پایان سلطه دلار با ارزهای دیجیتال بعید است

پایان سلطه دلار با ارزهای دیجیتال بعید است

سایمون پاتر، یکی از مقامات سابق فدرال رزرو ایالات‌متحده، می‌گوید که به نظر او پایان دادن به سلطه دلار و جایگزین کردن آن با یک ارز دیجیتال هیچ توجیه منطقی ندارد.

به نقل از کوین‌تلگراف، مارک کارنی رئیس بانک انگلیس، در اظهارنظری در ماه گذشته پیشنهاد داده بود که باید با استفاده از یک ارز دیجیتال باثبات مثل لیبرای فیس‌بوک به سلطه دلار (بر اقتصاد دنیا) پایان داد.

کارنی افزود که به نظر او این راه‌حل بسیار بهتر از جایگزین شدن آن با یک ارز ملی دیگر مثل رنمینبی چین است.

پاتر، یکی از مقامات ارشد سابق فدرال رزرو که مدیریت میز معاملات نیویورک را بر عهده دارد، به نشریه BNNBloomberg گفت که به نظر او پیشنهاد کارنی «مزایای دلار به‌عنوان یک ارز ذخیره را نادیده می‌گیرد.» او همچنین خاطرنشان کرد:

من هنوز هیچ استدلال منطقی ندیده‌ام که بتواند استفاده از چیزی به این پیچیدگی (ارز دیجیتال) به‌جای استفاده از بازار سرمایه‌های عظیم و نقدی آمریکا را توجیه کند. محروم کردن خود از ارزی که بازار بزرگی دارد و شما می‌توانید بر اساس آن قیمت اجناس را تعیین کنید، باعث خواهد شد که اقتصاد جهان حال‌ و روز بدتری پیدا کند.

پاتر همچنین عقیده دارد که احتمال هماهنگ کردن بانک‌های مرکزی با یک ارز مجازی بسیار ضعیف است، هرچند وقوع این اتفاق در مورد شرکت‌های خصوصی غیرممکن نیست. پاتر افزود:

بانک‌های مرکزی باید در مورد انجام این کار توسط بخش خصوصی بسیار مراقب باشند، کنترل دولت بر ارز یک کشور برای محافظت از مردم طراحی‌ شده است و پیامدهای خوبی (برای آن‌ها) دارد. (درحالی‌که) هدف اصلی بخش خصوصی فروش محصول است.

کارنی در گفته‌هایش در ماه جولای این‌گونه استدلال کرد که مردم باید بدون توجه به معایب احتمالی پروژه لیبرا، با مشکلاتی که این شرکت با ارائه این ارز باثبات، سعی در حل آن‌ها را دارد کنار بیایند.

او همچنین یادآوری کرد که با توجه به مقیاس عظیم این پروژه، لیبرا باید از همان آغاز بی‌نقص باشد: 

این پروژه یا موفق خواهد شد و یا شکست خواهد خورد؛ اما در صورت موفقیت، به دلیل خیل عظیم کاربرانش به‌سرعت به یک ارز نظام‌مند (سیستمیک) تبدیل خواهد شد و به‌عنوان یک سیستم پرداخت نظام‌مند، شما باید درجه‌یک عمل کنید. شما باید همیشه در دسترس باشید. شما نمی‌توانید بهانه بیاورید که وقت دکتر دندان داشتم. مردم نباید به خاطر شما، پول‌هایشان را از دست بدهند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

2 دیدگاه
سامان اسكندري
سامان اسكندري
4 سال قبل

با اين همه نوسان ارز ديجيتال بعيد ه مگر اينكه ثبات بياد تو ارز ديجيتال كه متاسفانه دلال ها نميذارن و راه سودشون تو همين نوسانات است

یوسف
یوسف
4 سال قبل

درود بر لیبرا