00: 00: 00
ارز دیجیتال > اخبار > آیا بیت کوین در حال آماده شدن برای یک روند صعودی است؟
اخبار

آیا بیت کوین در حال آماده شدن برای یک روند صعودی است؟

در هر فصل (دوره سه ماهه) از سال جاری، شاهد مثبت بودن تغییرات قیمت بیت کوین بوده‌ایم. از طرف دیگر آخرین باری که این اتفاق افتاد، سال ۲۰۱۷ بود و در نتیجه آن پادشاه ارزهای دیجیتال به قیمت ۲۰,۰۰۰ دلار رسید. آیا بیت کوین خود را برای تکرار تاریخ آماده می‌کند؟

به‌گزارش «بیت کوینیست» و در زمان نگارش این مطلب، بیت کوین در محدوده ۱۰,۴۰۰ خرید و فروش می‌شود. این ارز دیجیتال در پایان هر فصل (میلادی) از ابتدای سال جاری، تغییرات مثبتی به جا گذاشته است. طبق اطلاعات ارائه شده توسط «اسکیو مارکتز»، روند بیت کوین در سال ۲۰۱۹ شباهت زیادی با بازار صعودی ۲۰۱۷ دارد.

این شرکت تحلیلی ۶ سپتامبر (۱۵ شهریور) در توییتر خود نوشت:

بیت کوین امسال در هر دوره سه ماهه افزایش قیمت داشته است. اما آیا می‌توان مثل سال ۲۰۱۷ شاهد به ثمر نشستن آن بود؟

نکته شایان ذکر دیگر، بازگشت سرمایه بیت کوین در سه ماهه دوم ۲۰۱۹ بود که با ثبت نرخ بازگشت ۱۶۱.۵ درصد، بالاترین بازگشت سرمایه فصلی را در تاریخ ۵ سال اخیر بیت کوین رقم زد.

آیا احتمال رسیدن به قیمت ۲۰,۰۰۰ دلار وجود دارد؟

«جاش ریجر»، از معامله‌گران و تحلیل‌گران بیت کوین که به خاطر تحلیل‌های دقیق خود مشهور است، در آخرین سلسله توییت‌ خود به بررسی روند فعلی و روند بیت کوین در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ پرداخت. در طی این سال‌ها بیت کوین توانست به دو و نیم برابر کف قیمت خود برسد. پس از آن و بعد از یک دوره معاملات در محدوده‌ای ثابت، ارزش این ارز شاهد افزایشی ۱۰۰ درصدی بود.

با چنین تحلیلی وی به طور غیر مستقیم اعلام کرد که بیت کوین امسال هم در مسیر یک صعود دو برابری است. از این‌ها گذشته، در حال حاضر با یک جنبه تکنیکال دیگر نیز مواجه هستیم که می‌تواند باعث افزایش قیمت بیت کوین تا رقمی بالاتر از ۲۰,۰۰۰ دلار شود، و این افزایش قیمت به مراتب قوی‌تر از موارد پیشین است.

آیا بیت کوین در حال آماده شدن برای یک روند صعودی است؟

از آنجا که حرکت در مسیر صعودی به همین سادگی‌ها نیست و به احتمال قوی بازار حرکات افقی خود را ادامه خواهد داد، راجر از سرمایه‌گذاران و معامله‌گران خواسته تا صبور باشند. او در ادامه گفته که افراد باید روحیه‌ی مثبت‌نگری خود را حفظ کنند، اما در عین حال احتمال سقوط را هم در نظر داشته باشند. راجر در پایان اطمینان می‌دهد که در هر صورت اوضاع خوب پیش خواهد رفت؛ البته به یاد داشته باشید که این تنها نقطه نظر اوست و تمامی سرمایه‌گذاران باید به نوبه خود تحقیقات مناسبی صورت دهند.

پایین‌ترین قیمت‌‌های ماهیانه، یک شاخص مهم

«میسیر محمودوف»، از افراد سرشناس در حوزه ارزهای دیجیتال، ضمن بررسی پایین‌ترین قیمت‌های ماهیانه امسال عنوان می‌کند که این ارقام طی شش ماه گذشته با افزایشی آهسته مواجه شده‌اند. وی در نتیجه‌گیری از صحبت‌های خود می‌گوید که بازار صعودی پیش رو قدرتمند خواهد بود و شبیه به هیچ یک از حالت‌هایی که پیش‌تر شاهد آن بودیم، نیست.

