بزرگ‌ترین بانک آمریکا: بیت کوین ماندگار خواهد بود

بزرگ‌ترین بانک آمریکا: بیت کوین ماندگار خواهد بود

بزرگ‌ترین بانک ایالات متحده، بعد از سال‌ها انتقاد صریح و آشکار از بیت کوین، به‌طور کامل رویکرد و لحن خود را در مورد پادشاه ارزهای دیجیتال دنیا تغییر داده است.

به گزارش دیلی هودل، تحلیل‌گران بانک بزرگ جی‌پی ‌مورگان (JPMorgan)، در گزارشی با عنوان «اولین آزمون ارز دیجیتال: طلای دیجیتال، یک تکه فلز بی‌ارزش، یا چیزی بین این دو؟» عنوان کردند که بیت کوین بعد از دوام آوردن از افت قیمت ناشی از شیوع ویروس کرونا، تصویری مثبت‌تر و امیدوارکننده‌تر از خود به نمایش گذاشته است. در این گزارش آمده است:

حباب بیت کوین دقیقا با همان شدتی که متورم شد، از هم پاشید و فروریخت. با این حال، بیت کوین [تا به اینجا] به ندرت زیر [مجموع] هزینه تولید معامله شده و در هر شرایطی ارزش خود را حفظ کرده است، از جمله در شرایط بسیار بی‌‌سامان و بی‌نظمی که در ماه مارس (اسفند) بر بازارها حاکم بود.

در ماه مارس، هنگامی که سرمایه‌گذاران در میانه شیوع بیماری کووید ۱۹ در سرتاسر جهان دچار هراس شدند، پادشاه ارزهای دیجیتال به زیر ۴,۰۰۰ دلار سقوط کرد و تقریبا ۵۰ درصد از بهای خود را از دست داد.

با این حال، بیت کوین بار دیگر مقاومت و انعطاف‌پذیری‌اش را با جبران افت خود نشان داد و از دارایی‌هایی همچون ارزهای فیات، سهام، طلا و منابع اقتصادی دولتی، عملکردی بهتر داشت. تا ماه مه (اردیبهشت)، این ارز دیجیتال توانست به سطوح پیش از افت ماه مارس خود بازگردد.

با این حال، به عقیده تحلیل‌گران جی‌پی‌ مورگان، مشترکان بازار بیت کوین هنوز برای پذیرش این ارز دیجیتال به‌عنوان یک ذخیره ارزش آمادگی لازم را ندارند. در گزارش این بانک آمده است:

نوسانات قیمت بیت کوین نشان می‌دهد که افراد به این ارز دیجیتال بیشتر به‌چشم وسیله‌ای برای سفته‌بازی نگاه می‌کنند تا یک واسطه مبادلاتی یا ذخیره ارزش.

در سپتامبر ۲۰۱۷ (شهریور ۹۶)، مدیر ارشد اجرایی جی‌پی مورگان، جیمی دیمون (Jamie Dimon)، اعلام کرده بود که اگر کارمندی از این بانک حین معامله بیت کوین دیده شود، او را اخراج خواهد کرد، زیرا این کار هم احمقانه است و هم علیه قوانین این شرکت.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه