جستجو برای «قیمت بیت کوین» در گوگل رکورد ۱۸ ماهه را شکست

جستجو برای «قیمت بیت کوین» در گوگل رکورد ۱۸ ماهه را شکست

با رسیدن بیت کوین به رکوردی جدید، میزان جستجوها برای عبارت «قیمت بیت کوین» در گوگل هم به بالاترین میزان در ۱۸ ماه گذشته رسیده است.

به گزارش کوین دسک، هفته گذشته، میزان جستجوی جهانی عبارت «قیمت بیت کوین» در گوگل ترندز که معیاری برای ارزیابی علاقه عمومی افراد به موضوعات پرطرفدار محسوب می‌شود، مجدداً به سطح ۲۱ رسید. حدود یک ماه پیش، این میزان در محدوده ۱۰ قرار داشت. همچنین، سطح ۲۱ بیشترین میزان جستجوی عبارت «قیمت بیت کوین» پس از ژوئن ۲۰۱۹ (خرداد ۹۸) به شمار می‌رود.

بیت کوین در روز دوشنبه (۱۰ آذر) به رکورد جدیدی در محدوده قیمتی ۱۹,۸۵۰ دلار دست یافت؛ ثبت رکورد تازه در حالی صورت گرفت که هفته گذشته، بیت کوین به رکورد پیشین خود در ۱۹,۷۸۳ دلار بسیار نزدیک شده بود، اما نتوانست آن را بشکند. در ماه نوامبر، بهای پادشاه ارزهای دیجیتال، بیش از ۴۰ درصد افزایش یافت تا به بیشترین حد خود از مه ۲۰۱۹ (اردیبهشت ۹۸) تاکنون برسد.

نکته‌ای که اهمیت بیشتری به صعود بیت کوین می‌بخشد، این است که در جهانِ دارایی‌های سنتی، بهای یک دارایی به‌ندرت ۴۰ درصد افزایش می‌یابد و طی یک ماه، رکوردهای جدیدی ثبت می‌کند.  

جستجو برای «قیمت بیت کوین» در گوگل رکورد ۱۸ ماهه را شکست
میزان جستجوی گوگل برای عبارت «قیمت بیت کوین» از سال ۲۰۱۵ تاکنون. منبع: گوگل ترندز

در حال حاضر اما، از شور و هیجانی که در دسامبر ۲۰۱۷ (دی ۹۶) بر بازار حاکم بود، خبری نیست؛ در آن زمان، جستجوی گوگل برای عبارت «قیمت بیت کوین» به بیشترین حد خود در سطح ۱۰۰ رسیده بود. این داده‌ها می‌تواند نظر تحلیل‌گرانی را تأیید کند که اعتقاد دارند جهش قیمت بیت کوین در سال جاری، بیشتر وابسته به سرمایه‌گذاری نهادها و سازمان‌ها بوده است.

چندین شرکت سهامی عام، همچون مایکرواستراتژی (MicroStrategy)، اسکوئر (Square) و سایفرپانک هولدینگز (Cypherpunk Holdings)، به‌هنگام بحران اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا در سرتاسر جهان، بیت کوین خریداری کردند و به جذابیت بیت کوین به‌عنوان یک دارایی ذخیره‌ای قدرت بخشیدند. پی‌پل نیز شروع به ارائه خدمات ارزهای دیجیتال کرده است که احتمالاً بخشی از کمبود عرضه بیت کوین نیز مرتبط با اقدام جدید پی پل است.

کِلِم چَمبرز (Clem Chambers)، بنیان‌گذار و مدیرعامل وب‌سایت بازارهای مالی ADVFN.com، طی مصاحبه‌ای اظهار داشت:

تفاوت بین جهش قیمت تا ۲۰,۰۰۰ دلار در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۲۰ این است که روند صعودی فعلی، درواقع، ناشی از بحران جغرافیایی-سیاسی بزرگ‌تری است که باعث پذیرش بیشتر بیت کوین از سوی نهادها و سازمان‌ها شده است؛ با این حال، در سال جاری [نسبت به سال ۲۰۱۷]، علاقه کمتری از سوی مخاطبان عمومی دیده می‌شود، علاوه بر اینکه، عرضه کوین جدید نیز کمتر شده است.  

بسیاری از ناظران بر این باورند که نهادها در بلندمدت به سود چشمگیرتری دست خواهند یافت. آرجون ویجِی (Arjun Vijay)، هم‌بنیان‌گذار و مدیر ارشد عملیات در صرافی ارز دیجیتال هندی گیوتوس (Giottus)، طی مصاحبه‌ای توضیح داد:

ما هنوز اول راه هستیم و در سال ۲۰۲۱، با پذیرش این ارز دیجیتال از سوی عموم افراد و جریان اصلی، شاهد صعودی بی‌نظیر خواهیم بود.

چمبرز هم معتقد است که قیمت بیت کوین از ۲۰,۰۰۰ دلار عبور خواهد کرد و در بلندمدت، سر به فلک خواهد گذاشت.

رسانه‌های معمولی که حوزه اقتصاد را به‌صورت تخصصی دنبال نمی‌کنند، عموماً ۲۰,۰۰۰ دلار را به‌عنوان رکورد تاریخی در دسامبر ۲۰۱۷ عنوان کرده‌اند. بنابراین، تازمانی‌که بیت کوین نتواند جای پای خود را بالاتر از این سطح محکم کند، افزایش قابل‌توجه علاقه عمومی نیز دیده نخواهد شد.   

قیمت بیت کوین، اواخر شب گذشته با ۱۹,۵۹۳ دلار تماس داشت و نسبت به روز پیش خود، رشدی ۵ درصدی ثبت کرد. با این حال، در زمان نگارش این خبر، قیمت برترین ارز دیجیتال با افتی ۳ درصدی ۱۸,۷۲۳ دلار معامله می‌شود و طی کمتر از ۲۲ ساعت ۷۰۰ دلار افت داشته است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه