آموزش خرید و فروش NFT ؛ چطور ان‌اف‌تی بخریم و بفروشیم

آموزش خرید و فروش NFT ؛ چطور ان‌اف‌تی بخریم و بفروشیم

از بورد ایپ یات کلاب تا کریپتوپانکس، NFTها بزرگترین ترند ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱ بوده‌اند. خرید و فروش NFT و دریافت اولین عضو از کلکسیون دیجیتالی برای شما شاید به‌نظر در ابتدا کار سختی برسد، اما بهتر است بدانید که اصلاً اینطور نیست! تنها به کمی راهنمایی نیاز دارید.

این مقاله نحوه خرید و فروش NFT از روش‌های مختلف را پوشش داده و شامل اطلاعات و دستورالعمل‌های مرحله‌به‌مرحله برای این منظور است. اگر به دنبال خرید و فروش NFT و کسب درآمد از بخش جذاب صنعت ارزهای دیجیتال هستید، نیاز است چندین مرحله را طی کنید. این فرآیند ممکن است بسته به بلاک‌ چینی که استفاده می‌کنید، کمی متفاوت باشد. با مطالعه این مقاله در انتهای ان این فرآیند را به‌راحتی فرا خواهید گرفت.

NFT چیست؟

ان‌اف‌تی شماره ۱ از کلکسیون BAYC
ان‌اف‌تی شماره ۱ از کلکسیون BAYC (بورد ایپ یات کلاب)

توکن‌های غیرمثلی یا ان‌اف‌تی‌ها (NFT)، دسته‌ای از دارایی‌های دیجیتال هستند که روی یک بلاک چین با کدهای منحصربه‌فرد رمزنگاری شده‌اند. این ویژگی، NFTها را از یکدیگر متمایز کرده و به خریداران آنها حقوق انحصاری و مالکیت آن را می‌دهد.

ان‌اف‌تی‌ها را توکن‌های غیرقابل تعویض یا توکن‌های غیرمثلی نیز می‌نامند، چراکه نمی‌توان یک توکن NFT را جایگزین توکن دیگر کرد یا آن‌ها را به‌طور معادل با یک‌دیگر مبادله کرد؛ مانند آثار هنری، هر NFT ارزش خاص خود را دارد.

در سال‌های اخیر بازار خرید و فروش NFT بسیار پرطرفدار شده است و NFT های معروف بیش از پیش در رسانه‌ها دیده می‌شوند؛ هرروزه کلسیونرهای بیشتری به دنبال کسب سود از معامله ان‌اف‌تی‌ها به خرید آن‌ها روی می‌آورند و خالقان و هنرمندان بیشتری به سمت تبدیل‌کردن آثار خود به NFT متمایل می‌شوند. خرید و فروش NFT می‌تواند فرآیندی پیچیده به‌نظر برسد، اما زمانی که یک نمای کلی از مراحل این کار داشته باشید، بسیار آسان می‌شود.

انواع NFTها

توکن‌های غیرمثلی، غیرقابل تعویض یا همان NFTها در اشکال و انواع مختلفی وجود دارند. آن‌ها می‌توانند آیتم‌های دیجیتالی متنوعی را دربرگیرند، از جمله تصویر آواتارهای شخصی‌سازی‌شده، آثار هنری، املاک و مستغلات، پوشاک، موزیک و ویدیو یا هر مورد دیگری را که می‌تواند به‌صورت دیجیتال نمایش داده شود.

محبوب‌ترین انواع NFT، شامل موارد زیر است:

 • هنرهای دیجیتال؛
 • لحظات مهم ورزشی، موسیقی، دانشگاه و فشن شوها در دنیای مد و پوشاک؛
 • دارایی‌های دنیای واقعی با مالکیت نمادین در قالب توکن‌های روی یک بلاک چین؛
 • نام‌های دامنه؛
 • مجوزها و گواهینامه‌ها؛
 • ثبت اختراعات؛
 • بلیط و مدرک حضور در رویدادها؛
 • اسناد؛
 • و هزاران مورد دیگر…

تکنولوژی ان‌اف‌تی‌ها باعث بروز تغییرات بزرگ در نحوه حفظ حقوق سازندگان اثر، ارتباط با مخاطبان و کسب درآمد از محصولات توسط هنرمندان شده‌اند. از آنجا که توکن‌های غیرمثلی در فناوری غیرمتمرکز بلاک چین وجود دارند، نقش واسطه‌ها در خرید و فروش ان‌اف‌تی‌ها حذف شده و تراکنش‌ها و مبادلات و ثبت مالکیت آنها بسیار آسان‌تر است.

چگونه NFT بخریم؟

پیش از جواب‌دادن به این پرسش، ابتدا بهتر است بررسی کنیم که چرا مردم ان‌اف‌تی می‌خرند؟ برخی ممکن است استدلال کنند که خرید فایل‌های تصاویر PNG یا GIF با هزاران یا گاهی میلیون‌ها دلار غیرمنطقی به نظر می‌رسد.

با این حال، مردم هنوز مایل‌اند که مبالغ هنگفتی را صرف چیزی کنند که به‌راحتی می‌توانند به صورت رایگان در اینترنت مشاهده و دانلود کنند یا از آن اسکرین‌شات بگیرند؛ اما چرا؟

چرا NFT می‌خریم؟

NFTها به‌طور مستقیم جنبه‌های اجتماعی و مالی بازار دیجیتال را به‌هم پیوند می‌دهند. جنبه اجتماعی ان‌اف‌تی‌ها بسیار قوی و مهم است چون شبکه ارتباطات بین مردم را گسترش داده و احساس عضوی از یک جامعه بودن را تقویت می‌کنند.

اعضای جوامع NFTها چه کسانی هستند
اعضای جوامع NFTها معمولا علاقه‌مندان به بلاک‌چین، هنرمندان دیجیتال، کلکسیونرها، توسعه‌دهندگان و سرمایه‌گذاران هستند.

از سوی دیگر، اطلاعات مالکیت یک ان‌اف‌تی به‌صورت تغییرناپذیر روی بلاک چین ثبت شده است. ان‌اف‌تی‌ها اساساً به تولیدکنندگان محتوا اجازه می‌دهد تا امضای خود را روی همه آثار خود برای همیشه ثبت کنند و به مخاطبان نیز این امکان را می‌دهند تا با این هنرمندان ارتباط برقرار کند، آثار موردعلاقه خود را دنبال کنند و به جامعه خاص هم‌نوعان خود بپیوندد.

خرید ان‌اف‌تی‌ها یکی از کارآمدترین راه‌ها برای به‌حداکثر رساندن سرمایه اجتماعی با ایجاد پیوندها و سهام بیشتر در فضای کریپتو است. زمانیکه ان‌اف‌تی می‌خرید، نه تنها سبد سرمایه خود بلکه به دایره اجتماعی خود را نیز توسعه می‌دهید و حتی می‌توانید وارد وایت لیست NFT ها شوید. در کنار خرید، توزیع NFT رایگان در برخی از پروژه‌ها، یکی از روش‌های تاثیرگذار برای کسب شهرت و تشکیل جامعه هواداری در میان کاربران این حوزه است

در ادامه گام‌های لازم برای خرید NFT را مرور می‌کنیم:

انتخاب کیف پول مناسب

انتخاب کیف پول مناسب

شما ان‌اف‌تی‌ها را از بازارهای ان‌اف‌تی و با استفاده از ارز دیجیتال مناسب می‌خرید، اما پس از آن باید ان‌اف‌تی را به کیف پول دیجیتال خود منتقل کنید. درست است که انتقال به کیف پول آخرین مرحله در خرید NFT است، اما اولین چیزی است که باید داشته باشید.

کیف پول ارز دیجیتال یا ولت، مکانی برای نگهداری ایمن دارایی‌های دیجیتال و بخشی ضروری از هر تراکنش در بلاک چین است. اعضای جامعه ارز دیجیتال برای استفاده از خدمات بلاک چین، دسترسی به پلتفرم‌های مختلف، امضای تراکنش‌ها و مدیریت موجودی‌های خود به کیف پول نیاز دارند.

یکی از معروف‌ترین کیف پول‌ها برای خرید و فروش ان‌اف‌تی، کیف پول متامسک است. البته کیف پول‌های جایگزین‌ متامسک نیز قدرتمند هستند که کاربران بسته به نیازهای خود در دنیای کریپتو، گزینه مناسب خود را انتخاب می‌کنند.

خرید ارز دیجیتال مناسب

در ابتدای معروف‌شدن توکن‌های غیرمثلی، ساخت NFT تنها در بلاک چین اتریوم امکان‌پذیر بود. اتریوم محبوب‌ترین بلاک چین و ارز دیجیتال برای خرید و فروش ان‌اف‌تی است، اما در سال‌های اخیر رقبای قدرتمند زیادی مانند در این زمینه پیدا کرده است، که بهترین آنها شامل موارد زیر است:

خرید ارز دیجیتال مناسب
 • بی‌ان‌بی چین (BNB Chain)
 • سولانا
 • کاردانو
 • پولکادات
 • ترون
 • فلو (Flow)
 • اولنچ
 • کازماس
 • تزوس
 • پالیگان

ان‌اف‌تی‌های اتریوم معمولاً باارزش‌تر و گران‌قیمت‌تر از ان‌اف‌تی‌های بقیه بلاک چین‌ها هستند؛ بیشتر به این دلیل که ارز دیجیتال اتریوم گران‌تر از بقیه این ارزها است و ساخت ان‌اف‌تی با آن، با درنظر گرفتن هزینه‌های گس و کارمزد، گران‌تر درمی‌آید. به همین دلیل بسیاری از افراد به سراغ ساخت و خرید و فروش ان‌اف‌تی‌ها در سایر بلاک چین‌های محبوب می‌روند.

پیش از شروع خرید و فروش ان‌اف‌تی، باید در نظر بگیرید که علاقه‌مند به معاملات NFTهای کدام بلاک چین هستید. هنگام این انتخاب باید ان‌اف‌تی‌های بلاک چین‌های مختلف را در بازار آنها بررسی کنید و هزینه‌های هرکدام و بودجه خود را در نظر بگیرید. پس از اینکه بلاک چین خود را انتخاب کردید، باید برای خرید و فروش ان‌اف‌تی‌های آن مقداری از ارز دیجیتال آن را از یک صرافی خریداری کنید.

انتخاب بازار مناسب

شما نمی توانید ان‌اف‌تی‌ها را در همان صرافی که ارز دیجیتال خود را دریافت کردید، بخرید و بفروشید. برای خرید و فروش ان‌اف‌تی، باید در بازارها یا به‌اصطلاح مارکت پلِیس‌هایی (MarketPlace) بگردید که در آن افراد NFTهایشان را به نمایش می‌گذارند و معامله می‌کنند. سپس، کیف پول دیجیتال خود را که در مرحله اول انتخاب کردید، به حساب جدید خود در بازار ان‌اف‌تی متصل می‌کنید.

انتخاب بازار مناسب

همانطور که صرافی‌های مختلفی برای خرید ارز دیجیتال وجود دارند، بازارهای زیادی نیز برای خرید و فروش NFT وجود دارند که معروف‌ترین آنها شامل موارد زیر است:

 • اوپن‌سی (OpenSea)
 • نیفتی گِیت‌وی (Nifty Gateway)
 • رِریبل (Rarible)
 • مینتِبل (Mintable)
 • فاندیشن (Foudation)

البته گزینه‌های بیشتری در بازارهای ان‌اف‌تی وجود دارد. هرچه کاربران فعال در یک بازار بیشتر باشند، هنگام خرید ان‌اف‌تی قیمت‌ها رقابتی‌تر است و در عوض اگر تصمیم به فروش داشته باشید، خریداران احتمالی بیشتری خواهید داشت.

