صنعت مالی ژاپن سرانجام استخراج بیت کوین را مورد پذیرش قرار داده است

صنعت مالی ژاپن سرانجام استخراج بیت کوین را مورد پذیرش قرار داده است

دست اندرکاران اصلی صنعت مالی ژاپن اکنون به استخراج بیت کوین به عنوان نوعی منبع درآمد جدید می نگرند. آنها همچنین امیدوارند بتوانند به تنظیم قوانین حاکم بر استفاده از بیت کوین کمک کنند. شرکت های “جی ام اُ”(GMO) و “دی ام ام”(DMM) در اوایل سپتامبر(شهريور) اعلام نمودند که در تلاشند وارد این عرصه شوند. همچنین هر دو شرکت اقدام به مبادله بیت کوین و ارز های دیجیتال نموده اند.

نشریه آسیا نیککی(Asia Nikkei) در مقاله ای به اختصار نوشت:

“برخی واسطه ها ارزهای رمز گذاری شده را بر مبنای ورود به عرصه تجارت ارزهای مجازی طرح ریزی نموده اند. هلدینگ اس پی آی(SBI Holdings) و جی ام اُ(GMO Internet) و سایر شرکتهای امنیتی آنلاین با ابراز تمایل ژاپنیها به خرید بیتکوین و ارزهای مشابه امیدوارند که استخراج این ارزها به منبع درآمدی برای آنها تبدیل شود.

 

کوین هلمز(Kevin Helms)، نویسنده در خصوص ابراز تمایل شرکت جی ام اُ به استخراج بیت کوین در سپتامبر گذشته مطالبی را عنوان نمود. او در این باره اذعان داشت:

” شرکت های اینترنتی ژاپن و شرکت جی ام اُ اعلام نموده اند که در حال بسط و توسعه تجارت خویش بر پایه استخراج بیت کوین و تولید تراشه هستند. شرکت جی ام اُ همچنین فاش نمود که در حال طرح ریزی جهت تولید تراشه های نیمه رسانای ۷ نانومتری و راه اندازی تسهیلات استخراج در شمال اروپا می باشد.

 

چرا استخراج و چرا اکنون؟صنعت مالی ژاپن سرانجام استخراج بیت کوین را مورد پذیرش قرار داده است

پذیرش و کاربرد رو به افزونی در اکو سیستم بیت کوین موجب شده است منفعت و سوددهی(rewards) بیت کوین نیز افزایش پیدا کند. با این حال یک فرد یا یک سازمان لازم است جهت مشارکت منابع اختصاصی بیشماری در اختیار داشته باشد. در حال حاضر معادن بزرگ(mining pools) لازمه کسب حجم عظیمی از درآمد محسوب می شوند و استخراج کنندگان سرتاسر جهان در مجموع بطور روزانه در آمدی بالغ بر ۷.۸۴ میلیون دلار دارند.

به گفته بلاکچین(Blockchain)، استارت آپ بریتانیایی، استخراج کنندگان سرتاسر جهان روزانه درآمدی معادل ۷،۳۸۴ میلیون دلار و ده برابر بیشتر از دوسال قبل بدست می آورند.

 

این درآمد مازاد صنعت مالی ژاپن را بر آن داشته تا به حفظ امنیت برخی از منابع استخراج عظیم خود بپردازد. آنها همچنین در جستجوی برخی منابع خارج از ژاپن که از نیروی برق کم هزینه تری برخوردار هستند، می باشند. نشریه آسیا نیککی(Asia Nikkei) طی مقاله ای در این باره شرح داد که:

“در اینجا مسئله کنترل صورتحساب های انرژی است.”

 

اس بی آی(SBI) در ماه اگوست(مرداد) یک واحد استخراج کننده(mining unit) جدید راه اندازی نموده است. این طرح جهت ایجاد یک پایگاه استخراج(mining base) خارج از ژاپن در جایی که نیروی برق کم هزینه تر باشد، ترسیم شده است. در عین حال مونکس(Monex) قصد دارد ارز دیجیتال خود را صادر کرده و به کاوش آن بپردازد.

با این وجود ژاپن امیدوار است بتواند براساس قوانین سرگوب گرایانه چین سرمایه گذاری هایی صورت دهد. از آنجاییکه که چین آی سی اُ ها(ICOs) و چند صرافی را ممنوع نموده، انتظار می رود ژاپن سرمدار مبادلات بیت کوین و ارزهای رمز گذاری شده گردد. در حال حاضر شایعاتی مبنی بر اینکه چین استخراج بیت کوین را آزاد خواهد کرد وجود دارد و ژاپن احتمالا این را بعنوان فرصتی جهت جذب بخش بزرگی از بازار استخراج قلمداد خواهد نمود.

 

تنظیم قوانین و تبدیل شدن به بازیکن برتر جهان در استخراج بیت کوینصنعت مالی ژاپن سرانجام استخراج بیت کوین را مورد پذیرش قرار داده است

تسخیر بازار همچنین می تواند استخراج ژاپنی را از چگونگی کارکرد پروتکلهای(protocol) بیت کوین به نحو دقیق تری مطلع سازد. به عبارت دیگر چنانچه آنها به بخش بزرگتری در استخراج احاطه یابند، قادر خواهند بود قوانین حاکم بر بیت کوین را تحت تاثیر خود قرار دهند. این وبسایت اعلام داشته:

” بیت کوین توسط دهها مهندس که در واقع ارتقا دهندگان اصلی(core developers) این پروژه هستند، راه اندازی شده و آنها قوانینی را جهت این نوع ارز تعریف نموده اند. استخراج کنندگان نیز نظرات بسیاری در این زمینه دارند.

 

با وجود همه این حقایق جای شگفتی باقی نمی ماند که چرا بخش عظیمی از صنعت مالی ژاپن بر آن است بطور جدی به استخراج در این نوع ارز بپردازد. بنظر می رسد زمانبندی آنها بی عیب و نقص بوده و آنها  به عنوان یک بازیکن اصلی در این زمینه به خوبی به حفظ امنیت این بخش خواهند پرداخت.

 

 

 

 

 فکر می کنید ژاپن صنعت استخراج خوبی خواهد داشت؟ آیا اقتصاد آنها یک بخش بزرگی از سود را تصاحب می کند؟ شما در مورد آینده استخراج بیت کوین چه فکر می کنید؟

 

 

 

 

 

منبع: news.bitcoin
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه