مرجع مبارزه با جرایم مالی آمریکا مشاور ارشد در حوزه ارزهای دیجیتال استخدام می‌کند؛ سخت‌گیری بیشتر در راه است؟

مرجع مبارزه با جرایم مالی آمریکا مشاور ارشد در حوزه ارزهای دیجیتال استخدام می‌کند؛ سخت‌گیری بیشتر در راه است؟

ستاد مبارزه با جرایم مالی وزارت خزانه‌داری (FinCEN) به‌دنبال استخدام اولین مشاور ارشد در حوزه ارزهای دیجیتال است. به نظر می‌رسد این نهاد قصد دارد بیش از پیش بر حوزه ارزهای دیجیتال متمرکز شود.

به گزارش دیکریپت، میشل کُروِر (Michele Korver)، که پیش از این در وزارت دادگستری آمریکا فعالیت می‌کرد، قرار است به‌عنوان اولین مشاور ارشد حوزه ارزهای دیجیتال در ستاد مبارزه با جرایم مالی ایالات متحده مشغول به کار شود.

بر اساس اعلام ستاد مبارزه با جرایم مالی، کرور قرار است مسئولیت مبارزه با فعالیت‌ها و بهره‌برداری‌های مالی غیرمجاز را برعهده بگیرد. این ستاد اخیراً هم مجموعه قوانینی را ارائه کرده بود که به دستگاه‌های نظارتی این امکان را می‌داد تا تراکنش‌های مربوط به ارزهای دیجیتال را از نزدیک زیر نظر بگیرند.

مایکل موزیر (Michael Mosier)، نایب‌رئیس ستاد مبارزه با جرایم مالی آمریکا، گفته است:

میشل تخصصی را که در زمینه ارزهای دیجیتال دارد در اختیار ما قرار می‌دهد و یک رهبر فوق‌العاده برای تلاش‌های هماهنگ [این ستاد] خواهد بود تا بتواند هم‌زمان که خطرات ناشی از جرایم مالی را کاهش می‌دهد، سهم ستاد مبارزه با جرایم مالی را در گسترش فرصت‌های مالی جدید افزایش دهد.

کرور پیش از این به‌عنوان مشاور حوزه ارزهای دیجیتال در بخش مبارزه با پول‌شویی و بازیابی دارایی وزارت دادگستری آمریکا فعالیت می‌کرد. او در آن زمان بر روی جرایم و دادرسی‌های قانونی مرتبط با ارزهای دیجیتال کار می‌کرد.

کرور کار خود را به‌عنوان نماینده ویژه دستگاه امنیتی ایالات متحده آغاز کرده است. او بیش از ۱۰ سال به‌عنوان دستیار دادستان در دفتر دادستانی ایالات متحده در ایالت‌های دِنوِر و کلرادو فعالیت می‌کرد؛ جایی که در آن به‌عنوان دادستان جرایم سایبری و امنیت ملی به دادرسی و تحقیق درباره جرایم مربوط به پول‌شویی و قاچاق مواد مخدر در دارک وب مشغول به کار بوده است.

کرور اولین مشاور ارشد ستاد مبارزه با جرایم مالی آمریکا در حوزه ارزهای دیجیتال است، با این حال او اولین کسی نیست که با پیش‌زمینه فعالیت در این حوزه وارد ستاد مبارزه با جرایم مالی می‌شود. موزیر که اکنون معاون ستاد مبارزه با جرایم مالی است، پیش‌تر در شرکت تحلیلی چینالیسیس (Chainalysis) فعالیت می‌کرد. موزیر در فوریه ۲۰۲۰ (بهمن ۹۸) به‌عنوان نایب‌رئیس و اولین مدیر فناوری در ستاد مبارزه با جرایم مالی آمریکا معرفی شد. مأموریت او این بود که تعامل ستاد مبارزه با جرایم مالی را با فناوری‌های نوظهور و نوآوری‌های ملی پیش ببرد.

ستاد مبارزه با جرایم مالی اخیراً قوانینی را مطرح کرد که در آن از صرافی‌های ارز دیجیتال خواسته شده بود تا استانداردهای مرتبط با قانون احراز هویت مشتری (KYC) را بر کیف‌ پول‌های کاربران خود اعمال کنند. یک مؤسسه غیرانتفاعی فعال در زمینه امنیت دیجیتال به نام الکترونیک فرانتیر (Electronic Frontier)، هشدار داده است که این قانون که اکنون هم در دست بررسی قرار دارد، می‌تواند به فاش شدن تاریخچه تراکنش‌های کاربران صرافی‌های ارز دیجیتال منجر شود.

با این حال، کرور می‌تواند به ستاد مبارزه با جرایم مالی در مقابله با جرایم مرتبط با ارزهای دیجیتال کمک کند. ستاد مبارزه با جرایم مالی آمریکا از سال ۲۰۰۹ تاکنون صنایع مرتبط با ارزهای دیجیتال را به خاطر جرایم متعدد ۱۸۳ میلیون دلار جریمه کرده است.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

2 دیدگاه
جلال
جلال
2 سال قبل

پولارو بکشیم بیرون یعنی

zhivan
zhivan
2 سال قبل

اڤ قرۆمساقە دە لێت چی