برگزاری همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت با موضوع انقلاب بلاک چین

برگزاری همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت با موضوع انقلاب بلاک چین

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به مزایای زیرساخت فناوری ارزهای دیجیتال گفت: فناوری بلاک چین زمینه افزایش راندمان و کاهش هزینه‌ها را فراهم می‌کند.

به گزارش ایسنا، نصرالله جهانگرد با اشاره به تکنولوژی‌های جدید در حوزه خدمات مالی و بانکی، اظهار کرد:

تکنولوژی‌های نوظهور از جمله ارزهای دیجیتال و بلاک چین در کنار هوش مصنوعی، اینترنت اشیاء و نسل پنجم اینترنت، نظام بانکی را با تحولاتی بنیادین روبرو کرده که در این میان سیستم بانکی ایران نیز در حال تغییر و تحولاتی است که باید به آن توجه ویژه داشت تا زیرساخت‌ها و خدمات نوین مالی ایجاد شود.

وی با بیان این‌که نظام بانکی کشور، خود را با فناوری‌های جدید به‌روز نکرده است، افزود:

سیستم بانکداری الکترونیک کشور با وجود رشد بسیار زیاد طی سال‌های اخیر از زیرساخت‌های فعلی نیز با تمام توان استفاده نکرده و برای حل مشکلات و ارائه خدمات جدید باید به‌سوی شناخت و استفاده از زیرساخت فناوری‌های قدرتمند و کاربردی جدید حرکت کند تا بتوان نواقص بانکداری الکترونیکی را پوشش داد و ارزش‌افزوده‌های جدیدی از طریق فناوری‌ها و بازیگران جدید در حوزه بانکی ایجاد کرد.

برگزاری همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت با موضوع انقلاب بلاک چین

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره مواضع حاکمیت برای ارزهای دیجیتال و بلاک چین، گفت:

فناوری بلاک چین علاوه بر افزایش راندمان و کاهش هزینه‌ها درزمینهٔ شفافیت عملکرد موثری دارد که می‌تواند زیرساخت‌های مختلف کشور را متحول و هوشمند کند که این مساله موردتوجه حاکمیت است؛ همچنین ارزهای دیجیتال با توجه به قابلیت تسهیل درزمینهٔ پرداخت‌های خُرد و تجاری و قرار گرفتن ایران در شرایط تحریمی و فشارهای ظالمانه دولت آمریکا نیز از موضوعات موردتوجه در دولت و مجلس است که انتظار می‌رود به‌زودی با توجه به اولویتی مهم تعیین تکلیف شود.

جهانگرد با اشاره به فناوری ارزهای دیجیتالی شده، تأکید کرد:

تکنولوژی ارز دیجیتال فرصتی جدید و بزرگ برای اقتصاد جهانی و نظام بانکی و مالی ایران به شمار می‌رود که موردتوجه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است و بانک مرکزی به‌عنوان رگولاتور پولی و بانکی با تصمیمات سنجیده و تعامل بین دستگاهی می‌تواند این فناوری را در کشور توسعه دهد.

برگزاری همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت با موضوع انقلاب بلاک چین

وی بر ضرورت سیاست‌گذاری درزمینهٔ فناوری‌های نوین تأکید و اظهار کرد:

یکی از مسائل مهم درزمینهٔ به‌کارگیری و رشد نظام بانکی کشور در حوزه فناوری‌های جدید از جمله بلاک چین و ارزهای دیجیتال تعیین سیاست و مقررات گذاری به شمار می‌رود که باید هرچه سریع‌تر توسط بانک مرکزی و دولت انجام شود تا بتوان از این فناوری‌ها برای خلق ارزش‌افزوده و کمک به اقتصاد کشور استفاده شود و در غیر این صورت شاهد ضررهایی بدون جبران و سخت برای سیستم اقتصادی خواهیم بود.

به گزارش ایسنا، اهمیت ارزهای دیجیتال، بانکداری دیجیتال و بلاک چین امروز بیش از پیش در نظام اقتصادی و بانکی کشور خودنمایی می‌کند و در همین راستا هشتمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت نیز امسال با موضوع انقلاب بلاک چین در روزهای ۹ و ۱۰ بهمن‌ماه برگزار می‌شود.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
میثم
میثم
5 سال قبل

به نظر میاد کشور ایران روی سیستم بلاکچین تمرکز بیشتری برای حمایت و سرمایه گذاری دارد تا استخراج ارز دیجیتال

محمد حسین مصطفوی
محمد حسین مصطفوی
5 سال قبل

با توجه به شرایط اقتصادی کشور و همچنین پشت کردن کشور های همسایه در زمینه دور زدن تحریم ها ، تنها راه امن ارز های دیجیتال هست .
این کار باید به صورت کاملا زیر پوستی و مخفیانه انجام بشه ، نه اینکه سمینار و همایش تشکیل بشه و از بانک های تحریم شده دعوت بشه . بهترین کار در این زمان ایجاد هسته های ضد تحریمی از طریق جذب افراد آشنا و وارد به کار در زمینه بلاک چین است . دوران بابک زنجانی ها به سر امده . البته هر کسی که ایران در زمینه دور زدن تحریم ها یاری کنه مشمول مجازات از طرف آمریکا میشه مثل اون ۲ هموطنی که به خاطر دور زدن تحریم دور قبل بوسیله بیت کوین توسط دادگاه آمریکا محکوم شدن و به زندان افتادن