جنرال موتورز به دنبال ثبت امتیاز یک نقشه ناوبری مبتنی بر بلاک چین

جنرال موتورز به دنبال ثبت امتیاز یک نقشه ناوبری مبتنی بر بلاک چین

جنرال موتورز به عنوان یکی از برجسته‌ترین تولیدکنندگان صنعت خودرو به دنبال ثبت امتیاز یک سیستم مسیریابی نقشه است که به‌طور پیوسته به‌روز می‌شود. این مکانیزم جدید با استفاده از فناوری بلاک چین، داده‌های به دست آمده از سنسورهای خودرو را جمع‌آوری و ادغام می‌کند و با استفاده از این داده‌ها یک نقشه قابل اعتماد را برای مسیریابی دقیق وسایل نقلیه خودران ایجاد می‌کند.

به گزارش کوین تلگراف و با توجه به اطلاعات درخواست ثبت امتیاز جنرال موتورز که در تاریخ ۱ اکتبر ۲۰۱۸ (مهر ۱۳۹۷) ارائه و در ۲ آوریل (۱۴ فروردین) سال جاری منتشر شد، به نظر می‌رسد پویا نگه داشتن نقشه‌های فعلی بسیار پرهزینه باشد. یکی از دلایل بالقوه این هزینه‌ها، این است که اکثر نقشه‌ها توسط وسایل نقلیه ویژه‌ای نگهداری می‌شوند که دستیابی به آن‌ها صرفا در مناطق خاصی از جهان امکان‌پذیر است.

راه‌حل جنرال موتورز برای رفع این مشکل، توزیع این فرایند در میان تعداد بیشتری از خودروهاست. در این روش جدید، اطلاعات مورد نیاز توسط سنسورهای به کار رفته در خودروها، در تمام نقاط دنیا به ثبت می‌رسند. این اطلاعات به صورت آنی با اطلاعات یک ردیاب که نقشه‌های فعلی را مورد بررسی قرار می‌دهد، مقایسه می‌شود.

هر گونه تغییر در وضعیت به یک شبکه مبتنی بر فناوری بلاک چین که تمامی اطلاعات نقشه‌ها را در اختیار دارد منتقل خواهد شد. چنانچه سایر خودروها هم همین تغییر را گزارش کنند، این «تراکنش انتخابی» تأیید می‌شود. این شبکه بر روی بستری از وسایل نقلیه و نودهای مستقر در مراکز داده ایجاد و نگهداری می‌شود.

جنرال موتورز این سیستم را احتمالا برای بهبود ویژگی «سوپر کروز» خودروهایش که امکان رانندگی نیمه-خودران را فقط برای دارندگان برخی از اتومبیل‌های لوکس این شرکت فراهم می‌کند توسعه داده است. برخلاف رقبایی مانند تسلا، این سیستم در حال حاضر کاملا به نقشه‌های هدایت‌کننده ناوگان متکی است که نشان می‌دهد چرا فقط در برخی جاده‌های تعیین‌شده می‌توان از آن استفاده کرد.

حالا جنرال موتورز قصد دارد با بهبود این ویژگی از طریق توزیع فرایند ایجاد نقشه در بین تعداد بیشتری از خودروها، هر چه سریعتر جاده‌های بیشتری از ایالات متحده را تحت پوشش قرار دهد.

آن‌طور که حق ثبت اختراع جنرال موتورز نشان می‌دهد، یکی از مزایای این سیستم، توزیع فرایند ایجاد نقشه و فراهم کردن امکان مشارکت فروشندگان در یک نقشه واحد است. به همین دلیل در این سیستم از بلاک چین استفاده کرده‌اند.

همانطور که قبلا گزارش شد، جنرال موتورز یکی از فعال‌ترین خودروسازهای جهان است که بر روی استفاده از فناوری بلاک چین تمرکز دارد. در اکتبر ۲۰۱۹ (مهر ۹۸)، این شرکت یکی از پنج خودروسازی بوده که یک سیستم پرداخت و تایید هویت مبتنی بر این فناوری پیشرفته را مورد آزمایش قرار داد.

بخش تامین مالی جنرال موتورز در ماه ژوئن (تیر ۹۸)، سرمایه‌گذاری جدیدی را بر روی یک استارت‌آپ بلاک چینی انجام داد. این استارت‌آپ به منظور جلوگیری از کلاهبرداری‌های موجود در فرآیند تامین مالی صنعت خودروسازی فعالیت می‌کند.

جنرال موتورز همچنین در دسامبر ۲۰۱۸ (آذر ۹۷) یک سیستم ارتباطی مبتنی بر بلاک چین را به ثبت رساند که به نهادهای مختلف امکان برقراری ارتباط با اتومبیل‌های خودران را می‌دهد.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه