پیشبینی بیت کوین از ۲۸ سال پیش در یک بازی کامپیوتری !

پیشبینی بیت کوین از ۲۸ سال پیش در یک بازی کامپیوتری !

دیروز (۲۹ فروردین)، کاربری در سایت ردیت، پستی با یک عکس از بازی Final Fantasy III، متعلق به حدود ۲۸ سال پیش است، منتشر کرد که بسیار جنجالی شد. 

پیشبینی بیت کوین از 28 سال پیش در یک بازی کامپیوتری !

در عکس منتشر شده (عکس فوق)، تصویری بسیار شبیه به لوگوی بیت کوین وجود دارد و از آن این طور برداشت شده که از حدود ۲۸ سال پیش، پدیده بیت کوین پیش‌بینی شده است. تاریخ انتشار این نسخه از فاینال فانتزی به آوریل ۱۹۹۰ باز می‌گردد.

اولین بلاک بیت کوین در تاریخ ۳ ژانویه ۲۰۰۹ استخراج شد و احتمالاً این نماد در بازی Final Fantasy III، یک خطای دید در ارتباط با پیکسل‌ها است.

با این حال، این اولین بار نیست که چنین مواردی توسط کاربران بیت کوین کشف شده است.

برخی از این موارد در کتاب‌هایی مانند «Cryptonomicon» نیل استیونسون (۲۰۰۲)، «Down and Out in the Kingdom of Magic» نوشته کوری دکترو در سال ۲۰۰۳ و «The Future Imperfect» نوشته دیوید فریدمن در سال ۲۰۰۸ دیده شده‌اند. به عنوان مثال در کتاب کوری دکترو، از یک ارز دیجیتال به نام Whuffie که شباهت‌های بسیار زیادی به بیت کوین دارد، یاد شده است.

در سال ۱۹۹۹، اقتصاددان آمریکایی و برنده جایزه نوبل اقتصادی، میلتون فریدمن، گسترش ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین را پیش بینی کرد. فریدمن در مصاحبه‌ای ادعا کرد که در آینده روش پرداختی ارائه خواهد شد که در آن برای خرید اینترنتی امکان انتقال پول از A به B بدون اینکه A و B همدیگر را بشناسند، وجود دارد.

پیشبینی بیت کوین از 28 سال پیش در یک بازی کامپیوتری !

یکی دیگر از نشانه‌ها در یکی از قسمت‌های انیمیشن سیمپسون‌ها کشف شد که در آن هومر و مارج در مقابل فروشگاهی به نام «Crypto Barn» قرار دارند. این قسمت از انیمیشن سیمپسون‌ها که «My Sister, My Sitter» نام دارد، در سال ۱۹۹۷ ساخته شده است.

منبع: cointelegraph
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
غزنوی
غزنوی
۶ سال قبل

اون B تو بازی میتونه یه دکمه کنترل باشه واسه زدن یا حرف اول اسم کارکتر صاحب تخت باشه یا مخفف کلمه ی Bed. این یه دونه B خالی بدون خط های عمودی روش رو میشه هرجایی گذاشت مثل C با یه دایره زرد رنگ مخفف Coin

علیرضا
علیرضا
۶ سال قبل

خوراک رائفی‌پور و دوستانش واسه اینکه کریپتو رو ربط بدن به فراماسون‌ها و شیطون پرستا جور شد ??

احسان
احسان
۶ سال قبل
پاسخ  علیرضا

آره واقعا . . .