۲۷۰ هزار واحد بیت کوین در یک ماه گذشته به کیف پول‌های شخصی منتقل شده است؛ سرمایه‌گذاری بلندمدت!

۲۷۰ هزار واحد بیت کوین در یک ماه گذشته به کیف پول‌های شخصی منتقل شده است؛ سرمایه‌گذاری بلندمدت!

گلاسنود (Glassnode) در آمار تازه خود با اشاره به انتقال ۲۷۰,۰۰۰ واحد بیت کوین به کیف پول‌های شخصی در ۳۰ روز گذشته، عنوان کرده است که سرمایه‌گذاران رویکردی بلندمدت در ارتباط با بازار اتخاذ کرده‌اند.

به گزارش کوین تلگراف، علیرغم افزایش قیمت بیت کوین، سرمایه‌گذاران این ارز دیجیتال با انتقال ارزهای دیجیتال خود به کیف پول‌های شخصی، به‌دنبال سرمایه‌گذاری بلندمدت هستند. انتقال ۲۷۰,۰۰۰ بیت کوین به این کیف پول‌ها در ۳۰ روز گذشته گواهی بر این ادعا است.

گلاسنود با اشاره به این حجم از بیت کوین‌ها، عنوان می‌کند که در ابتدای ماه جاری میلادی، این عدد ۱۷۵,۰۰۰ واحد بیت کوین بوده است.

تغییرات نقدینگی بازار بیت کوین

در بخش دیگری از گزارش گلاسنود آمده است که نقدینگی بازار بیت کوین، به‌صورت مداوم در ۹ ماه گذشته کاهش یافته است. نقدینگی بازار به مجموع دارایی‌هایی گفته می‌شود که برای خرید و فروش (عمدتاً در صرافی‌ها) وجود دارد. این نقدینگی در دسترس در حال حاضر ۲۱.۳ درصد است و نشانه‌ای از تغییر در آن هم دیده نمی‌شود.

کاهش نقدینگی در بازار بیت کوین را می‌توان یک نشانه صعودی دانست. از سوی دیگر، سرمایه‌گذاران خرد و دانه‌درشت جدید، خواهان کاهش عرضه بیت کوین هستند؛ چراکه با کاهش عرضه و با فرض ثابت ماندن تقاضا، انتظار می‌رود شاهد افزایش قیمت یک دارایی باشیم. گلاسنود برآورد می‌کند که حدود ۸۰ درصد از ۱۸.۶ میلیون واحد بیت کوین در گردش، در کیف پول‌های صرافی‌ها ذخیره شده باشند و از همین رو به آنها نقدینگی در بازار گفته می‌شود.

طبق تعریف گلاسنود، اگر بیشتر از ۲۵ درصد از مبلغ ورودی به یک کیف پول خرج شود، موجودی کیف پول در دسته‌بندی نقدینگی در بازار قرار می‌گیرد. به‌عبارت دیگر، اگر خرج‌کرد یک کیف پول، بیشتر از ۲۵ درصد مبلغ ورودی به آن باشد، در این دسته‌بندی قرار می‌گیرد.

نقدینگی بازار بیت کوین

از ۳.۹ میلیون بیت کوینی که گلاسنود آنها را نقدینگی در دسترس بازار به حساب می‌آورد، حدود ۶۱ درصد یا ۲.۳۸ میلیون واحد متلعق به صرافی‌های متمرکز است. داده‌های کریپتوکوانت (CryptoQuant) نشان می‌دهد که موجودی صرافی‌ها از ماه ژوییه تا به حال ۱۳.۸ درصد کاهش یافته است.

افزایش سرمایه‌گذاران نهادی و بعلیدن بیت کوین‌های موجود در بازار توسط آنها، از جمله عوامل اصلی کاهش میزان این بیت کوین‌هاست. بیت کوین ترژریز (Bitcoin Treasuries) برآورد می‌کند که در حال حاضر ۳۳ نهاد سرمایه‌گذاری، بیش از ۱.۲ میلیون واحد بیت کوین، معادل ۶.۵ درصد از عرضه بیت کوین را در اختیار دارند.

در روزهای گذشته، ذخیره بیت کوین گری اسکیل، به‌طور متوسط ۲۵,۰۰۰ واحد افزایش یافته است. موجودی صندوق سرمایه‌گذاری بیت کوین گری اسکیل (Grayscale)، دیروز ۶۴۱,۵۲۳.۷ واحد عنوان شد. برای مقایسه بهتر باید گفت که در هر روز حدود ۹۰۰ واحد بیت کوین استخراج می‌شود. گلاسنود گزارش می‌کند که به‌طور میانگین، از ژوییه سال گذشته تا به امروز، حدود یک‌سوم از این تعداد به صرافی‌ها وارد می‌شود.

داده‌های شرکت سرمایه‌گذاری سوئیس‌بورگ (SwissBorg) هم نشان می‌دهد که در نیمه دوم سال ۲۰۲۰، سرمایه‌گذاران نهادی ۲۳۰ درصد بیشتر از بیت کوین‌هایی که تازه استخراج می‌شوند، بیت کوین خریده‌اند. با اضافه‌کردن تقاضای شرکت‌هایی مثل پی پل و اسکوئر (Square) و با احتساب بیت کوین‌هایی که هر روز دسترسی به آنها برای همیشه از دست می‌رود، تقاضا ۵۰۰ درصد بیشتر از بیت کوین‌هایی است که تازه استخراج می‌شوند.

بلک راک (BlackRock)، بزرگترین شرکت سرمایه‌گذاری در دنیا، چندی پیش در نامه‌ای به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) اعلام کرد ممکن است ابزارهای مشتقه سرمایه‌گذاری بیت کوین را به خدمات سرمایه‌گذاری خود اضافه کند. دارایی‌های تحت مدیریت این شرکت در ابتدای سال ۲۰۲۱ حدود ۷.۸۱ تریلیون دلار اعلام شد که ۷ برابر ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

5 دیدگاه
مجتبی
مجتبی
3 سال قبل

زمانی که نوشته می شد بیت کوین 50 هزار میشه من نوشتم غیر ممکنه به این زودی ها بشود هر کسی که کمی از بازارهای مالی جهانی ارقام را بداند بشما خواهد گفت دقت کنید هیچ منبع و ارقامی برای رسیدن به این اعداد نیست باینسس دزد بزرگ است هر چرت و پرتی را برای شما می اورد تا ترید کنید و کمیسیون بپردازید اتریوم و تمام آلت کوین ها در حقیقت شیت کوین هستند! تا الان بابت هیچ کدام از حرفهای چرت خود عذر خواهی نکرده و با استخر هایی هم که دارند برای شما بیت کوین و ... دارند تا به شما بفروشند اگر خوب است چرا استخرهای خودشان به شما بیت کوین می فروشد؟!
می دانند این قیمتها کلاه برداریست مواظب باشید!
فقط بیت کوین اعتبار دارد حالا ببیند چطور اتریوم و دات سر مردم شیره خواهد مالید شیت کوین ها را رها کنید متاسفانه فقط بیت کوین رو قیمتهای نهایتا 25000 توجیح دارد! نه بیشتر اگر هم نمی رسد به این عدد تا بخرید ببخشید برید کار دیگه ای بکنید
باز آن به بالا برای کسب پول شماست یعنی حباب است حباب !
هیچ کدام از شیت کین ها توجیه وجودی به عنوان ارزشی مالی اینچنین ندارند ارزش آنها زیر 1 دلار است شاید خنده دار باشد اما واقعیت است اینها هیچ کدام از مسائل روزمره را نمی توانند حل کنند انتقال مالی و .. نمی تواند چنین ارزشی را توجیه کند!

Ahwazi
Ahwazi
3 سال قبل
پاسخ  مجتبی

چی میگی حالت خوبه؟ بازم از موتوریه ج گرفتی توهم زدی دادا

سینا نقی زاده
سینا نقی زاده
3 سال قبل
پاسخ  مجتبی

عجب!!!!!!! پس چند صد میلیون مروم که با ارزهای دیجیتال سر و کار دارن به زودی سرمایشون رو از دست میدن!!!!

امیر
امیر
3 سال قبل
پاسخ  مجتبی

این همه نوشتی تا اینجا فقط ادعا کردی .مدرکت کو؟متاسفم برات که بدون دانش داری حرف میزنی

مجتبی
مجتبی
3 سال قبل
پاسخ  امیر

دیدی تا 28800 ریخت. مدرک روز بعد خوش رو بشما نشان داد فقط 10 میلیون دلار خرید آنی یک شرکت بزرگ بود که آنرا نجات داد دلیلش چیست بخاطر اینکه رسیدن قسمت به 25000 سرمایگذاری آنها را به خطر می اندازد و امکان لمس 20500 را بسیار محتمل می سازد.
در حقیقت مردم قدرت ورود سرمایه ندارند از ریزش جلوگیری کنند بنابراین قیمت بدون ورود سرمایگذار همراه ریزی خواهد بود!
تمام اخبار که در این رابطه و تقویت قیمت نوشته می شود پول خرد است تا سرمایگذاری را نجات دهد!
شما می بینید چنیدین بار قیمت 30000 لمس شده چطور لمس 25000 را دور از ذهن می بینید؟
یکی از مدرک های من برای اثبات گفته های عبور از 20500 بدون گذر طبیعی و رشد قابل قبول و هیجان بالاست!
هیجان و روند غیر طبیعی همواره برخواهد گشت. به همین سادگی!
وقتی به شما میگویند تا پایان 2020 50 هزار عبور می کند و یا 2021 از این عدد عبور می کند شما با کدام ریاضی آنرا می پذیرید؟ محاسبه کنید