ژاپن برای آزمایش ارز دیجیتال ملی در چند ماه آینده آماده می‌شود

ژاپن برای آزمایش ارز دیجیتال ملی در چند ماه آینده آماده می‌شود

بانک مرکزی ژاپن (BoJ) در حال آماده‌سازی برای آغاز فاز دوم از پروژه ین دیجیتال است تا بتواند ارز دیجیتال ملی خود را عرضه کند. پروژه ارز دیجیتال ملی ژاپن قرار است در سه فاز عملیاتی شود.

به گزارش کریپتونیوز، اگرچه بانک ژاپن در مواضع رسمی هنوز درباره انتشار ارز دیجیتال بانک مرکزی مردد است، اما گزارش روزنامه سانکی (Sankei) حاکی از آن است که این بانک تحولات مرتبط را در اتحادیه اروپا، چین و ایالات متحده آمریکا از نزدیک رصد می‌کند. ژاپن می‌خواهد ابتدا اطمینان حاصل کند که اگر تصمیم به راه‌اندازی ین دیجیتال گرفت، فناوری‌های زیرساختی صحیح آن را در اختیار داشته باشد.

براساس گزارش روزنامه سانکی، بانک مرکزی ژاپن قصد دارد مرحله دوم از پروژه ین دیجیتال را در بهار سال ۲۰۲۱ آغاز کند. این بانک در این مرحله کارایی ین دیجیتال نسبت به علمکردهایی که از آن انتظار می‌رود، چگونگی تنظیم مقررات بر این ارز دیجیتال ملی و همچنین امکان استفاده از آن را به صورت آفلاین یا در زمان قطع اینترنت بررسی می‌کند.

بانک مرکزی ژاپن درباره مدت‌زمان مرحله دوم صحبتی نکرده، اما مشخصاً گفته است که مرحله سوم بلافاصله پس از این مرحله آغاز خواهد شد. در مرحله سوم، شرکت‌های خصوصی و مصرف‌کنندگان نیز به صورت فعال در آزمایش استفاده عملی از ین دیجیتال مشارکت خواهند داشت.

ژاپن و کره جنوبی نشان داده‌اند که بسیار مشتاق توسعه توانایی‌های فناورانه موردنیاز برای ارز دیجیتال بانک مرکزی هستند و یکی مهمترین دلایل این امر، این است که چین با راه‌اندازی پروژه یوان دیجیتال گوی سبقت را از رقبای سنتی خود ربوده است.
پکن در حال نزدیک شدن به انتشار یوآن دیجیتال است و انتظار می‌رود که انتشار سراسری آن پیش از بازی‌های المپیک زمستانه که در فوریه ۲۰۲۲ برگزار می‌شود، انجام شود.

روز گذشته نیز بانک مرکزی اروپا (ECB) و کمیسیون اروپایی (European Commission) در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که در حال بررسی جنبه‌های سیاسی، قانونی و فنی مسائلی هستند که در صورت انتشار یوروی دیجیتال با آن‌ها روبرو خواهند شد. بانک مرکزی اروپا اواسط سال ۲۰۲۱ درباره آغاز پروژه یوروی دیجیتال تصمیم‌گیری خواهد کرد.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه