شرکت گری اسکیل دوباره ۲۴۰میلیون دلار بیت کوین خرید

شرکت گری اسکیل دوباره ۲۴۰میلیون دلار بیت کوین خرید

شرکت گری‌اسکیل (Grayscale) که مدیریت صندوق بیت کوین گری‌اسکیل (GBTC) را بر عهده دارد، در این هفته ۱۵,۱۱۴ بیت کوین دیگر، معادل ۲۴۱ میلیون دلار، خریداری کرد.

به گزارش دیکریپت، شرکت گری‌اسکیل که در حوزه مدیریت دارایی‌های دیجیتال فعالیت می‌کند، این هفته ۱۵,۱۱۴ بیت کوین دیگر به مبلغ ۲۴۱ میلیون دلار خریداری کرد تا تعداد کل بیت کوین‌های این شرکت به ۵۰۶ هزار بیت کوین، معادل ۸٫۱ میلیارد دلار برسد. اکنون این شرکت در مجموع حدود ۱۰ میلیارد دلار ارز دیجیتال را مدیریت می‌کند.

گفتنی است گری‌اسکیل در فهرست بزرگ‌ترین خریداران بیت کوین قرار می‌گیرد. مجموع سرمایه‌گذاری‌ این شرکت در بیت کوین ۲٫۲۹ درصد از کل ارزش بازار بیت کوین را شامل می‌شود.

مایکل زاننشاین (Michael Sonnehnshein)، مدیرعامل گری‌اسکیل، این هفته اعلام کرد که این شرکت بزرگترین جذب سرمایه تاریخ خود را انجام داده و طی آن، ۲۶۲ میلیون دلار سرمایه جمع‌آوری کرده است. زاننشاین در همین رابطه گفت این شرکت فقط در روز پنج‌شنبه (۲۲ آبان) بیش از ۱۱۵ میلیون دلار در قالب بیت کوین جذب کرده است.

این شرکت صندوق‌های مختلفی را اداره می‌کند. این صندوق‌ها مجموعه‌ای از دارایی سرمایه‌گذاران خصوصی است که گری‌اسکیل از آن برای خرید ارزهای دیجیتال استفاده می‌کند. سهام‌ این صندوق‌ها به‌صورت عمومی قابل‌معامله است. قیمت این سهام‌ تقریباً با قیمت ارزهای دیجیتال بالا و پایین می‌رود. صندوق بیت کوین بزرگترین صندوق این شرکت به حساب می‌آید.

کارمزد صندوق‌ها بالاست و سهم‌ها به‌طور کلی قیمتی بیشتر از قیمت خرید خود بیت کوین دارند. اما خرید سهام‌ این صندوق‌ها برای افرادی که می‌خواهند ارزهای دیجیتال را در بازار سهام معامله کنند، منطقی است. برای برخی افراد، خرید سهام گری‌اسکیل تنها راه خرید ارزهای دیجیتال از طریق حساب‌هایی است که مالیات بر آنها اعمال می‌شود.

گفتنی است صندوق بیت کوین گری‌اسکیل در سال ۲۰۱۳ تأسیس شد و بزرگترین صندوق این شرکت به حساب می‌آید. ارزش کل دارایی‌هایی که در صندوق بیت کوین گری‌اسکیل مدیریت می‌شود، اکنون به بیش از ۸٫۲ میلیارد دلار رسیده است.

بر اساس داده‌های وب سایت Bitcointreasuries.org، صندوق بیت کوین گری‌اسکیل ۵۰۶ هزار بیت کوین نگهداری می‌کند که ۶۲ درصد از مجموع ۸۱۴,۳۵۹ بیت کوینی است که شرکت‌های سهامی عام مالکیت آن را بر عهده دارند.

قیمت بیت کوین در لحظه نگارش، این خبر اندکی بیش از ۱۶ هزار دلار و ارزش بازار آن هم ۲۹۷ میلیارد دلار است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

5 دیدگاه
لیلا مرادی
لیلا مرادی
۳ سال قبل

خدایا میشه منم یه روز جزنهنگای بیت کوین بشم از هیچ شروع کنم میشه???

محمد گل ریکی
محمد گل ریکی
۳ سال قبل

شرکت ها ازخرید دوتا سود میبرن یکی اینکه گرون میشه دوم اینکه خرید وانتقال پول بابیت کوین راحت ترهست وفروشندگان برای اینکه بیت کوین داشته باشند بهتر جنس شون میفروشن برای اینکه از فروش جنس سودمیبرن ازبدست آوردن بیت کوین هم سود میبرن

شاهین
شاهین
۳ سال قبل

دارن میخرن چون میدونن سال دیگه حداقل ۲برابرم بیشتر میشه ولی بالاتر از ۳۵ هزار نمیره و همینم کافیه تا با نوسان گیرییای ۵۰۰ دلاری با پولهای ملیونی کلی سود نصیبت بشه

لیلا مرادی
لیلا مرادی
۳ سال قبل
پاسخ  شاهین

برای کسی که سرمایه داره عالیه منم داشتم صدرصد می خریدم ان شالله منم روزی نهنگ بیت کوین میشم???

میرزایی
میرزایی
۳ سال قبل

:))) هی من میخرم هی تو برو بالا ، هی من همه جا جار میزنم که هی تو باید بری بالاتر ...
گری اسکیل طور و دیکریپت طورتر