رشد چشمگیر سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مبتنی بر بلاک چین

رشد چشمگیر سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مبتنی بر بلاک چین

در سال‌های اخیر فناوری بلاک چین و راهکارهای متنوع آن در بخش‌های مختلف به ویژه بانکداری و موسسات مالی رونق خوبی گرفته است و انتظار می‌رود با سرعت چشمگیری به رشد خودش ادامه بدهد.

در همین راستا موسسه تحقیقاتی IDC هم بررسی‌هایی انجام داده است که نشان می‌دهد سرمایه‌گذاری جهانی در فناوری بلاک چین به سرعت در حال افزایش است.

بر اساس این بررسی‌ها، انتظار می‌رود میزان سرمایه‌گذاری جهانی در راهکارهای بلاک چین تا سال ۲۰۲۲ به ۷/ ۱۱ میلیارد دلار برسد.

به این ترتیب کارشناسان معتقدند سرمایه‌گذاری در تکنولوژی بلاک چین در فاصله سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۲ با سرعت قابل‌ توجهی افزایش پیدا کرده و متوسط نرخ رشد سالانه آن ۲/ ۷۳ ‌درصد خواهد بود.

رشد چشمگیر سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مبتنی بر بلاک چین

در نهایت این پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهند که سرمایه‌گذاری جهانی در تکنولوژی بلاک چین و راهکارهای آن تا پایان سال ۲۰۱۸ با رشد سالانه دو برابری به ۵/ ۱میلیارد دلار خواهد رسید. «استیسی سوهو» یکی از کارشناسان و تحلیلگران موسسه IDC در این مورد می‌گوید:

اشتیاق برای استفاده از بلاک چین همچنان در سال‌های آینده در مناطق مختلف جهان، بنگاه‌های تجاری و سازمان‌ها ادامه خواهد داشت تا به این ترتیب راهکارهای جدیدی در آن بررسی و کشف شود.

دغدغه‌های قانونی و استانداردهای صنعتی همچنان گسترش عمومی این راهکارها را به تاخیر می‌اندازند و همزمان دولت‌ها در سراسر دنیا با کسب‌و‌کارها برای تنظیم سیاست‌ها و قوانین همکاری می‌کنند. در واقع همکاری کسب‌و‌کارها و بنگاه‌های تجاری با یکدیگر از یک‌ طرف و همکاری آنها با دولت‌ها از طرف دیگر به توسعه تکنولوژی‌های زیرساختی برای بلاک‌ چین مانند دفترکل‌ها، کمک زیادی می‌کند. ایالات‌متحده آمریکا با بیش از ۳۶‌درصد، بیشترین سهم از سرمایه‌گذاری جهانی در تکنولوژی بلاک‌ چین را در اختیار دارد.

اروپای‌ غربی در این زمینه دومین جایگاه را داشته و بعد از آن به ترتیب چین و آسیای پاسیفیک (به جز ژاپن) بیشترین سهم‌ها را دارند. تمام ۹ منطقه جهانی در فاصله سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۲، رشد فوق‌العاده‌ای را در سرمایه‌گذاری جهانی در تکنولوژی بلاک چین تجربه خواهند کرد. در این میان اما کانادا و ژاپن به ترتیب با متوسط نرخ رشد سالانه ۷/ ۱۰۸ و ۷/ ۸۶‌ درصدی بیشترین میزان رشد سالانه را در میان دیگر کشورهای جهان به خودشان اختصاص خواهند داد.

رشد چشمگیر سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مبتنی بر بلاک چین

بیشتر بخوانید: دولت کره جنوبی بیش از ۲۰۰ میلیون دلار روی بلاک چین سرمایه‌گذاری می‌کند

در میان بخش‌ها و صنایع مختلف همان‌ طور که انتظار می‌رفت بخش مالی با سرمایه‌گذاری ۵۵۲ میلیون دلار در سال ۲۰۱۸ بیشترین حجم سرمایه‌گذاری در این تکنولوژی را دارد که این اتفاق به دلیل به‌ کارگیری سریع این تکنولوژی در صنعت بانکداری رخ خواهد داد. بخش خدمات و توزیع با سرمایه‌گذاری ۳۷۹ میلیون دلار در سال جاری میلادی جایگاه دوم را خواهد داشت که بیشتر به خاطر افزایش تمایل صنایع خدماتی و خرده‌فروشی به استفاده از این تکنولوژی است.

بخش تولید و منابع هم با ۳۳۴ میلیون دلار سرمایه‌گذاری در بلاک چین جایگاه بعدی را دارد.

رشد چشمگیر سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مبتنی بر بلاک چین

در این بخش صنایع مربوط به فرآیند تولید بیشترین تقاضا برای استفاده از بلاک چین را دارند.

بخش خدمات مالی در اروپای‌غربی، خاورمیانه و آفریقا، چین و آسیای پاسیفیک در سال ۲۰۱۸ بیشترین میزان سرمایه‌گذاری در تکنولوژی بلاک چین را به خود اختصاص می‌دهد. صنایعی که بیشترین میزان رشد سرمایه‌گذاری در بلاک چین را در این دوره زمانی در اختیار خواهند داشت به ترتیب فرآیند تولید با متوسط نرخ رشد سالانه ۸/ ۷۸‌درصدی، خدمات حرفه‌ای با متوسط نرخ رشد سالانه ۷/ ۷۷‌درصدی و بانکداری با متوسط نرخ رشد سالانه ۷/ ۷۴‌درصدی خواهند بود.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه