دامنه اینترنتی .NFT با قیمت ۸۴,۰۰۰ دلار خریداری شد

دامنه اینترنتی .NFT با قیمت ۸۴,۰۰۰ دلار خریداری شد

جیهان چو (Jehan Chu)، از بنیان‌گذاران شرکت کنتیک کپیتال، برای یک دامنه با پسوند NFT‌ چیزی در حدود ۸۴,۰۰۰ دلار پول پرداخت کرده است. او معتقد است که امکانات دامنه‌های NFT بی‌نهایت است.

به گزارش کوین تلگراف، جیهان چو یکی از بنیان‌گذاران شرکت سرمایه‌گذاری کنتیک کپیتال (Kenetic Capital) است که در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کند، قابلیت صدور تعداد ظاهراً نامحدودی از ساب‌دامین‌های NFT را روی بلاک چین هندشیک (Handshake) خریداری کرده است. گفتنی است مقر شرکت کنتیک کپیتال در هنگ‌کنگ واقع شده است.

آن‌طور که شرکت کنتیک اعلام کرده است، جیهان چو پسوند دامنه NFT. را به قیمت ۸۴ هزار دلار که معادل ۶۸۰۰۰۰ توکن هندشیک (NHS) می‌شود، از بازار نیم‌بیس (Namebase) خریداری کرده است. این سرمایه‌گذار ارزهای دیجیتال، ظاهراً بیش از ۱۳۰۰ دامین هندشیک را در اختیار دارد. او می‌گوید که با مشاهده علاقه روزافزون به توکن‌های غیرمثلی (NFT) در اکوسیستم ارزهای دیجیتال، تصمیم به خرید این دامنه‌ها گرفته است.

جیهان چو در این زمینه گفته است:

معتقدم که NFT حلقه گمشده بین اشیای آنلاین و آفلاین است و نه‌تنها هنر، بلکه تجارت، امور مالی، جامعه و فرهنگ را نیز متحول خواهد کرد. یک دامنه غیرقابل سانسور NFT بر روی بلاک چین هندشیک، یک دارایی و پلتفرم ارزشمند برای آینده هنر و مالکیت معنوی است.

رایان رامیرز (Ryan Ramirez) که مالک قبلی پسوند دامنهNFT. قبل از فروش به جیهان چو بود، گفت که این دامنه را در زمان انتشارش به قیمت ۴۸۰ دلار یا ۴۰۹۶ توکن HNS خریداری کرده بود. بر اساس اظهارات رامیرز این خرید به جیهان چو این امکان را می‌دهد تا دامنه‌های فرعی نامحدودی را با استفاده از پسوند NFT. بر روی بلاک چین هندشیک ایجاد کند.

جیهان چو همچنین گفته است:

امکانات دامنه NFT بی‌نهایت است. از گالری‌های غیرمتمرکز NFT گرفته تا ایجاد ساب‌دامین‌هایی با استفاده از برند NFT نظیر art.nft و crypto.nft که برای اجاره یا فروش در دسترس قرار دارند.

پیشنهاد هندشیک تنها نمونه از پسوندهای دامنه غیرمتمرکز در فضای بلاک چین نیست. در سال ۲۰۱۹ (۱۳۹۸) شرکت آنستاپبل دامینز (Unstoppable Domains) که تیم دراپر (Tim Draper) از آن پشتیبانی می‌کند، به کاربران این امکان را داد تا دامنه‌هایی با پسوند crypto. را بر روی بلاک چین اتریوم ثبت کنند. پروتکل هندشیک خدمت مشابهی ارائه می‌دهد و جایگزینی برای پسوندهای سنتی com،.org. و net. به حساب می‌آید. این پروتکل به کاربران این امکان را می‌دهد که از طریق یک سیستم غیرمتمرکز، مالک نام دامنه خودشان باشند.

جیهان چو که یکی از بنیان‌گذاران انجمن بیت کوین هنگ‌کنگ است و در حوزه ارزهای دیجیتال چهره فعالی به‌حساب می‌آید، قبلاً پیش‌بینی کرده بود که بازاری صعودی در انتظار بیت کوین است. او در ماه مه ۲۰۱۹ (اردیبهشت ۱۳۹۸) پیش‌بینی کرده بود که قیمت بیت کوین تا پایان سال [۲۰۱۹] به ۳۰,۰۰۰ دلار می‌رسد. او این پیش‌بینی را با توجه به پذیرش ارزهای دیجیتال توسط شرکت‌هایی نظیر فیس‌بوک، جی‌پی مورگان‌چیس (JPMorgan Chase)، راکوتن (Rakuten) و فیدلیتی (Fidelity) مطرح کرده بود.

اکنون مشخص شد که پیش‌بینی او صحیح اما زودهنگام بوده است. علاقه سرمایه‌گذاران نهادی به بیت کوین در اواخر سال ۲۰۲۰ سوخت موردنیاز بیت کوین را برای رد شدن از قیمت ۳۰,۰۰۰ دلار فراهم کرد. همچنین باعث شد قیمت بیت کوین به بالاترین قیمت تاریخی خود یعنی ۴۲,۰۰۰ دلار نیز برسد.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
سید رضا حسینی
سید رضا حسینی
۳ سال قبل

ظاهرا تکنولوژی و کامپیوتر ها درحال بلعیدن جهانن.وقتی یک دامنه سایت هزاران دلار قیمت داشته باشه . میشه گفت بازار تریلیون دلاری رمز ارز ها منطقیه