کارمزدهای بالای اتریوم تتر را مجبور کرد از شبکه OMG (اومیسه گو) کمک بگیرد

کارمزدهای بالای اتریوم تتر را مجبور کرد از شبکه OMG (اومیسه گو) کمک بگیرد

با ثبت رکوردهایی جدید در تقاضا برای تسویه تراکنش‌ها روی شبکه اتریوم، بنیاد تتر از به‌کارگیری راه‌کار مقیاس‌‌پذیری شبکه OMG خبر داد.

به گزارش کوین دسک، روز گذشته، بنیاد تتر طی یادداشتی در وبلاگ خود نوشت:

ادغام میان تتر و شبکه OMG با کاهش زمان تأیید تراکنش، باعث می‌شود پرداخت‌ها سریع‌تر انجام شود و به این ترتیب، کارمزدها نیز بدون درخطرافتادن امنیت درون‌زنجیره‌ای کاهش می‌یابد.

منزا چتیکاوانیچ (Vansa Chatikavanij)، مدیرعامل شبکه OMG نیز طی اعلامیه‌ای گفته است:

شبکه OMG به‌عنوان یک راهکار لایه دوم برای اتریوم می‌تواند با دسته‌بندی تراکنش‌ها پیش از تسویه، هزاران تراکنش را با با یک‌سوم کارمزد شبکه اتریوم پردازش کند.

تتر که اکنون با برخورداری از ارزش بازاری بالغ‌بر ۱۳.۱ میلیارد دلار، جایگاه سومین ارز دیجیتال پرارزش بازار را در اختیار دارد، شاهد اقبال روزافزون کاربران بوده است. آن‌طور که داده‌های دریافتی از وب‌سایت ات‌گس‌استیشن (Ethgasstaion) نشان می‌دهد، تتر یکی از ارزهایی است که بخش بزرگی از کارمزدهای مصرفی روی اتریوم را به خود اختصاص داده‌ است.

همزمان، رشد انفجارگونه اپلیکیشن‌های توزیع‌شده‌ای همچون یو‌نی‌سواپ (Uniswap) و کامپاند (Compound) نیز باعث شده که انجام تراکنش روی شبکه اتریوم، گران‌تر از همیشه تمام شود.

اقبال فزاینده کاربران به استیبل کوین‌ها و حوزه دیفای، پیامدهای منفی برای شبکه اتریوم داشته است؛ چرا که بار پردازش تراکنش‌های آنها روی دوش اتریوم قرار دارد.

گفتنی است پیش‌تر در روز ۱۳ اوت (۲۳ مرداد)، متوسط کارمزد تراکنش‌ها روی اتریوم با بر جای گذاشتن رکوردی تازه از اوج تاریخی سال ۲۰۱۷ نیز عبور کرد. سال ۲۰۱۷ ظهور انفجارگونه رویدادهای پیش‌فروش سکه یا ICO باعث افزایش سرسام‌آور کارمزدهای شبکه اتریوم شده بود.

پائولو آردوینو (Paolo Ardoino)، معاون ارشد فنی تتر می‌گوید:

با جابه‌جایی نقل و انتقالات تتر به شبکه OMG می‌توانیم با کاهش هزینه‌ها و بهبود عملکرد شبکه، از فشار فزاینده زنجیره اصلی اتریوم بکاهیم.

وی در ادامه می‌افزاید:

این اتفاق برای صرافی بیتفینکس، مشتریان‌مان و تمامی اکوسیستم اتریوم بسیار سودمند خواهد بود.

علاوه‌بر اتریوم، امکان صدور تتر روی بلاک چین‌های دیگری مثل امنی (Omni)، لیکویید (Liquid) و ترون (Tron) نیز وجود دارد.

آن‌طور که در وبلاگ بنیاد تتر آمده است، می‌توان از شبکه OMG برای انجام واریزها و برداشت‌ها در حساب‌های مرتبط با صرافی بیتفینکس، خواهرخوانده تتر نیز استفاده کرد.

دسته‌بندی تراکنش‌های اتریوم روی لایه‌های دوم (مشابه آنچه شبکه OMG انجام می‌دهد)، به راهکاری پرطرفدار برای افزایش مقیاس شبکه اتریوم تبدیل شده است. بااین‌حال، انجام این کار ازمنظر فنی همچنان با چالش‌هایی مواجه است.

پیش‌تر نیز در ماه ژوئن (خرداد)، ردیت (Reddit) از همکاری مشترک خود با بنیاد اتریوم برای آزمودن قابلیت‌های افزایش مقیاسی همچون دسته‌بندی تراکنش‌ها برای توکن بومی خود خبر داده بود.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
بهزاد طالعی
بهزاد طالعی
۳ سال قبل

به خاطر اینه که قیمته omg داره میره بالا دوستان بخرید که جا نمونید احتمالش هست تا ۵ دلار بره بالا

فرهنگ
فرهنگ
۳ سال قبل

سود محشری گرفتم ازش. رو ۲ دلار خریدم، رو ۸ فروختم. نزدیک ۱۰ اومد :))))
یکی از بهترینا واسه نوسانگیری