فقط ۷۴ درصد از توکن‌های تتر (USDT) پشتوانه دلار دارند!

فقط ۷۴ درصد از توکن‌های تتر (USDT) پشتوانه دلار دارند!

وکلای کمپانی مسئول ارز دیجیتال باثبات دلاری تتر (USDT) با اسنادی که در تاریخ ۳۰ آوریل منتشر کردند، تأیید می‌کنند که این کمپانی تنها پول کافی برای پشتیبانی از سه‌چهارم از ذخیره رو به ازدیاد این ارز را در اختیار دارد.

زویی فیلیپس از دفتر حقوقی مورگان لویس، پیرو جزئی از یک پروسه قانونی در جریان که دادستان کل نیویورک هم در آن شرکت دارد، گفت که در زمان نوشتن این سند، ۷۴ درصد از ذخیره‌های تتر از پشتیبانی دلار و سرمایه‌های هم‌ارز آن برخوردارند.

این میزان، از وعده‌ختی داده‌شده توسط تیم اجرایی تتر به طرز چشمگیری پایین‌تر است. علی‌الخصوص این ادعا که هر توکن USDT به‌طور کامل توسط ارز فیات پشتیبانی می‌شود، ادعایی که به نظر می‌رسید در دسامبر گذشته توسط یک اظهارنامه بانکی تأیید شده باشد.

فیلیپ نوشت:

ذخیره پولی و ذخیره هم‌ارز پولی تتر به‌تنهایی (بدون در نظر گرفتن خط اعتباری آن) حدود ۷۴ درصد از مقدار تتر عرضه‌شده را پشتیبانی خواهد کرد.

این جنگ حقوقی از ادعاهایی ریشه گرفت که در آن‌ها گفته می‌شد صرافی ارز دیجیتال بیتفینکس، که مدیرعامل مشترکی با تتر دارد، از این ذخیره‌ها برای پوشاندن حفره‌های باقیمانده از یک قرارداد برون‌سپاری مشکل‌ساز که در اوایل سال ۲۰۱۸ به امضا رسید، استفاده کرده است.

این ادعاها که هم بیتفینکس و هم تتر درگیر روند تکذیب آن‌ها هستند، آخرین مشکل از سری دردسرهایی ست که این دو کمپانی در پی شفاف‌سازی فعالیت‌هایشان با آن‌ها روبه‌رو شده‌اند. برای مثال بیتفینکس قبلاً متهم به ورشکستگی شده بود، اتهاماتی که این صرافی به‌طور علنی آن‌ها را انکار کرد.

فقط 74 درصد از توکن‌های تتر (USDT) پشتوانه دلار دارند!

با اینکه فیلیپس در نرخ ذخیره فعلی تتر مشکلی نمی‌بیند، اما لحن بیان او تضادی فاحش در پروژه‌ای را نشان می‌دهد که کمپین بازاریابی‌اش آن را نقطه مقابل بانکداری با ذخیره کسری معرفی می‌کرد.

او ادامه داد:

این نوع تعاملات مربوط به ذخیره کسری، شبیه طرز کار بانک‌های تجاری است. هیچ بانکی چیزی بیشتر از درصد کمی از پول سپرده‌گذارانش را به‌عنوان پول نقد در اختیار ندارد.

فیلیپس اضافه کرد:

وجوه تماماً سرمایه‌گذاری شده‌اند. مشخص است که بازار هنوز به تتر اعتماد دارد زیرا حتی بعد از نامه (اعلان) عمومی بسیار تحریک‌آمیز و منحرف‌کننده دادستان کل، این ارز با ارزش کمی پایین‌تر از یک دلار در مقابل هر تتر مبادله می‌شود. هر نظری که به قدرت نقدینگی صاحبان تتر شبهه وارد کند تنها یک گمانه‌زنی بدون پشتوانه تلقی می‌شود.

استوارت هوگنر، مشاور کل پرونده تتر و بیتفینکس، بنا بر اقرارنامه‌ای که توسط رسانه معتبر ارز‌های دیجیتال یعنی CoinDesk رؤیت شده است عدد ۷۴ درصد پشتوانه تتر را تأیید کرده است.

بنا بر گزارش Cointelegraph، این‌طور شایع شده که صرافی بیتفینکس شدیداً به فکر راه‌اندازی یک به‌اصطلاح عرضه اولیه صرافی (Initail exchang offering یا IEO) برای جمع‌آوری سرمایه است.

منبع: cointelegraph
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه
ناشناس
ناشناس
5 سال قبل

طبق اصول و مبانی اقتصاد و بازار و با توجه به تفاوت اقتصاد جدید ارزهای دیجیتال بر اساس آرمان های ارائه شده توسط بیت کوین و ساتوشی ناکاموتو با اقتصاد سنتی بانکداری مبتنی بر قرض و کسری سپرده، میتوان انتظار داشت که قیمت واقعی و ذاتی هر تتر با توجه به پشتوانه 74 درصدی دلار آن، کمی کمتر یا کمی بیشتر از 0.74 دلار باشد و به خوبی پتانسیل سقوط تا چنین قیمتی وجود دارد. تنها عاملی که باعث شده تاکنون چنین سقوطی رخ ندهد، وجود تقاضای بازار برای ارزی باثبات در مبادلات بین فیات و ارزهای دیجیتال است که هم اکنون با وجود و رشد ارزهای دیجیتال باثبات دیگر که ظاهرا شفافیت و عملکرد بهتری دارند، و همین طور چنین افشاگری هايی، به احتمال قوی این تقاضا مثل سابق نخواهد ماند و لذا باید در استفاده از تتر احتیاط بیشتری کرد.