بر اساس گفته‌های وی، بازار فعلی به بلوغ بسیاری رسیده و دیگر مثل سال ۲۰۱۷ دیوانه‌‌خانه‌ای براساس شانس و اقبال نیست. بیت کوین در راهی است که در پایانش به یک ذخیره ارزش مناسب بدل می‌شود. این مسئله را می‌توان با نگاهی به ثبات قیمت آن در محدوده ۱۰,۰۰۰ دلار فهمید. ثبات قیمت بیت کوین در دو ماه گذشته باعث شده تا احتمال ایجاد حمایت جدید قوت بگیرد.

تابستان امسال تقریبا ۲۰ بار شاهد عبور قیمت از ۱۰,۰۰۰ دلار بودیم

طبق آمار اسکیو مارکتز، قیمت بیت کوین حداقل ۱۹ بار از مرز ۱۰,۰۰۰ دلار گذشته است. این فراز و نشیب در قیمت بیت کوین باعث می‌شود تا ضرورت شکستن قیمت حیاتی (سد روانی) ۱۰,۰۰۰ دلار و  به دست آوردن ارزش‌‎های بیشتر حس شود.

با توجه به تمامی مطالبی که پیش‌تر به آنها اشاره شد، احتمال وقوع دوباره اتفاقاتی که سال ۲۰۱۷ شاهدش بودیم واضح و مشخص است. به گفته تحلیل‌گران در حال حاضر بهترین کار نگه‌داشتن موضع فعلی است.

[تعداد: 13    میانگین: 4.3/5]

آیا بیت کوین در حال آماده شدن برای یک روند صعودی است؟

درباره نویسنده

بهزاد ناصرفلاح

بهزاد ناصرفلاح

6
دیدگاه کاربران

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
6 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
AlidastanBTCکامرانافشینعلی Recent comment authors
  اشتراک  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع از
BTC
BTC

اگر بیت کوین آمد پائین باعث خوشحالی خرید میکنیم اگر رفت بالا باز هم باعث خوشحالی همه سود میکنیم در هرصورت دوستانی که بیت کوین نگهداری میکنن فقط خوشحال باشن رو آیندش شک نکنید.

کامران
کامران

تصور من این هست ، یه ریزش شدید تو آینده هست.
و بعد بازی تغییر میکنه به نفع آلت کوین ها.
بیت کوین چون قدیمیتره دلیل براین نمیشه بهتر باشه.
ارز دیجیتال بر پایه تکنولوژی بنا شده نه قدیمی تر بودن.

علی
علی

دقیقا جایی که ملت انتظار افزایش قیمت دارن یهو میریزه
نهنگ ها دقیقا از این احساسات و انتظارات ملت بهترین استفاده رو میکنن

Alidastan
Alidastan

پس زودتر بفروش تا خوراک نهنگ ها نشدی

Masoud
Masoud

هم در چارت روزانه و هم در چارت هفتگی یک مثلث نزولی Descending Triangle مثل سال ۲۰۱۸ در حال شکل گرفتنه. در چارت هفتگی MACD هم بعد از زمستون ۲۰۱۸ دوباره از بالا نزولی شده. بنظرم از پایین میشکنه و میتونه تا ۵۸۰۰ بره٬ هر چند چندتا حمایت قوی بالاتر داره.
سال گذشته کسی باور نمیکرد بیت کوین ۶۰۰۰ دلاری تا ۳۰۰۰ بره اما شد. الان همه امیدها به نصف شدن پاداش استخراجه اما بازار بیت کوین همیشه نشون داده خلاف جهت احساسات جمعی حرکت میکنه.
مطمئنم یه روزی ۲۰هزار دلار رو با قدرت میشکونه اما بعید میدونم این بار رفتار بازار مثل حباب ۲۰۱۷ باشه. ممکنه ماه ها یا حتی چند سال زیر ۲۰هزار مشغول تثبیت قیمت بشه و بعد حرکت اساسی خودش رو شروع کنه.
وال هایی که چندهزار چند هزار رو ۳۲۰۰ خرید کردند ۱۵هزار یا ۱۷ جای مناسبی برای فروششون هست٬ و این یعنی یه ریزش بزرگ دیگه و این بازی دوباره ادامه پیدا میکنه. مهم اینه پایین بخریم و قبل از ریزش بفروشیم٬ حالا هروقت رفت رو ۱۰۰هزار قدمش روی چشم : )

افشین
افشین

منم نظرم اینه یه ریزش داریم