صدور حکم ورود به منزل برای ماینرهای خانگی!

صدور حکم ورود به منزل برای ماینرهای خانگی!

مدیرعامل توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت: با صدور حکمی از سوی دادستانی این مجموعه توانایی ورود به منازل و مراکز استخراج بیت کوین و اقدام به بررسی کامل را دارد.

به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمد الله‌داد مدیرعامل توزیع نیروی برق استان مرکزی با اشاره به فعالیت بیت کوین در استان مرکزی اظهار داشت:

تاکنون قانون مشخصی مبنی بر تعیین نرخ ماینرها و یا بیت کوین به تصویب نرسیده و به این سبب قابلیت برخورد قانونی با خارج کنندگان ارز دیجیتال از مجموعه توزیع نیرو صلب شده است.

وی افزود:

در حال حاضر فعالان حوزه بیت کوین به‌صورت غیرمجاز در استان مرکزی در حال استخراج ارز یجیتال هستند و در این زمینه از برق خریداری شده مختص حوزه کشاورزی و صنعتی استفاده می‌کنند، همچنین باید گفت سازمان گمرکات کشور ورود دستگاه‌های استخراج بیت کوین را ممنوع و این دستگاه‌ها به‌صورت قاچاق به کشور وارد می‌شوند.

مدیرعامل توزیع نیروی برق استان مرکزی تصریح کرد: بر اساس ابلاغیه صادر شده از مجموعه توانیر و حکم صادر شده از دادستانی فرایند استخراج بیت کوین در هر محلی گزارش و مشاهده شود ضمن قطع برق بر اساس دستورالعمل‌های صادر شده قوانین مربوطه اعمال می‌شود.

الله‌داد ادامه داد:

هیئت دولت درحال حاضر مسئله بیت کوین را مورد بررسی قرار داده و ممکن است قوانینی مبنی بر نحوه و نرخ استفاده از این فرایند تعیین شود، تاکنون تعداد ۵۰ نقطه که استخراج بیت کوین در آن به انجام می‌رسید در استان مرکزی کشف و از فعالیت آن‌ها ممناعت شده است.

وی عنوان کرد:

پیرو احکام صادر شده توسط شخص دادستان درحال حاضر مجموعه توزیع نیروی برق در صورت اطلاع از فعالیت بیت کوین مجوز ورود دارد، این درحالی است که در گذشته در صورت اطلاع از فعالیت تنها قادر به بررسی کنتور برق بودیم، اما اکنون می‌توانیم به‌طور کامل در مسئله ورود یابیم و مانع تداوم فعالیت مراکز شناسایی شده شویم.

مدیرعامل توزیع نیروی برق استان مرکزی خاطرنشان کرد:

درحال حاضر مدت زمان یک هفته از تاریخ صدور مجوز ورود به منازل و مراکز استخراج بیت کوین می‌گذرد و بر اساس این حکم اگر به مرکزی ورود یابیم و با بررسی کنتور برق آن متوجه شویم میزان مصرف نامتعارفی به ثبت رسیده می‌توانیم نسبت به اعمال قانون و بررسی گسترده‌تر اقدام کنیم.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

10 دیدگاه
ali
ali
۴ سال قبل

الان استخراج با لپ تاپ مشکلی داره؟

للل
للل
۳ سال قبل
پاسخ  ali

تا وقتی که سودت منفی باشه دولت کاریت نداره.
شما با لپ‌تاپ می‌تونی ماهی منهای چند ده دلار درآمد داشته باشی ?

مجتبی
مجتبی
۴ سال قبل

کاش تصمیم گیریها عاقلانه بود متاسفانه خیلی ها میسوزند ومجرم شناخته میشوند و سالهای دیگه خود رسانها برای این کار طبلیغ میکنند در ان زمان دیگر کمبود برق نداریم ...وهمه چیز حلال وطیب میشود .....کاش قانون داشتیم ...

آرمان
آرمان
۴ سال قبل

ای بابا عجب گیری کردیم... از اون طرف قانونی میکنند و از این طرف مجوز ورود میگیرند.تکلیف چیه دقیقاْ؟مگه تعرفه ندادند؟

حسین
حسین
۴ سال قبل
پاسخ  آرمان

تعرفه ندادن.گمرکم برا ماینراییه که برگه سبز واردات دارن.نه ما.تعرفه ام بدن باس بریم پروانه بگیریم و بعد مجوز کار و مالیات و بیمه و هزار چیز دیگه.اعلامم کنن با این حرفایی که اینا میزنن بصرفه نیست استخراج

محسن
محسن
۴ سال قبل

یعنی چی مگه نرخ برق صادر نشد مگه کمرک مجوز ورود مایتر هارو نداد؟،؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

جابر
جابر
۴ سال قبل
پاسخ  محسن

دقیقا درست میفرمائید، به نظر میاد میخوان دستگاه های ملت رو بردارن و خودشون استفاده شخصی کنن! دزدی در روز روش و به روش نوین!، اگه درصد کمی از این نقشه ها و فکر ها برای خرابکاری رو این مسئولین جهت پیشرفت جامعه میذاشتن الآن ما جلو تر از آمریکا بودیم!

علی
علی
۴ سال قبل
پاسخ  علی

در خانه ! با آن مصرف برق بالا ! سر و صدا ! اگر یک دستگاه 2000 وات برق مصرف کند می شود 1440 کیلو وات برای یک دستگاه ! اگر چند دستگاه باشد که هیچی دیگه
مگر سیم کشی های خانگی توان کشش آنرا دارند حالا بماند سر و صدا و گرمای زیادی که تولید می کنند !

سعيد
سعيد
۴ سال قبل

با اينكار بيش از گذشته ملت رو بع برق دزدي سوق ميدن خب