داد: مالک باغ ویلا آن را برای چند روز به یک جوان به نام کمال اجاره داده است. اما از سوی دیگر انگیزه آدم‌ربایان برای پلیس مشخص شد و بلافاصله مکاتبات با متصدیان سایت مذکور برای همکاری با پلیس آغاز شد و این در حالی بود که مرد مرموز این ماجرا، ارز‌های دیجیتالی را از حساب گروگان به یک حساب دیگر انتقال داده بود.

سردار سرتیپ دوم تقوی خاطرنشان کرد: با وجود عملیات انتقال ارز‌های دیجیتالی، این ارز‌ها وارد حساب دیگر نشده بود و به‌خاطر همین اختلال در شبکه، مرد مرموز پشت پرده گروگان‌گیری، ایمیلی تهدیدآمیز را برای گروگان خود ارسال کرد که «حساب خودت را درست کن وگرنه دوباره تو را می‌بریم! شب باغ یادت نره!» رئیس پلیس با تجربه خراسان رضوی ادامه داد: با این سرنخ مهم، بلافاصله ارسال کننده ایمیل با شگرد‌های پلیسی شناسایی شد و کارآگاهان او را صبح بیست و ششم خرداد در محل کارش دستگیر کردند! وی گفت: این جوان ۳۸ ساله که سعید نام دارد ابتدا همه چیز را انکار می‌کرد، اما وقتی ایمیل و دیگر مدارک را دید به ناچار لب به اعتراف گشود و گفت: می‌دانستم «محمد» ارز دیجیتالی (بیت کوین) دارد که چند میلیارد تومان می‌ارزد به همین دلیل نقشه‌ای کشیدم تا رمز او را به دست آورم، اما با آن که در شرکت هرمی با هم بودیم، موفق نمی‌شدم تا این که سراغ «کمال» رفتم. او از دوستان قدیمی‌ام در منطقه مهرآباد بود که به‌خاطر چاقوکشی باید دیه می‌پرداخت، اما افراد دیگری را که در این ماجرا نقش داشتند نمی‌شناسم!

فرمانده انتظامی خراسان رضوی با اشاره به «اقتدار پلیس در جرایم خاص» تأکید کرد: با اعترافات این متهم، بلافاصله کارآگاهان با دستورات ویژه قضایی به سراغ «کمال» رفتند چرا که تردیدی در نقش او با توجه به اجاره باغ ویلا در این ماجرا وجود نداشت. وی افزود: با آن که کمال متهم فراری بود و به‌صورت مخفیانه زندگی می‌کرد بالاخره مخفیگاه او در خیابان صدر شناسایی شد و این جوان در یک عملیات ضربتی به دام افتاد. او که با دیدن سعید در پلیس آگاهی نمی‌توانست حقیقت موضوع را کتمان کند در تشریح ماجرا گفت: دو سال قبل به‌خاطر چاقوکشی به زندان و پرداخت حدود ۱۵۰ میلیون تومان دیه محکوم شدم، وقتی سعید به من گفت: اگر فردی به نام «محمد» را بربایید و رمز حساب ارز دیجیتالی او را بگیرید من هم دیه را می‌پردازم، دیگر وسوسه شدم و قبول کردم. یکی از دوستانم در نمایشگاه فروش خودرو کار می‌کرد که پژوی متعلق به یکی از مشتریان را برداشتم و با همدستی دو نفر دیگر از دوستانم نقشه آدم ربایی سعید را کاملا بررسی کردم. نقشه بسیار پیچیده بود و اصلا فکر نمی‌کردم پلیس بتواند ما را شناسایی کند. دو روز قبل از آدم‌ربایی، باغی را در بولوار توس اجاره کردم تا این که «سعید» پیام داد امشب (۹۹.۲.۲۳) در منزلی جلسه داریم. قبل از آن، منزل را در بولوار شهید فکوری به من نشان داد که من هم طبق نقشه با دوستانم او را ربودم. وقتی رمز حساب را از او گرفتیم، توسط یکی از همدستانم رمز را مقابل بیمارستان رضوی به سعید رساندیم. او هم بعد از آن که ارز‌ها را به حساب خودش انتقال داد با ما تماس گرفت که گروگان را رها کنیم! ما هم او را به کنار رودخانه شاهنامه ۴۴ بردیم و با دست و پای بسته رها کردیم! و …

فرمانده حافظان امنیت خراسان رضوی با قدردانی از تلاش کارآگاهان یادآور شد: تحقیقات پلیسی با دستورات ویژه قضایی برای ریشه‌یابی این پرونده و دستگیری دیگر عوامل مرتبط با آن ادامه دارد. وی در پایان به افرادی که چنین نقشه‌هایی را در ذهن می‌پرورانند، هشدار داد: یقین بدانید درصورت ارتکاب به چنین جرایمی در هر نقطه‌ای از خراسان رضوی، پلیس با قاطعیت موضوع را پیگیری می‌کند و مجرمان را از هر سوراخی بیرون می‌کشد، پس بهتر است راه درست را در زندگی انتخاب کنید تا سال‌های عمرتان را پشت میله‌های زندان نگذرانید.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

5 دیدگاه
مهران معینی
مهران معینی
3 سال قبل

قوه تخیل خیلی خوبی داری

aquila
aquila
3 سال قبل

نوسنده رمان بنویسه من میخونم حتما

علی محمدی منفرد
علی محمدی منفرد
3 سال قبل

چه هیجانی داشت ☻☺

دیجیتال نوت | DigitalNote_XDN
دیجیتال نوت | DigitalNote_XDN
3 سال قبل

با شیوه داستانی خیلی حال کردم
نویسنده خیلی عالی بود

مهدی
مهدی
3 سال قبل

شیوه روایت داستان بیشتر شبیه به یه رمان پلیسی بود تا یه داستان واقعی.
البته متوجه هستم که ماجرا واقعا اتفاق افتاده.