هیوندای به دنبال استفاده از بلاک چین در خودروهای خود

هیوندای به دنبال استفاده از بلاک چین در خودروهای خود

گروه خودروسازی «هیوندای»، بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده خودرو کره جنوبی، قرار است تا از بلاک چین برای همگام‌سازی خودروهای الکترونیکی خود (EV) به‌وسیله تلفن‌های همراه استفاده نماید. «گرین کار کانگرس»، از خبرگزاری‌های فعال در زمینه وسایل نقلیه روز ۲۲ آوریل (۱ اردیبهشت)، اعلام کرد که هیوندای قرار است تا به استفاده از بلاک چین روی بیاورد. در ادامه با ارزدیجیتال همراه باشید.

به نقل از این خبرگزاری و طی اعلام رسمی هیوندای، توسعه سیستم همگام‌سازی خودروهای الکترونیکی با تلفن‌های همراه آغاز شده. بنا بر گفته‌های هیوندای، این سیستم به کاربران و صاحبان این خودروها امکان می‌دهد تا عملکردهای اصلی خودروها را به‌وسیله تلفن همراهشان کنترل نمایند.

بنا بر گزارش‌ها، قرار است تا با بهره‌گیری از فناوری بلاک چین، از بروز مشکلات امنیتی در هنگام بارگذاری و به اشتراک‌گذاری تنظیمات مخصوص هر کاربر بر روی سرور، جلوگیری به عمل آید.

هیوندای به دنبال استفاده از بلاک چین در خودروهای خود

از همین رو، سیستمی در حال توسعه قرار است تا با رمزنگاری عملکردهای اصلی و پارامترهای آنها بر روی بلاک چین، از بروز دست‌کاری ناخواسته و بدون اجازه داده‌ها جلوگیری کند. این کار به‌وسیله ایجاد بلاک‌های داده جدید در حین روند بارگذاری و به اشتراک‌گذاری تنظیمات مخصوص به هر کاربر صورت خواهد پذیرفت.

بنا به گفته‌های خبرگزاری‌ها، رانندگان این قبیل خودروها قادر خواهند بود تا هفت قابلیت اصلی مانند حداکثر گشتاور موتور، افزایش و کاهش سرعت را تنظیم نمایند. تنظیم دوباره ظرفیت ترمزها، ایجاد محدودیت در حداکثر سرعت، تأثیرپذیری و کنترل مصرف انرژی بر محیط‌زیست از جمله دیگر بخش‌هایی هستند که به این وسیله قابل‌تغییر و کنترل خواهند بود.

اوایل سال جاری میلادی، شرکت تابعه هیوندای که در حوزه مالی فعالیت می‌کند و «هیوندای کامرشال» (Hyundai Commercial) نام دارد، با همکاری «آی بی ام»، غول تکنولوژیکی دنیا، توانست مدل‌های کسب‌وکار خود را به فناوری بلاک چین مجهز کند. این همکاری با تمرکز بر توسعه فناوری Hyperledger Fabric بر روی بلاک چین به دنبال ایجاد یک زنجیره عرضه و اکوسیستم اقتصادی است برای هیوندای کامرشال است.

پیش‌تر نیز آی بی ام، حق اختراع یک سیستم مبتنی بر بلاک چین برای مدیریت داده‌ها و فعل‌وانفعالات مربوط به خودروهای بدون سرنشین را به ثبت رساند.

منبع: Cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه