atlasarzdigital

هراس از پدیده های جدید: از رادیو و دوچرخه تا ماهواره و «ارز دیجیتال»/ خودمان را از پول آینده محروم نکنیم

هراس از پدیده های جدید: از رادیو و دوچرخه تا ماهواره و «ارز دیجیتال»/ خودمان را از پول آینده محروم نکنیم

اگر امروز ارزهای دیجیتال را استخراج نکنیم، فردا ناگزیر از خرید آنها هستیم به قیمت های بالاتر.

به گزارش عصرایران، مواجهه با پدیده های جدید در ایران همواره با ترس و بدبینی همراه بوده است، حال این پدیده جدید می خواهد رادیو و دوچرخه و دوش حمام باشد یا ویدئو و ماهواره و حتی ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین!

این روزها خبرهای زیادی درباره ارزهای دیجیتال و به ویژه معروف ترین و معتبرترین آن یعنی بیت کوین منتشر می شود: از برخورد با استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال تا سردرگمی در قبال خرید و فروش آن.

ارز دیجیتال، نوعی پول است که در فضای مجازی وجود دارد. این پول توسط کاربران فضای مجازی که دستگاه های استخراج ارز دیجیتال دارند، تولید می شود. هر کسی می تواند یک یا چند دستگاه استخراج ارز دیجیتال خریداری کند و با متصل کردن آن به شبکه برق و اینترنت، به استخراج ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، اتریوم و … بپردازد.

چون این دستگاه ها برق زیادی مصرف می کنند و هم اکنون در فصل پیک مصرف هستیم، جمع آوری این دستگاه های پرمصرف در دستور کار قرار گرفته است و در روزهای اخیر از ادامه فعالیت هزاران دستگاه استخراج ارز دیجیتال جلوگیری شده است.

هراس از پدیده های جدید: از رادیو و دوچرخه تا ماهواره و «ارز دیجیتال»/ خودمان را از پول آینده محروم نکنیم

در این باره چند نکته قابل تأمل است:

1 – ارز دیجیتال، واقعیت مهم دنیای امروز است. نادیده گرفتن آن معنایی جز محروم کردن خود از این ثروت واقعی ندارد.

هم اکنون بسیاری از تبادلات تجاری در دنیا با ارزهای دیجیتال صورت می گیرد و روز به روز هم بر دایره نفوذ این ارزها به ویژه بیت کوین افزوده می شود. ارزهای دیجیتال و مشخصاً بیت کوین، محدودیت تولید دارند و به عنوان مثال فقط 21 میلیون واحد بیت کوین قابلیت تولید دارد، درست مانند معدن الماسی که ظرفیت محدود دارد و بعد از مدتی موجودی آن تمام می شود و هر که استخراج کرده باشد، مالک ثروتی است که روز به روز بر ارزش آن افزوده می شود.

امروزه دنیا در حال استخراج ارزهای دیجیتال است و لذا جلوگیری از استخراج آن توسط ایرانیان، به معنی فقیر کردن ایرانی ها در مقابل سایر ملت هایی است که در حال استخراج از این معدن الماس هستند.

اگر امروز ارزهای دیجیتال را استخراج نکنیم، فردا ناگزیر از خرید آنها هستیم به قیمت های بالاتر.

2 – نکته ای که در این میان مطرح می شود، هزینه برق مصرفی است. گفته می شود چون قیمت برق در ایران پایین است، باید جلوی تولید ارز دیجیتال را گرفت. در این باره سه ملاحظه جدی وجود دارد:

الف) اگر تولید ارز دیجیتال با برق صنعتی و تعرفه آن صورت بگیرد، اشکالی بر آن متصور نیست چرا که برق صنعتی برای تولید است و استخراج ارز دیجیتال نیز تولید به شمار می شود. آنچه در این فرایند تولید می شود بیت کوین و نظایر آن است که اتفاقاً بسیار سریع تر و ساده تر از هر محصول دیگری قابلیت صادراتی دارد.

ب) اگر به هر دلیلی نکته “الف” مقبول نیفتد، راه حل، برخورد سلبی و پاک کردن صورت مسأله نیست بلکه می توان تعرفه ویژه ای برای تولید ارزهای دیجیتال تعریف کرد تا روند غنی سازی داخلی با ارز دیجیتال ادامه یابد.

ج) استخراج ارز دیجیتال در ایران توسط اتباع خارجی باید محدود شود.

3 – ارزهای دیجیتال، مهم ترین تهدید برای حاکمیت دلار به شمار می روند چرا که خارج از کنترل برزگ ترین بانک مرکزی جهان (آمریکا) تولید و داد و ستد می شوند و نقل و انتقال آن نیازمند سوئیف و ساز و کارهای مشابه نیست.

مهم تر از آن چون ارز دیجیتال قابل ردیابی نیست، بهترین وسیله برای دور زدن تحریم هاست و می توان کالاهای مورد نیاز را با ارز دیجیتال از نقاط مختلف دنیا خریداری و به ایران منتقل کرد.
حتی کوبا نیز اخیراً استفاده از ارزهای دیجیتال را برای دور زدن تحریم ها در دستور کار خود قرار داده است.

4 – به دولت پیشنهاد می شود نه تنها مانع از استخراج ارزهای دیجیتال توسط ایرانی ها و ثروتمند شدن ایرانیان نشود، بلکه خود نیز به استخراج این ثروت بپردازد و با آینده نگری خزانه کشور را آکنده از ارزهای دیجبتال نماید. هر گونه کوتاهی در این زمینه در آینده ای نزدیک، دست های خالی از ارز دیجیتال را برای دولت ایران به ارث خواهد گذاشت.

به راستی چرا باید خود را از ثروت آینده محروم کنیم؟! ارز دیجیتال، پول فرداست.

اشتراک
اطلاع از
guest
6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین امتیاز
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
سروش
سروش
1 سال پیش

تشکر ویژه دارم از تیم خبری بخاطر نشر این مطالب. متاسفانه مسئولین زی ربط فهم اندکی از مقوله ارز های دیجیتال هم ندارد و مثل همیشه با تصمیمات نابخردانه هرفرصتی را تهدیدی بلقوه میداند. هر عقل سلیمی قادر به درک این مقوله هست اما مسئولین قرار نیست درک کنند. فقط باید دهان بزرگ را باز کنند و مانند همیشه خود را مضحکه همه دنیا کنند.

عباس
عباس
1 سال پیش

من یک تولید کننده رسمی هستم تقریبا 7 سال است که تولید در رکود عمدی غرق شده من با 20 درصد ظرفیت هم از تولید عاجزم. با تجربه ای که از عملکرد این دولت دارم بعید می‌دانم اجازه استفاده گسترده مردم از ارزهای دیجیتالی و ماینینگ داده شود. هر چند که آمریکا هم مخالف ماینینگ در ایران میباشد و دولت ما هم در مقابل آمریکا ….

سعید
سعید
1 سال پیش

واقعا مطلب قابل ستایشی بود.امید است به بهرمندی دولتمردانمان از این مطلب زلال

ازاد
ازاد
1 سال پیش
پاسخ  سعید

اما ایا دولتمردان فهم اینو دارند که ملتشون به سودی برسند و اینده بهتری داشته باشن

مستر بیست
مستر بیست
1 سال پیش
پاسخ  ازاد

حرفشم نزن

یح ابن الحسن
یح ابن الحسن
1 سال پیش

حرف مردم به روحانی نمی رسد . برعکس احمدی نژاد که مردم راحت حرفشان را می رساند چون احمدی نژاد مردمی بود و گاهی یک مکانیک و یا یک کشاورز راحت می توانست با احمدی نژاد حرف بزند و… بماند تو را به مذهبتان مسولین بالا مقام اسرافگرا ها و نو کیسه های عزیز یکی از شما به روحانی بگویید . چرا ارز دیجیتال را قانونمند نمی کنید ؟ چرا ثروت کشور را مانند ارز جهانگیری بر باد میدهید ؟؟؟ اگر می خواهید ترامپ جلوی عظمت ایران زانو بزند کمی مردمی باشید .!!! آمریکا دلار چاپ می زند و در واقع دلار کاغذی را در کشورش چاپ و می فرستد به دنیا از جمله ایران و ایران نفت این کالای با ارزش را میدهد پدر مقابلش دلار کاغذی می خرد . خب اینکار انجام بدهد ولی بهتر نیست دلار کاغذی را اکنون مجازیش کنیم ؟ حداقل مایحتاج تجار را می توان اینگونه کرد . یه چیز دیگر هم بگم . از ۹۸ تا امروز چه عاملی باعث شد دلار پایین بیاد ؟ دنبال دلیلش در ارز بیت کوین بگردید نه سیاست روحانی و….

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه هراس از پدیده های جدید: از رادیو و دوچرخه تا ماهواره و «ارز دیجیتال»/ خودمان را از پول آینده محروم نکنیم ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
6
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x