تعیین تعرفه برق صادراتی برای تولید بیت کوین مطرح است

تعیین تعرفه برق صادراتی برای تولید بیت کوین مطرح است

وزیر نیرو با اشاره به موضوع تعرفه برق استخراج‌کنندگان بیت کوین گفت: آنچه در حال حاضر مطرح است این است که تعرفه برق صادراتی را برای این موضوع لحاظ کنیم.

به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از خبرگزاری تسنیم، رضا اردکانیان در برنامه زنده فرمول یک شبکه یک سیما با بیان اینکه موضوع ارزهای دیجیتالی در کمیسیون اقتصادی دولت در حال بررسی است گفت:

وزارت نیرو درباره مصرف انرژی استخراج ارزهای دیجیتال فعال شده است و تصمیمی که تا این مرحله گرفته شده این است که انشعابات خانگی، کشاورزی و نظایر آن برای استخراج این ارزها مجاز نیستند و طبق قانون با متخلفان برخورد می‌شود.

وزیر نیرو افزود:

در مورد استخراج ارزهای دیجیتال زمان استفاده هم مهم است که باید در ساعاتی انجام شود که جوابگویی به سایر نیازها با اختلال مواجه نشود.

اردکانیان همچنین به موضوع تعرفه برق استخراج‌کنندگان بیت کوین اشاره کرد و گفـت:

آنچه در حال حاضر مطرح است این است که تعرفه برق صادراتی را برای این موضوع لحاظ کنیم.

وی افزود:

برای هر بیت کوین گفته می‌شود 72 هزار کیلووات ساعت برق مصرف می‌شود این در حالی است که الگوی مصرف یک خانواده در تهران 300 کیلووات است یعنی برای استخراج یک بیت کوین برق معادل مصرف 20 سال یک خانواده نیاز است.

وی گفت:

به‌زودی در دولت پیرامون این موضوع تصمیم‌گیری نهایی خواهد شد.

6
دیدگاه کاربران

avatar
4 رشته دیدگاه‌ها
2 پاسخ‌های
0 دنبال‌کنندگان
 
دیدگاه با بیشترین واکنش‌
داغ‌ترین رشته دیدگاه
5 نویسندگان دیدگاه‌ها
اسفندیارهمایونعلیحسینماینر کوچک نویسندگان اخیر دیدگاه‌ها
همایون
همایون

آره وزیر جان تو نرخ برق رو صادراتی کن، اون وقت ماینر ها هم حتما میان حاصل کارشونو دو دستی تقدیم شرکت برق میکنن! به همین خیال باش! حساب دو دو تا چهارتاست .. ماین با نصف قیمت برق صادراتی هم صرفه نداره چه برسه به این قیمتهای فضایی که آقایون شب تو خواب میبینن و صبح واسه همدیگه تعریف میکنن!

علی
علی

من خودم تولید کننده برق هستم، اگر برق من رو با قیمت برق صادراتی خریداری نکنید شخصا خودم به مزارع ماین میفروشم. شما نمیتونید برق من رو ارزون بخرید و گرونتر بفروشید به مزارع. این تصمیم من تنها نیست. بدونید با قیمت غیرمنطقی که میذارید حجم زیادی از تولید برق بخش خصوصی اصلا به دست شما نخواهد رسید.

علی
علی

از ارز دیجیتال میخوام یه مقاله در مورد اینکه وزارت نیرو،‌ برق منطقه و… که برق رو از تولید کننده خصوصی خریداری میکنن منتشر کنه. که مردم بدونن برق از تولید کننده خصوصی چند خریداری میشه و به اسم برق بدون یارانه برق را با قیمت بیشتر از اونی که از تولید کننده خصوصی میخرن بخوان بفروشن.

حسین
حسین

ماینینگ یک صنعت هست با احتصاب وجود سیصد هزاماینر و میانگین 20 ترا هش سالانه بیش از 400 میلیون دلار ارز آوری برای کشور داره با صنعت فولاد که نصف برق صنعتی کشور را مصرف میکنه و ارز اوری اش کمتر از 800 میلیون دلار در سال هست را مقایسه کنید الودگی زیست محیطی و مصرف اب به کنار ضمنا صادرات فولاد به کشورهایی هست که به ایران دلار نمیدن گندم و برنج میدن حتی در قیاس با پتروشیمی در هر صورت برای تولید بیت کوین گاز مصرف میشه پتروشیمی هنوز بعد از 30 سال برحسب دلار roi نداده

اسفندیار
اسفندیار

شما مطمئن باش همه اینایی که میگیو همه این مسئولین در جریانن .. آقایون دنبال انحصارن ..

ماینر کوچک
ماینر کوچک

اخه چرا یه نفر پیدا نمیشه به وزیر بگه واسه استخراج هر بیت کوین چقد زمان لازمه؟!
اون فکر میکنه هر کس تو خونه ش روزانه چند بیت کوین تولید میکنه!!!

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه تعیین تعرفه برق صادراتی برای تولید بیت کوین مطرح است ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.