لیست ثروتمندترین شرکت‌هایی که از بلاک چین استفاده می‌کنند توسط فوربز منتشر شد

لیست ثروتمندترین شرکت‌هایی که از بلاک چین استفاده می‌کنند توسط فوربز منتشر شد

فوربز (Forbes)، شرکت رسانه‌ای و مجله آمریکایی، روز ۱۶ آوریل (۲۷ فروردین)، فهرست اسامی شرکت‌هایی که از فناوری بلاک چین استفاده می‌کنند و حداقل درامد و یا ارزش آن‌ها حدود ۱ میلیارد دلار است را تحت عنوان «کودکان میلیارد دلاری بلاک چین» منتشر ساخت.

این لیست، علاوه بر شرکت‌های مالی مانند بانک‌ها و اتاق‌های پردازش (clearing houses)، شرکت‌های مواد غذایی و مدیریت زنجیره تأمین، شرکت‌های فعال در حوزه‌های توسعه‌ی ارزهای دیجیتال و بلاک چین و غیره را نیز شامل می‌شود.

بیشتر شرکت‌هایی که نام آن‌ها در این لیست قید شده است، شرکت‌های آمریکایی مانند آمازون، وال‌مارت، فیس‌بوک، گروه آی‌ان‌جی، مسترکارت، مایکروسافت و نستله هستند. هم‌چنین، شرکت‌های مرتبط با ارزهای دیجیتالی که در این فهرست قرار گرفتند، شامل صرافی آمریکایی کوین بیس، شرکت اروپایی سازنده تجهیزات استخراج و سخت افزار بیت فیوری (Bitfury)، شبکه‌ی خدمات مالی مبتنی بر بلاک چین و سازنده‌ی توکن XRP ارز دیجیتال ریپل می‌شود.

لیست ثروتمندترین شرکت‌هایی که از بلاک چین استفاده می‌کنند توسط فوربز منتشر شد

علاوه بر اسامی بزرگ‌ترین شرکت‌هایی که از بلاک چین استفاده می‌کنند و یا آن را به طور گسترده‌ای پذیرفته‌اند، نام آن‌هایی که از پروتکل‌های بلاک چین استفاده می‌کنند نیز به همراه نام پروتکل قید شده است. نام پروتکل‌های هایپرلجر (Hyperledger)، پروتکل کوردا (Corda) کنسرسیوم R۳ و شبکه اتریوم مشهور نیز در میان شرکت‌هایی از صنایع مختلف دیده می‌شود.

فوربز همچنین با ذکر نام شرکت مرجع سپرده‌گذاری و تسویه (DTCC) که سوابق ۹۰ میلیون تراکنش را در روز نگه می‌دارد و یا سرمایه‌گذاری بخش زیادی از ۴۸ تریلیون دلار سرمایه‌ی دنیا در اوراق بهادار به عنوان مثال، به توانایی فناوری بلاک چین در تسهیل روندهای تجاری مختلف اشاره کرد.

فوربز در آینده قرار است که ۵۰ هزار حساب خود را به سیستم مبتنی بر بلاک چین منتقل کند و این کار به حذف روندهای تکراری و تطبیق حساب‌هایی که احتمال دارد در شبکه‌های تسویه الکترونیک سنتی همچنان اتفاق بیفتند، کمک خواهد کرد.

در اواسط ماه مارس، DTCC، وایت پیپری را در خصوص اصول راهنمای پردازش پس از معامله‌ی اوراق بهادار توکن سازی شده، منتشر کرد. در این پیپر، به مشخصه‌های منحصر به فرد بازار نوظهور اوراق بهادار توکن سازی شده اشاره شده و همچنین گفته شده است که استانداردهای سیاست جهانی برای بازارهای سنتی اغلب قابل اجرا هستند و به سهام‌داران کمک می‌کنند تا مسئولیت‌های قانونی مرتبط با پلتفرم‌های توکن اوراق بهادار را شناسایی کنند.

منبع: cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
احمدی
احمدی
۳ سال قبل

عالیه
مگه از این بهتر هم میشه
از حالا باید شمارش معکوس شرکت ها و موسساتی را که از بلاکچین استفاده نمی‌کنند خونده بشه چیزی که اینجا مهمه ظرفیت پروژه های که قابلیت های ویژه ای دارند مثل پولکادات مشخص میشه همچنین فراگیر شدن پروژه های دیجیتال در بین شرکت ها و موسسات مالی که اینجا برای استفاده از این فناوری مهم از هم سبقت میگیرند فقط یه چیزی که هست باز هم همون داستان تکراری در هم شکستن ساختار های سنتی و در پی آن قربانی شدن کسانی که به بستر سنتی عادت کرده اند