بازارهای NFTها، محیط‌هایی بسیار جالب و هیجان‌انگیز با طیف وسیعی از آثار هنری خلاقانه است. در ادامه توضیح می‌دهیم که چگونه می‌توان در این بازارها به خرید و فروش NFT پرداخت.

از کجا NFT بخریم؟

خرید و فروش NFT در بازارهای ان‌اف‌تی انجام می‌شود که معروف‌ترین آنها را در بخش قبل نام بردیم. همه این بازارها به‌طور یکسان عمل نمی‌کنند، خدمات یکسانی را ارائه نمی‌دهند و هرکدام ان‌اف‌تی‌های متفاوتی دارند. بااین‌حال، اکثر این پلتفرم‌ها مبتنی بر بلاک چین اتریوم هستند. البته بازار ان‌اف‌تی‌های بلاک چین‌های دیگر نیز اخیراً گسترش زیادی داشته است.

تفاوت‌های بین بازارهای NFT شامل عوامل مختلفی است و هنگام انتخاب بازار NFT مورد نظر خود بهتر است موارد زیر را درباره آن بدانید:

 • آیا استانداردهای ان‌اف‌تی و انواع فرمت‌های فایل مورد نیاز را پشتیبانی می‌کنند؟
 • آیا دسترسی به پلتفرم ان‌اف‌تی برای کاربران ایرانی بدون نیاز به آی‌پی ثابت خارجی ممکن است؟
 • هزینه مینت‌کردن NFT و هزینه فروش در آن چقدر است؟
 • آیا بازار، هزینه حق امتیاز ان‌اف‌تی یا همان رویالتی (Royalty) را برای سازندگان اعمال می‌کند؟
اوپن‌سی (Opensea)
اوپن‌سی (Opensea)، محبوب‌ترین بازار عمومی خرید و فروش NFT در سراسر حوزه ارزهای دیجیتال است.

اکثر بازارها طیف گسترده‌ای از ان‌اف‌تی‌ها را برای خرید و فروش ارائه می‌دهند. خریداران و معامله‌گران باتجربه، بسته به نوع خاصی از ان‌اف‌تی‌هایی که می‌خواهند بخرند، یک بازار را انتخاب کرده و در آن فعالیت می‌کنند.

بازارهای خرید و فروش NFT

اوپن‌سی

اوپن‌سی (OpenSea)

اوپن‌سی (OpenSea)، یکی از پرکاربردترین بازارهای ان‌اف‌تی است. اوپن‌سی انواع دارایی‌های دیجیتال، از آثار هنری گرفته تا موسیقی و کلکسیون‌های مختلف را ارائه می‌دهد که کنکاش در آنها بسیار هیجان‌انگیز است. همچنین استفاده از آن برای هنرمندان و سازندگان نسبتاً آسان است.

البته اوپن‌سی اخیراً دسترسی ایرانیان به این پلتفرم را مسدود کرده است، به همین دلیل ایرانی‌ها برای خرید و فروش ان‌اف‌تی به جایگزین‌های اوپن‌سی روی آورده‌اند.

رریبل

َرریبِل (Rarible)

پلتفرم َرریبِل (Rarible)، امکان خرید، فروش یا خلق انواع هنر، ویدئو، کلکسیون و موسیقی در قالب ان‌اف‌تی را فراهم می‌کند. رریبل توکن مخصوص خود (RARI) را دارد که برای خرید و فروش NFT در بازار رریبل باید از آن استفاده کنید.

فاندیشن

فاندیشن (Foundation)

از زمان راه اندازی بازار فاندیشن (Foundation)، در اوایل سال ۲۰۲۱، بیش از ۱۰۰ میلیون دلار ان‌اف‌تی در این پلتفرم فروخته شده است که نشان‌دهنده محبوبیت بالای آن در میان سازندگان و معامله‌گران ان‌اف‌تی است. برای پیوستن به بازار فاندیشن، کاربران باید از یک هنرمند فعلی در پلتفرم دعوت‌نامه دریافت کنند.

سوپرریر

سوپررِیر (SuperRare)

بازار ان‌اف‌تی سوپررِیر (SuperRare)، یک انتخاب محبوب است که در سال ۲۰۱۷ تأسیس شده و به‌جای NFTهای میم و افراد مشهور، روی آثار هنری تمرکز می‌کند.

سوپررِیر یکی از بهترین بازارهای NFT برای کریپتوآرت و NFTهای موسیقی است. کلکسیونرها می‌توانند آثار هنری خود را در این پلتفرم مدیریت کنند. البته پذیرفته‌شدن به‌عنوان یک هنرمند در این پلتفرم دشوار است؛ اما اگر پذیرفته شوید، آثار هنری شما نسبت به یک بازار عمومی مانند اپن سی (OpenSea) با سهولت بیشتری برای کلکسیونرها قابل مشاهده خواهد بود.

مجیک ایدن (Magic Eden)

مجیک ایدن

مجیک ایدن (Magic Eden)، پلتفرم خود را به عنوان یک بازار ان‌اف‌تی آماده برای وب ۳.۰ در بلاک چین سولانا توصیف می‌کند. این پلتفرم جامعه‌محور بوده و هزینه‌های مینت‌کردن در آن پایین‌تر است.

چگونه NFT بسازیم و بفروشیم؟

اگر به بازار معاملات NFTها علاقه‌مند هستید، به دو صورت می‌توانید در آن فعالیت کنید:

 • شروع به خرید و فروش NFTهای سازندگان دیگر کنید.
 • خودتان NFT بسازید و آن را بفروشید.

برای کسانی‌که علاقه بیشتری به خلق‌کردن یا ساختن آثار هنری دارند، مینت‌ NFT می‌تواند نسبتاً ساده باشد و نیازی به دانشی عمیق از صنعت ارز دیجیتال ندارد با بهره‌گیری از بهترین ابزارها برای ساخت NFT می‌توان این کار را به‌راحتی انجام داد.. حتی با پری‌مینت کردن، خالق یا سازنده NFT به‌جای اینکه آن را برحسب تقاضا به‌محض خرید یا درخواست متقاضیان مینت کند، مقدار ازپیش‌تعیین‌شده‌ای از آن را از قبل تولید می‌کند.

با طی‌کردن مراحل زیر می‌توانید یک ان‌اف‌تی بسازید:

مرحله اول: خلق یک آیتم دیجیتال یا اثر هنری

ابتدا باید یک اثر هنری ایجاد کنید که بتوانید آن را به ان‌اف‌تی تبدیل کنید. این اثر می‌تواند یک تصویر دیجیتال، فایل صوتی مانند موزیک یا یک ویدیو باشد. اکثر بازارها از ان‌اف‌تی‌هایی پشتیبانی می‌کنند که فایل‌های JPEG، MP۳، MP4، TXT و دیگر فایل‌های دیجیتال باشند.

بیشتر بخوانید: آموزش ساخت NFT رایگان با گوشی؛ ۵ اپلیکیشن‌ برتر در سال ۲۰۲۴

مرحله ۲: انتخاب یک بلاک چین

به‌عنوان یک سازنده باید بدانید که کدام بلاک چین برای انتشار و مینت کردن ان‌اف‌تی شما مناسب است. اتریوم محبوب‌ترین بلاک چین برای این کار است، اما انواع بلاک چین‌های دیگری نیز در این زمینه رقیب اتریوم شده‌اند مانند بی‌ان‌بی چین (BNB Chain)، سولانا، کاردانو، پولکادات، ترون، فلو (Flow)، اولنچ، کازماس، تزوس، پالیگان و موارد محبوب دیگر.

حتی گفتیم که یکی از محرک‌های مهم اکوسیستم غیرمتمرکز اتریوم، NFTها هستند و امروزه عرضه هزاران مجموعه و بازی متنوع در این شبکه بلاک چینی را شاهد هستیم. نکته جالب اینجا است که با عرضه پروتکل جدیدی به نام اردینالز بر روی شبکه بیت کوین نیز شاهد NFT ها هستیم!

مرحله ۳: ساخت کیف پول

برای پرداخت هزینه‌های بازار و کارمزد و دریافت وجه پس از فروش NFT خود، باید یک کیف پول دیجیتال راه‌اندازی کنید. باید دقت کنید که کیف پول شما از ارز دیجیتال بلاک چین انتخابی شما پشتیبانی می‌کند. همچنین باید به اندازه‌ای از آن ارز دیجیتال در کیف پول خود داشته باشید که هزینه‌های مینت‌کردن ان‌اف‌تی را بپردازید.

مرحله ۴: انتخاب بازار مناسب

بسته به بلاک چینی که انتخاب کردید، بازارهای مختلفی برای فروش NFT وجود دارد. سپس شما باید بسته به هنر و علایق خود، یک بازار ویژه که تخصص آن در فروش انواع آثاری مانند اثر شماست یا یک بازار آزاد عمومی را انتخاب کنید. همچنین، باید به خاطر داشته باشید که بازارها ممکن است از سازندگان، هزینه‌های مینت‌کردن و هزینه کارمزد دریافت کنند.

مینت کردن ان‌اف‌تی

مینت کردن ان‌اف‌تی همان تبدیل‌کردن یک اثر دیجیتال به یک ان‌اف‌تی است. اکثر بازارهای ان‌اف‌تی یک راهنمای گام‌به‌گام برای آپلود فایل دیجیتال و تبدیل آن به ان‌اف‌تی در وبسایت خود دارند.

مرحله ۶: فروش ان‌اف‌تی

به‌طور کلی سه گزینه برای فروش ان‌اف‌تی شما وجود دارد:

 • قیمت ثابت: با این گزینه قیمتی برای ان‌اف‌تی خود تعیین می‌کنید و اگر خریدار مایل به خرید ان‌اف‌تی با آن قیمت باشد، به‌فروش می‌رود.
 • مزایده زمان‌بندی‌شده: در این نوع مزایده، شما به کسانی‌که به خرید ان‌اف‌تی شما مایل هستند، یک محدودیت زمانی برای ارائه قیمت پیشنهادی آنها اعمال می‌کنید و سپس ان‌اف‌تی را به بالاترین قیمت می‌فروشید.
 • مزایده با زمان نامحدود: با مزایده نامحدود، محدودیت زمانی مشخصی وجود ندارد. در عوض، سازنده ان‌اف‌تی می‌تواند هر زمان که بخواهد، مزایده را پایان دهد و اثر خود را بفروشد.

بیشتر بخوانید: چگونه NFT بسازیم و بفروشیم؟

چگونه NFTهایی که خریدیم، بفروشیم؟

فروش ان‌اف‌تی که از کسی خریدید در بازار ثانویه انجام می‌شود، در حالیکه فروش اولیه ان‌اف‌تی توسط سازنده آن «بازار اولیه» نام دارد. اگر تصمیم به فروش ان‌اف‌تی خود دارید، می‌توانید این کار را در همان بازاری که آن را خریداری کرده‌اید انجام دهید.

در این صورت در ازای ان‌اف‌تی خود ارز دیجیتال دریافت می‌کنید. در واقع، هیچ چیزی از شما گرفته نمی‌شود یا به خریدار منتقل نمی‌شود. هم ارزهای دیجیتال و هم ان‌اف‌تی‌ها در بلاک چینی که همیشه بوده‌اند باقی می‌مانند، اما داده‌های جدیدی برای نشان‌دادن تغییر مالکیت دارایی‌ها روی آنها ثبت می‌شود.

مانند قسمت قبل، شما می‌توانید NFT خود را در بازار ثانویه یا با قیمت ثابت بفروشید یا آن را به مزایده بگذارید و به بالاترین قیمت پیشنهادی بفروشید.

کارمزد فروش NFT چقدر است؟

کارمزد فروش NFT

کارمزد فروش ان‌اف‌تی، شامل هزینه‌های مرتبط با فروش آن است. این هزینه‌ها بسته به پلتفرم مورد استفاده برای فروش می‌تواند متفاوت باشد. هر کسی که علاقه‌مند به ساخت، خرید یا فروش ان‌اف‌تی است، باید هزینه‌های مختلف مرتبط با بازار آن را در نظر بگیرد چراکه در سود بالقوه او تأثیر می‌گذارد.

برخی از کارمزدهای مرتبط با ان‌اف‌تی‌ها شامل هزینه‌های گس، تراکنش، حق امتیاز، و هزینه مینت‌کردن است. در ادامه هزینه فروش ان‌اف‌تی در برخی بازارها را آورده‌ایم، البته ممکن است این اعداد در آینده تغییر کنند:

 • بازار اوپن‌سی: ۲/۵ درصد از قیمت فروش هر ان‌اف‌تی را دریافت می‌کند.
 • رریبل: ۱/۵ درصد
 • مجیک ایدن: ۲ درصد
 • فاندیشن: ۵ درصد
 • سوپرریر: ۳ درصد

سوالات متداول

آیا می‌توانم یک NFT بخرم و سپس آن را بفروشم؟

بله، می‌توانید NFT‌های جدید مینت کنید یا آن‌هایی را که قبلاً خریداری کرده‌اید، بفروشید.

چگونه می‌توانم NFT خود را بفروشم؟

برای فروش NFT به یک کیف پول دیجیتال، ارز دیجیتال و ثبت آن در بازار مخصوص NFT نیاز دارید.

قیمت یک NFT چقدر است؟

قیمت یک NFT بستگی به موارد مختلفی دارد و یک مقدار ثابت نیست.

آیا ساخت و فروش NFT ارزش دارد؟

فروش NFT برای همه مناسب نیست و بستگی به شهرت و مخاطبان شما دارد.

آیا ساخت و فروش NFT سخت است؟

ایجاد و فروش NFT برای افراد بی‌نام و بدون‌مخاطب دشوار است.

چگونه NFT را به پول نقد تبدیل کنم؟

ارز دیجیتال حاصل از فروش NFT را می‌توان به صرافی منتقل کرد و سپس به پول نقد تبدیل نمود.

چطور NFT را به بیت کوین تبدیل کنم؟

صرافی‌های ارز دیجیتال یا پلتفرم‌های P۲P برای این کار مناسب هستند.

مالک NFT چه چیزی را صاحب است؟

خریدار NFT تنها مالک دارایی ثبت‌شده روی بلاک چین است و مالکیت اثر اصلی در اختیار سازنده آن است.

چگونه NFT را سریع بفروشم؟

حضور در بازارهای معتبر NFT و استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای معرفی اثر، به فروش سریع NFT کمک می‌کند.

جمع‌بندی

در این مقاله با مراحل کامل نحوه خرید و فروش ان‌اف‌تی آشنا شدیم. هنگام ساخت و معامله ان‌اف‌تی‌ها، سه مورد بسیار مهم را باید با دقت انتخاب کنید: کیف پول مناسب، بلاک چین مناسب و بازار ان‌اف‌تی مناسب.

در سال‌های اخیر بازار خرید و فروش ان‌اف‌تی بسیار پرتلاطم و گاهی صعودی و گاهی نزولی بوده است، اما واضح است که طرفداران و علاقه‌مندان به معاملات ان‌اف‌تی روزبه‌روز بیشتر شده و جامعه خالقان و تریدرهای ان‌اف‌تی‌ها گسترش پیدا می‌کند.

البته مینت‌کردن یا همان ساخت و همچنین خرید و فروش ان‌اف‌تی‌ها شامل هزینه‌هایی مانند هزینه گس، هزینه کارمزد و هزینه فروش در بازار اولیه و ثانویه می‌شود که پیش از فعالیت در این بازار، باید این هزینه‌ها را در نظر بگیرید تا معاملات سودمندی داشته باشید.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه