غول صنایع هند اولین تراکنش مالی خود را با بلاک چین انجام داد

غول صنایع هند اولین تراکنش مالی خود را با بلاک چین انجام داد

شرکت صنایع ریلاینس، بزرگترین شرکت بخش خصوصی هند، با موفقیت اولین تراکنش مالی خود را با فناوری بلاک چین انجام داد.

برای اولین بار در صنعت، این تراکنش مالی بین بخش نفت و انرژی شرکت خوشه‌ای ریلاینس و شرکت آمریکایی توزیع‌کننده مواد شیمیایی تریکون انرژی صورت گرفت.

با استناد به خبر منتشر شده از سوی HSBC هند، این تراکنش همتابه‌همتا در بستر بلاک چین R۳ Corda انجام شده است. در این خبر بلاک چین کوردا به عنوان یک برنامه‌ به اشتراک گذاشته شده واحد به جای سیستم‌های دیجیتالی بسته‌ای که برای طرف‌های قرارداد متفاوت است و در سرتاسر جهان گسترش یافته، معرفی شده است.

همچنین بخوانید: ۱۹ صنعت بزرگ که بلاک چین آن ها را متحول خواهد کرد

در این تراکنش، بانک HSBC و شعبه بروکسل بانک بزرگ ING اعتبارنامه محموله منتقل شده بین دو شرکت انرژی را در قالب کاملاً دیجیتالی صادر کردند. در مقایسه با بازه زمانی ۷ الی ۱۰ روزه که برای طی کردن مراحل فرایند ارسال اسناد و مدارک نیاز است، این راه‌حل بلاک چینی تراکنش‌ها را در کمتر از یک روز انجام می‌دهد.

غول صنایع هند اولین تراکنش مالی خود را با بلاک چین انجام داد

به نحو قابل تأملی در این اطلاعیه آمده است:

این تراکنش استفاده تجاری و عملیاتی از بلاک چین را به عنوان جایگزینی برای اسناد و مدارک کاغذی مبادلات متداول تایید می‌کند.

اعتبارنامه این تراکنش از سوی بانک ING برای تریکون انرژی آمریکا به عنوان واردکننده و از طرف بانک HSBC هند که از سوی صنایع ریلاینس به عنوان بانک مذاکره کننده بود به عنوان صادرکننده، عرضه شد.

هیتندرا دیو ،مدیر بانک هندی HSBC، با تاکید بر روی تاثیر متحول‌کننده فناوری بلاک چین در معاملات مالی اشاره داشت:

استفاده از بلاک چین قدم بزرگی در راستای دیجیتالی کردن معاملات است. بهره‌وری که این امر در مبادلات مالی دارد، با کاهش هزینه‌های معامله و زمان انجام تراکنشات مالی، پتانسیل بالقوه‌ای با آزاد کردن نقدینگی در اختیار کسب‌وکارها می‌گذارد.

منبع: ccn
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه