هند به‌دنبال اعمال ممنوعیت سخت‌گیرانه برای بیت کوین؛ تا ۱۰ سال زندان برای معامله ارزهای دیجیتال!

هند به‌دنبال اعمال ممنوعیت سخت‌گیرانه برای بیت کوین؛ تا ۱۰ سال زندان برای معامله ارزهای دیجیتال!

هند در نظر دارد قانونی را اجرا کند که در آن ممنوعیت معاملات ارزهای دیجیتال نسبت به قانون بانک مرکزی این کشور در سال ۲۰۱۸، با سخت‌گیری بیشتری مواجه خواهد بود.

به گزارش یوتودی و براساس گزارشی از ایکانومیک تایمز، هند که به‌تازگی ممنوعیت معاملات ارزهای دیجیتال را که در سال ۲۰۱۸ به‌تصویب رسیده بود، برداشته است، به‌دنبال اجرای یک قانون جدید است.

دولت هند امیدوار است که این قانون جدید با اجرا شدن در یک چارچوب قانونی، کارآمدی بیشتری نسبت به قانون قبلی داشته باشد.

قانون جدید هند در حالی معرفی شده است که چند ماه پیش دادگاه عالی این کشور ممنوعیت ارزهای دیجیتال را که از سوی بانک مرکزی اعلام شده بود، لغو کرد. علت این لغو ممنوعیت، عدم ارائه شواهد کافی از سوی بانک مرکزی مبنی بر آسیب زدن‌ تراکنش‌های بانکی مرتبط با ارزهای دیجیتال به اقتصاد این کشور عنوان شد.

هند به‌دنبال اعمال ممنوعیت سخت‌گیرانه برای بیت کوین؛ تا ۱۰ سال زندان برای معامله ارزهای دیجیتال!

حالا در گزارش جدید ایکانومیک تایمز آمده است که در اواسط تابستان سال گذشته، هیئتی رده بالا در دولت هند یک پیش‌نویس قانونی را تدوین کردند که بیت کوین و تمام شکل‌های دارایی دیجیتال را در این کشور ممنوع می‌کند.

طبق این پیش‌نویس، هرکس که معامله‌ای مرتبط با ارزهای دیجیتال انجام بدهد، تا ۲۵۰ میلیون روپیه (بیش از ۳ میلیون دلار) جریمه یا محکوم به ۱۰ سال حبس می‌شود.

یکی از کارشناسان در گفتگو با رسانه هندی اظهار داشت که قوانین موجود در این پیش‌نویس که سال ۲۰۱۹ تنظیم شده است، بسیار سخت‌گیرانه هستند. آمیت ماهشواری، کارشناس اقتصادی، در این خصوص گفت که طبق این سند نگهداری، صدور، فروش، انتقال و استفاده از ارزهای دیجیتال برای هر هدفی ممنوع است و این به‌طور کامل صنعت ارزهای دیجیتال در هند را نابود می‌کند.

در حال حاضر، از آنجا که ممنوعیت بانک مرکزی بر بیت کوین و دیگر ابزارهای سرمایه‌گذاری مربوط به ارزهای دیجیتال برداشته شده است، بسیاری از شرکت‌ها قصد دارند به کارشان ادامه بدهند و برنامه‌های توسعه خود را در هند احیا کنند.

با این حال، به‌نظر می‌رسد که شرایط کسب‌وکارهای ارز دیجیتال در این کشور به‌خوبی پیش نمی‌رود. برخلاف تصمیم دادگاه عالی چین مبنی بر برداشتن ممنوعیت ارزهای دیجیتال، چندین بانک به‌دلیل عدم دریافت بخشنامه‌های جدید از سمت بانک مرکزی، همچنان از پذیرش تراکنش‌های مربوط به ارزهای دیجیتال خودداری می‌کنند.

پیش‌نویس قانون جدید در هند، پس از تصویب از سوی دولت، به پارلمان این کشور می‌رود و در صورت تصویب در پارلمان، لازم‌الاجرا خواهد شد.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

5 دیدگاه
Mhd
Mhd
4 سال قبل

سلام ببخشید اینجا سوال میکنم
میشه لطفا یه مقاله یا خبر جدید در مورد kick coin بزارین و چه زمانی وارد بازار میشه
چقدر ارزش داره

هادی
هادی
4 سال قبل

چیزی رو که هدفش برداشتن ممنوعیت هاست ممنوع نکن که گرون تموم میشه واست!!!

saeed mohammadi
saeed mohammadi
4 سال قبل

مقامات هندی مثل اینکه شبکه غیرمتمرکز رو خوب درک نکردن البته این برای بیت‌کوین خوبه چون داره نشون میده که چقدر با قدرت به جنگ بانک‌ها و دولت ها اومده و پیروز نهایی هم ارزهای دیجیتال هستن نه دولت‌های دیکتاتور

امیر
امیر
4 سال قبل

درسته
ولی از طرفیم میتونه به بازار بیت کوین ضربه بزنه اگه این قانون نصویب بشه میدونی چقد سرمایه گذارو چقد سازمان رسمی و غیر رسمی ممکنه از این بازار خارج بشن که همین ممکنه باعث افت بازار بیت کوین بشه

Saeed mohammadi
Saeed mohammadi
4 سال قبل
پاسخ  امیر

شاید کوتاه مدت از لحاظ روانی تاثیر منفی بزاره و بلندمدت روندبازار مثبت خواهد بود
زمانی باید ترسید که در آمریکا ممنوعیت اعلام بشه در غیر اینصورت ممنوعیت کشورهای دیگه رو جدی نگیر و اینکه اگر بیت‌کوین شکست بخوره نه تنها تمام ارزهای دیجیتال بلکه صنعت ارزدیجیتال و بلاکچین نابود خواهد شد و ارزدیجیتال بانک‌های مرکزی هر کشوری هم ایجاد بشه بی معنی خواهد بود
پس دولتها مجبور به قانونگذاری صنعت ارزهای دیجیتال خواهند شد.