مدیر پروژه ارز دیجیتال فیس‌بوک: امیدواریم که در سال ۲۰۲۱ عرضه انجام شود

مدیر پروژه ارز دیجیتال فیس‌بوک: امیدواریم که در سال ۲۰۲۱ عرضه انجام شود

دیوید مارکوس (David Marcus)، مدیر بخش مالی فیسبوک، اعلام کرد که امیدوار است ارز دیجیتال این شرکت، معروف به دییِم (Diem) و کیف پول فیسبوک به نام نووی (Novi) در سال ۲۰۲۱ راه‌اندازی شود.

به گزارش «The Block»، مارکوس در سخنرانی خود در فین‌تک فستیوال (FinTech Festival) سنگاپور گفت که امیدوار است قانون‌گذاران کماکان خوش‌بینی خود را نسبت به فیس‌بوک حفظ کنند.

نشریه فایننشال تایمز (Financial Times) اخیراً گزارش داد که دییِم می‌تواند با ظرفیتی محدود، از اوایل ژانویه آغاز به کار کند.

دییم نام جدید پروژه‌ای است که پیش از این، با نام لیبرا (Libra) شناخته می‌شد؛ لیبرا استیبل کوینی ارائه‌شده توسط فیسبوک با پشتیبانی و همکاری ۲۶ شرکت دیگر است. هفته گذشته، این انجمن نام تجاری خود را تغییر داد و نام جدید را به‌صورت رسمی اعلام کرد.

لیبرا که اولین بار در ژوئن ۲۰۱۹ (خرداد ۹۹)‌ توسط فیس‌بوک رونمایی شد، با تردید و مخالفت قانون‌گذاران بسیاری در سرتاسر جهان مواجه شد.

از آن پس تاکنون، انجمن لیبرا، اهداف و چشم‌اندازهای بسیاری را که در ابتدا ترسیم کرده بود، تغییر داده است و در آوریل ۲۰۲۰ (فروردین)، خواستار دریافت مجوز از سوی سازمان نظارت بر بازارهای مالی سوئیس (FINMA)، برای سیستم پرداخت خود شد.

هفته گذشته و با اعلام تغییر نام تجاری، دییم اظهار داشت که فقط با دریافت تأییدیه قانونی، از جمله مجوز سیستم‌های پرداخت از سوی سازمان نظارت بر بازارهای مالی سوئیس، برای شرکت‌های عملیاتی تابعه‌ انجمن دییم، به کار خود ادامه خواهد داد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
Ali RezA
Ali RezA
3 سال قبل

آیا ثبت نام و تولید لیبرا در فضای مجازی که قبلا تحت این نام آغاز شده بود به این پروژه اختصاص دارد و یا مقوله ای سرکاری بود ؟