فیدلیتی ۱۰ درصد از سهام یک شرکت استخراج بیت کوین را خریداری کرده است

فیدلیتی ۱۰ درصد از سهام یک شرکت استخراج بیت کوین را خریداری کرده است

شرکت مدیریت دارایی فیدلیتی (Fidelity)، با میلیاردها دلار سرمایه تحت مدیریت، در حدود ۱۰.۶ درصد از سهام یک شرکت استخراج ارزهای دیجیتال کانادایی را در اختیار دارد. این شرکت استخراج هات ایت (Hut ۸) نام دارد و دو سال است که در بازار معاملات عمومی سهام کانادا عرضه شده است.

به گزارش «The Block» و براساس اسناد بایگانی‌شده هات ایت در کمیسیون اوراق بهادار اونتاریو، فیدلیتی بخشی از سهام عمومی این شرکت و گواهی حق خرید سهام آن را در اختیار دارد. مجموع این دارایی‌ها معادل ۱۰.۶ درصد از سهام شرکت هات ایت است. در اسناد مرتبط با سهام‌داران هات ایت که به تازگی منتشر شده است، می‌خوانیم:

فیدلیتی ۸,۳۹۶,۱۳۸ سهم عمومی و ۲,۰۵۴,۹۵۶ حق خرید سهام را در اختیار دارد. با این حساب، فیدلیتی در مجموع ۱۰,۴۵۱,۰۹۴ سهم، معادل ۱۰.۵۸ درصد سهام [هات ایت] را در اختیار دارد.

عرضه عمومی سهام هات ایت در بازار سهام کانادا دو هفته گذشته به پایان رسید. طی این عرضه سهام، هات ایت ۵,۷۵۰,۴۵۶ واحد سهام عرضه کرد. این سهم‌ها هر یک شامل یک سهم عمومی و یک حق خرید سهام بود و قیمتی برابر با ۱.۴۵ دلار داشت. در نهایت ۸.۳۴ میلیون دلار سهام از این طریق به فروش رفت. فروش سهام به‌منظور خرید تجهیزات استخراج از میکرو بی‌تی (MicroBT) صورت گرفت. هات ایت قرار است تا تعدادی دستگاه‌ ام ۳۰ اس (M30S)، ام ۳۱ اس (M31S) و ام ۳۱ اس پلاس (M31S+) از میکرو بی‌تی خریداری کند.

سرمایه‌گذاری فیدلیتی در هات ایت از آن جهت حائز اهمیت است که گفته می‌شود از سال ۲۰۱۴ در حوزه استخراج ارزهای دیجیتال فعالیت دارد. اوایل سال جاری میلادی، فیدلیتی اعلام کرد که یک متخصص استخراج بیت کوین را برای کنترل فعالیت‌های استخراجش استخدام کرده است. سخنگوی فیدلیتی در آن زمان در مصاحبه‌ای گفت:

طی چند سال قبل، در حال گسترش تلاش‌های خود در حوزه استخراج بودیم تا دانش خود را در این بخش بالا ببریم. در طول این مدت موقعیت‌های مکانی مختلف، تأمین تجهیزات سخت‌افزاری، زیرساخت‌های فارم استخراج و مسائل مالی این فعالیت‌ها را بررسی کردیم.

هات ایت فعالیت خود را در زمینه استخراج از سال ۲۰۱۷ شروع کرد و از آن زمان تا کنون در حال ضرردهی بوده است. طی سه ماهه ابتدایی سال ۲۰۲۰، درآمد قبل از بهره، مالیات و استهلاک این شرکت منفی ۶۰۰ هزار دلار بوده است. در مدت مشابه سال گذشته، هات ایت ۱.۳ میلیون دلار ضرر کرده بود. به تازگی نیز شاهد تغییرات مدیریتی در این شرکت بودیم.

از زمان عرضه سهام شرکت هات ایت در بازار بورس تورنتو (سال ۲۰۱۸)، چیزی در حدود ۶۵٪ از قیمت هر سهم افت کرده است. در حال حاضر هر سهم در رقم ۰.۸۲ دلار معامله می‌شود و ارزش بازار آن نیز ۸۰ میلیون دلار است.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه