معاون وزیر ارتباطات: پرداخت‌های با ارز دیجیتال را به رسمیت نمی‌شناسیم

معاون وزیر ارتباطات: پرداخت‌های با ارز دیجیتال را به رسمیت نمی‌شناسیم

رضا باقری، معاون وزیر ارتباطات، گفته است از آنجا که دستگاه‌های دولتی روی پروژه «رمزریال»، ارز دیجیتال ملی ایران کار می‌کنند، پرداخت‌های مبتنی بر ارزهای دیجیتال رایج را به رسمیت نمی‌شناسند. او همچنین گفته است که دولت به‌دنبال نهایی‌کردن و تصویب چهارچوب‌های قانونی مرتبط با این حوزه است.

به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از خبرگزاری صداوسیما، رضا باقری اصل، روز گذشته در ارتباط تلفنی با یکی از برنامه‌های تلویزیونی صداوسیما، در خصوص آخرین مصوبه کارگروه اقتصاد دیجیتال در برخورد با رمزارز‌ها گفت:

وقتی داریم روی رمزارز ملی کار می‌کنیم و رمزارز ملی خودمان را داریم، طبیعتاً نمی‌توانیم اجازه بدهیم که با رمزارز‌های غیرملی پرداختی صورت گیرد.

وی تأکید کرد:

استفاده از رمزارز خارجی خارج از حاکمیت و ضدقانون پولی و بانکی کشور است، بنابراین به هیچ وجه هیچ قانونی نخواهیم داشت که پرداخت را با رمزارز‌هایی که مربوط به خودمان نمی‌شود به رسمیت بشناسیم.

معاون وزیر ارتباطات افزود:

نمی‌خواهیم خدایی‌نکرده مردم متضرر شوند، چون رمزارز‌ها دارایی دیجیتال هستند و کسی که می‌خواهد تبادل انجام دهد باید فعالیتش مبتنی بر یک سری قواعد باشد. مثل قواعدی که در بورس و سایر ارز‌ها وجود دارد، رمزارز‌ها نیز باید قاعده‌مند شوند و نظام بانکی در مورد آنها رعایت شود.

باقری در پایان گفت:

همکاری کاملی بین این وزارتخانه و وزارت اقتصاد وجود دارد که برای کار کمیته‌ای ذیل وزارت اقتصاد این پروژه را با هماهنگی معاون اقتصادی رئیس‌جمهور مدیریت می‌کند و [قانون رمزارزها] در نهایت در کارگروهی که وزارتخانه‌های ارتباطات، رفاه و تعاون، صمت و بانک مرکزی و معاونت علمی ریاست‌جمهوری حضور دارند، تصویب خواهد شد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

9 دیدگاه
seyed javad safavi
seyed javad safavi
۲ سال قبل

به نظر من حرف مفت زیاده
کار غیر قانونی بود صرافی پس چیکار میکنه

راست گو
راست گو
۲ سال قبل

هیچکس با شت کوین پرداخت انجام نمیده

محمد کمائی
محمد کمائی
۲ سال قبل

وقتی مسئول ما این آقا باشه باید فاتحه این کشور خونده بشه.از یه طرف میگه بازار ارز خوب نیست.از یه طرف میخوان خودشون یکی تولید بکنن.حتما میخوان خودشون با خودشون معاملات انجام بدن.
همون طور که توی بازار بورس ایران خودشون بردن بالا خودشون آوردن پایین.ما را به خیر تو امید نیست شر مرسان

مگنت
مگنت
۲ سال قبل

عقب افتاده

Gold diggers
Gold diggers
۲ سال قبل

به جهنم

حمزه
حمزه
۲ سال قبل

قرارم نیست کسی چیزی با ارز پرداخت کنه

a.M.I.N
a.M.I.N
۲ سال قبل

ارز دیجیتال هم شما را به رسمیت نمیشناسه😁

محسن
محسن
۲ سال قبل

الان با این حرفش بیت کوین چند هزار دلار سقوط کرد

شاهین
شاهین
۲ سال قبل

من بورس ایران که این آقا داره صحبتشو میکنه داراییمو کلا نابود کرد ، گوش کی بدهکار بود این همه مردم و بدبخت که از سراعتماد با زحمت چیزی رو که داشتند از دستت دادند ... اما تصمیم خوبی گرفتم اینقدر استخراج میکنم تا همه اونا به نرخ روز جبران بشه چون اعتماد و دلسوزی بین دولت برای مردم نیست