توزیع ثروت در بیت کوین چگونه است؟

توزیع ثروت در بیت کوین چگونه است؟

در جهان بیت کوین برخلاف یک سری از رمز و رموز خاص مثل هویت مخترع آن، در بحث تراکنش‌ها، شفافیت بالایی وجود دارد. توزیع ثروت در بیت کوین چگونه است؟ برای یافتن پاسخ این سوال با ارزدیجیتال همراه باشید.

توزیع ثروت در بیت کوین چگونه است؟

برای مشاهده سایز کامل روی تصویر کلیک کنید.

همانطور که در تصویر فوق مشاهده می‌کنید، بیش از ۹۵ درصد از کل بیت کوین‌های موجود در دست فقط ۴ درصد از اشخاص فعال در این بازار است. در حقیقت، ۱ درصد از تمام آدرس‌های بیت کوین، نصف تمام بازار پادشاه ارزهای دیجیتال را شامل می‌شود.

نه چندان دقیق

این اطلاعات صحیح هستند اما در فضای بیت کوین هر فرد می‌تواند چند آدرس داشته باشد یا اینکه یک آدرس متعلق به هزاران نفر باشد. یک آدرس به معنای یک شخص حقیقی نیست. به عنوان مثال برخی از این آدرس‌ها می‌توانند متعلق به یک صرافی بزرگ باشند که مشتریان زیادی دارد و تمام دارایی‌های مشتریان را در چند کیف پول سرد نگهداری می‌کند. مثلا صرافی مشهور کوین بیس با تراکنش‌های روزانه چند میلیون دلار، تمام بیت کوین های خود را در کمتر از ۱,۰۰۰ کیف پول سرد نگهداری می‌کند یا صرافی بزرگ بایننس دارایی تمام کاربران خود را در تنها چند آدرس کیف پول سرد ذخیره کرده است.

دیگر بحثی که می‌تواند آمار بالا را کمی کمرنگ کند، برخی از راهکارهای انجام تراکنش به صورت ناشناس هستند. به عنوان مثال راهکاری تحت عنوان CoinJoin وجود دارد که می‌تواند رهگیری تراکنش‌های بیت کوین را سخت‌تر کند و این گونه نشان دهد که دو شخص در حال استفاده از یک آدرس هستند در حالی که اینگونه نباشد.

همچنین تعداد آدرس‌هایی که مقدار خیلی کمی بیت کوین دارند بسیار بالاست. به عنوان مثال فردی می‌تواند ۱,۰۰۰ بیت کوین داشته باشد، هزاران هزار آدرس بیت کوین بسازد و در داخل هر کدام فقط معادل ۱ دلار بیت کوین وجود داشته باشد.

نظر شما در این مورد چیست؟

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه