ارز دیجیتال ملی چین یکی از اولویت‌های اصلی بانک مرکزی این کشور است

ارز دیجیتال ملی چین یکی از اولویت‌های اصلی بانک مرکزی این کشور است

بانک مرکزی چین، در تاریخ ۳ آوریل (۱۵ فروردین) یک کنفرانس از راه دور در پکن، پایتخت این کشور، برگزار کرده است. یکی از اصلی‌ترین نکاتی که در این کنفرانس مطرح شد، اشاره به ادامه تحقیق و توسعه ارز دیجیتال ملی (CBDC) این کشور بود.

به گزارش کوین تلگراف، این جلسه به صورت تله‌کنفرانس برگزار و در آن دستاوردهای بانک مرکزی در زمینه ارز فیات، طلا، نقره و اوراق بهادار از اواخر سال ۲۰۱۹ تاکنون، به صورت خلاصه، تشریح شد. مدیران حاضر در جلسه ضمن تحلیل دقیق چالش‌های فعلی بانک مرکزی این کشور، عنوان کردند که اولویت اصلی آنها برای سال ۲۰۲۰، ادامه تحقیقات و توسعه در زمینه ارز دیجیتال ملی است.

اولویت‌های اصلی [بانک مرکزی] ارتقای طراحی در بخش‌های کلی‌تر سیستم، پیش برد پایدارِ تحقیق و توسعه ارز دیجیتال ملی، اطلاع‌رسانی سیستماتیک در خصوص اصلاحات انجام‌شده در سیستم‌های انتشار و بازگشت پول، گسترش کسب‌وکارهای پردازش پول نقد، استخدام محافظان در بانک‌ها و توزیع سرمایه خواهد بود.

طبق گزارش‌ها، بانک مرکزی چین پیش از این، زیرساخت پایه‌ای یوآن دیجیتال را تکمیل کرده است؛ مسئله‌ای که موجب می‌شود، یک قدم به عرضه ارز دیجیتال ملی خود نزدیک‌تر باشد.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه