ژیهان وو رسماً از ریاست بیت مین، بزرگترین تولیدکننده دستگاه استخراج در جهان، کناره‌گیری کرد

ژیهان وو رسماً از ریاست بیت مین، بزرگترین تولیدکننده دستگاه استخراج در جهان، کناره‌گیری کرد

جیهان وو (Jihan Wu) مدیرعامل و رئیس بیت مین (Bitmain) در نامه‌ای رمزنگاری‌شده اعلام کرد که پس از توافق با هم‌بنیان‌گذار این شرکت از سمت خود کناره‌گیری کرده است. با کناره‌گیری او، دعوی حقوقی یک‌ساله این شرکت هم به پایان خود نزدیک می‌شود.

به گزارش «The Block»، وو در نامه‌ای رمزنگاری‌شده که روز سه‌شنبه در حساب توییتر خود منتشر کرد، رسماً اعلام کرد که برای پایان دادن به جنگ داخلی قدرت در بیت مین با میکری ژان (Micree Zhan)، هم‌بنیان‌گذار این شرکت، از سمت خود کناره‌گیری کرده است.

نامه ژیهان وو
نامه ژیهان وو

او در این نامه که ایگور ایگامبردیف (Igor Igamberdiev) از شرکت بلاک آن را رمزگشایی کرد، گفت که اختلاف میان او و ژان به شکلی «دوستانه» و «سازنده» حل و فصل شده است.

براساس توافق میان این دو، ژان تقریباً نصف سهام وو و یک گروه از سهامدارانِ بنیان‌گذار را به مبلغ ۶۰۰ میلیون دلار خریداری کرده است. در ازای این اقدام، وو از سمت مدیرعاملی و ریاست بیت مین کناره‌گیری کرده است.

وو در قسمتی از نامه رمزنگاری‌شده خود می‌نویسد:

برای کامل کردن خرید سهام، میکری یک وام ۴۰۰ میلیون دلاری از بیت مین گرفت و متعهد شد که ۲۰۰ میلیون دلار دیگر را از خارج از شرکت تهیه کند.

به گفته وو، شرکت بیت مین تا روز ۲۴ ژانویه، ۳۲۷ میلیون دلار دارایی به‌صورت پول نقد داشته که دو برابر بیشتر از مقداری بود که سهامداران عمده برای حل و فصل موضوع نیاز داشتند.

این توافق هم‌راستا با گزارش‌های پیشینی است مبنی بر اینکه بیت مین قصد دارد شرکت‌های استخر استخراج و استخراج ابری خود را مستقل کند.

در این باره وو در نامه خود نوشته است:

همچنین درپی این توافق، بیتدیر (Bitdeer) امروز [سه‌شنبه] به همراه مزارع استخراج در ایالات متحده و نروژ از بیت مین جدا می‌شود. من رئیس بیتدیر خواهم بود. مت کانگ (Matt Kong) مدیرعامل بیتدیر می‌شود. انتپول (Antpool) به زودی به‌عنوان یک شرکت مستقل تحت مدیریت میکری [از بیت مین] جدا خواهد شد.

هدف از جدا کردن این بخش‌ها این است که کارایی مدل تجارت بیت مین برای تسهیل روند عرضه عمومی سهام آن تقویت شود.

بخش دیگری از توافق میان وو و ژان این است که سرمایه‌گذاران وارد شده در دوره‌های جذب سرمایه B و B+ که در سال ۲۰۱۸ بیش از ۷۰۰ میلیون دلار سرمایه وارد این شرکت کردند، برای جبران تعدیل ارزش‌گذاری سهام، تعداد سهامشان سه برابر شود.

در واقع، در سند عرضه اولیه بیت مین که در سال ۲۰۱۸ منتشر شد، وو و شمار دیگری از اعضای بنیان‌گذار، به جز ژان، حدود ۳۴ درصد از سهام این شرکت را در اختیار داشتند. تعیین قیمت ۶۰۰ میلیون دلاری برای حدود نصف این مقدار سهم، ارزش کل شرکت را به ۴ میلیارد دلار می‌رساند که بسیار کمتر از ارزیابی ۱۴.۵ میلیارد دلاری منتشرشده در تابستان ۲۰۱۸ است.

وو همچنین در نامه خود نوشت:

امروز با حل و فصل این موضوع، بیت مین فصل جدیدی را با فرصت‌های عالی در پیش روی خود گشوده است. به‌عنوان هم‌بنیان‌گذار بیت مین، از ۲,۸۱۵ روز کاری برای این شرکت که با کمک و حمایت زیاد از سوی بسیاری از مشتریان، همکاران، دوستان و سرمایه‌گذاران گذشت، لذت بردم و خالصانه‌ترین آرزوها را برای بیت مین و راهبر آن میکری دارم.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه