ژاپن بلاک چین را برای قرارداد های دولتی آزمایش خواهد کرد

ژاپن بلاک چین را برای قرارداد های دولتی آزمایش خواهد کرد
طبق گزارش های اخیر، ژاپن به دنبال استفاده از بلاک چین در سیستم‌های آنلاین برای قراردادهای دولتی است.

 

ژاپن بلاک چین را برای قرارداد های دولتی آزمایش خواهد کرد
بر اساس گزارش Nikkei Asian Review، وزارت امور داخلی و ارتباطات، که نظارت مستقیم بر سیستم اداری ژاپن و مدیریت استان‌ها را بر عهده دارد، یک سیستم مبتنی بر بلاک چین را تا مارس ۲۰۱۸ برای پردازش مناقصه‌های دولتی، آزمایش خواهد کرد.
در تجارت، دولت‌ها برای قرارداد از تاجرها دعوت می‌کنند و پیشنهادات و هزینه‌های آن‌ها را بررسی و سپس بهترین گزینه را برای همکاری انتخاب می‌کنند. مقامات ژاپنی می‌خواهند بررسی کنند که آیا بلاک چین قادر به بهبود و سرعت بهره‌وری فرآیندهای موجود و اتصال ادارات دولتی برای تبادل اطلاعات هست یا خیر. در این روش،بلاک چین برای اشتراک اطلاعات و داده‌ها بخشی از سیستم back-end خواهد شد.
بر اساس تحقیقات سازمان همکاری اقتصادی و توسعه، سالانه بیش از ۶۰۰ میلیارد دلار در سال، میزان مخارج دولتی ژاپن در بخش قراردادها است، که مساوی با ۱۶.۲ درصد از تولید ناخالص داخلی کشور و ۳۸.۳ از درصد کل هزینه‌های بخش دولتی آن است.
دولت ژاپن امیدوار است که موفقیت آمیز بودن این طرح بتواند هزینه‌های خود را تا حد قابلتوجهی کاهش دهد.
البته فقط کشور ژاپن نیست که درصدد انجام این آزمایشات است. اداره خدمات عمومی ایالات متحدههم به دنبال آزمایش نمونه اولیه این طرح است تا بررسی کند که چگونه بلاک چین می‌تواندفرایند بررسی قراردادها را بهبود بخشد.
 منبع:Nikkei Asian Review-coindesk
به این مطلب رأی دهید!
guest

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط غیرمجاز است.

دیدگاه‌هایی که از قوانین فوق تخطی کرده باشند، تأیید نمی‌شوند و حساب کاربران خاطی ممکن است مسدود شود.

در صورت وقوع کلاهبرداری یا فریب، ارزدیجیتال این حق را دارد که از مراجع قضایی پیگیری کند یا با این نهادها همکاری داشته باشد.

0 دیدگاه
ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.