مجلس ایتالیا لایحه‌ی مقررات فناوری‌ دفترکل توزیع‌شده و بلاک چین را تصویب کرد

مجلس ایتالیا لایحه‌ی مقررات فناوری‌ دفترکل توزیع‌شده و بلاک چین را تصویب کرد

بنا بر گزارش ۷ام فوریه (۱۸ بهمن) بخش اخبار ایتالیایی سایت خبری کوین تلگراف، مجلس نمایندگان ایتالیا لایحه‌ای را به منظور تعیین مقررات فناوری‌های دفترکل توزیع‌شده (DLT) مانند بلاک چین، تصویب کرد.

این لایحه که ساده‌سازی‌ها (Semplificazioni) نام دارد، با کسب ۲۷۵ رأی موافق، ۲۰۶ رأی مخالف و ۲۷ رأی ممتنع تصویب شد و قرار است وارد مرحله‌ی اجرایی شود.

در نتیجه، آژانس ایتالیای دیجیتالی (Agenzia per l’Italia Digitale) معیار فنی که قراردادهای هوشمند باید برای داشتن اعتبار قانونی از آن استفاده کنند را تعیین خواهد کرد.

مجلس ایتالیا لایحه‌ی مقررات فناوری‌ دفترکل توزیع‌شده و بلاک چین را تصویب کرد

ماریا لارا مانتوانی (Maria Laura Mantovani) عضو حزب Movimento ۵ Stelle مجلس ایتالیا در گفتگو با سایت خبری کوین تلگراف اذعان داشت که یکی از موارد استفاده‌ی مناسب از بلاک چین بهره‌گیری از آن در رأی‌گیری آنلاین است. با این حال، مانتوانی به این نکته اشاره کرد که پروژه‌های مناسبی برای پیاده‌سازی چنین سیستم‌هایی وجود ندارد.

به گفته‌ی وی در حال حاضر، حزب M۵S به دنبال محققانی است که بتوانند اثر بلاک چین روی رأی‌گیری را به اثبات برسانند.

به گزارش اخیر سایت کوین تلگراف، این لایحه در تاریخ ۲۳ ژانویه (۳ام بهمن) به تصویب مجلس سنا رسیده است. این لایحه همچنین مقرر می‌کند که سوابق دیجیتالی ذخیره‌شده در بلاک چین، در زمان ثبت اسناد، به‌عنوان اعتباری قانونی در نظر گرفته خواهند شد.

در ماه دسامبر سال گذشته، دولت ایتالیا فهرست ۳۰ کارشناس رده‌بالای خود را در حوزه‌ی بلاک چین منتشر کرد تا به انسجام هرچه بیشتر این فناوری در سطح دولتی کمک کند.

منبع: cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه