غول خرده‌فروشی چین ارز دیجیتال ملی این کشور را پذیرفت

غول خرده‌فروشی چین ارز دیجیتال ملی این کشور را پذیرفت

جی‌دی (JD)، دومین فروشگاه آنلاین چین، اعلام کرده است که از ارز دیجیتال ملی این کشور پشتیبانی می‌کند.

به گزارش کریپتوپوتیتو، جی‌دی (JD) که دومین فروشگاه بزرگ آنلاین در چین است، اعلام کرده است که از ارز دیجیتال ملی چین پشتیبانی خواهد کرد. در حالی چین فاز بعدی آزمایش یوان دیجیتال را آغاز می‌کند که ارز دیجیتال ملی بسیاری از کشورها در مرحله ایده‌پردازی و بررسی‌های زیرساختی قرار دارد.

بلومبرگ در گزارش اخیر خود اعلام کرده است که جی‌دی دیجیتس (JD Digits)، از شرکت‌های تابعه جی‌دی، از پایان ماه دسامبر طرحی آزمایشی را اجرا می‌کند که طی آن کاربران چینی می‌توانند با استفاده از ارز دیجیتال ملی این کشور اقدام به خرید از وب‌سایت جی‌دی کنند.

از دیگر برنامه‌های جی‌دی در این طرح، عرضه ۱۰۰,۰۰۰ کوپن ارز دیجیتال به ارزش ۲۰ میلیون یوان است. این ارزها با هدف تشویق استفاده از این ارز نوین در اختیار شهروندان شهر سوژو، یکی از استان‌های شرقی جیانگسو، قرار می‌گیرد.

با اجرای طرح جی‌دی دیجیتس، فروشگاه اینترنتی جی‌دی، به اولین فروشگاه آنلاینی تبدیل می‌شود که از یوان دیجیتال پشتیبانی می‌کند.

اوایل امسال، چین ۱.۵ میلیون یوان دیجیتال را بین ۵۰,۰۰۰ شهروند شهر شنژن توزیع کرد تا از آنها در پرداخت‌های روزمره خود استفاده کنند. با وجود اینکه بسیاری از کارشناسان اقدام اخیر چین را قدمی روبه‌جلو توصیف کرده‌اند، بخش عمده‌ای از کاربران عنوان کردند که ارز دیجیتال ملی چین، قابلیتی منحصربه‌فرد ندارد.

نباید فراموش کرد که چین به‌سرعت در حال به پایان رساندن توسعه ارز دیجیتال ملی خود است و به گفته بسیاری، این کشور استفاده از یوان دیجیتال در پرداخت‌های خرد را هم آزمایش کرده است. جان رادکلیف (John Radcliffe)،‌ رئیس اداره اطلاعات ملی، پیش‌تر از پیشتازی چین در بحث ارزهای دیجیتال ملی ابراز نگرانی کرده بود. او همچنین با ارسال نامه‌ای به رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، اعلام کرد آمریکا تمام تلاشش را خواهد کرد تا پابه‌پای چین در این حوزه پیش برود.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
Saeed
Saeed
۳ سال قبل

اسم ارزش چیه؟؟

بهزاد ناصرفلاح
بهزاد ناصرفلاح
۳ سال قبل
پاسخ  Saeed

سلام. یوان دیجیتال، ارز دیجیتال ملی چین!