تحلیل قیمت اتریوم: بازار در آستانه تکمیل یک الگوی صعودی

تحلیل قیمت اتریوم: بازار در آستانه تکمیل یک الگوی صعودی

اتریوم پیش از آنکه اصلاح جزئی خود را آغاز کند، بالاتر از ۴,۴۰۰ دلار معامله می‌شد. اکنون خریداران باید موقعیت قیمت را بالای ۴,۱۵۰ دلار حفظ کنند تا شرایط برای آغاز یک روند صعودی جدید در کوتاه‌مدت فراهم شود.

به گزارش نیوز بی‌تی‌سی، اتریوم دو روز پیش با یک جهش صعودی، مقاومت‌های ۴,۰۰۰ و ۴,۱۵۰ دلاری را پشت سر گذاشت و در ادامه با قدرت از سطح ۴,۲۵۰ دلار و میانگین متحرک نمایی (EMA) ۱۰۰ ساعته عبور کرد.

پس از آن قیمت تا بالای ۴,۴۰۰ دلار رشد کرد و در اوج خود به ۴,۴۲۶ دلار رسید. در ادامه اما این روند اصلاح شد و قیمت به زیر ۴,۳۵۰ دلار و سطح ۲۳.۶درصد اصلاحی فیبوناچی سقوط کرد. گفتنی است در این تحلیل، سطوح فیبوناچی بر اساس حرکت صعودیِ قیمت، از ۳,۹۰۱ دلار تا اوج ۴,۴۲۶ دلاری تنظیم شده است.

با این حال خریداران در ۴,۲۵۰ دلار فعال بودند و قیمت را پس از برخورد با میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ ساعته حمایت کردند. اکنون قیمت اتریوم از این سطح بازیابی شده و به بالای ۴,۳۰۰ دلار رسیده است.

در جریان بازیابی امروز قیمت، مقاومت خط روند بالایی الگوی مثلث درون نمودار که در نزدیکی ۴,۳۱۰ دلار شکل گرفته بود، شکسته شد و اکنون نزدیک‌ترین مقاومت پیش روی قیمت در ۴,۳۵۰ دلار است. اولین مقاومت کلیدی در ۴,۴۰۰ دلار خواهد بود و در صورت ادامه این روند صعودی، مانع بعدی در محدوده ۴,۵۲۰ دلار است.

تحلیل قیمت اتریوم: بازار در آستانه تکمیل یک الگوی صعودی
نمودار قیمت اتریوم (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

عبور و بسته‌شدن کندل قیمت بالای مقاومت ۴,۴۲۰ دلاری، می‌تواند اتریوم را به سمت سطوح بالاتر هدایت کند. در این صورت، خریداران می‌توانند در کوتاه‌مدت قیمت را به ۴,۵۵۰ دلار برسانند.

از طرفی اگر قیمت نتواند حرکت صعودی جدیدی را از بالای ۴,۳۵۰ دلار آغاز کند، ممکن است روند اصلاحی گسترده‌تر شود. نزدیک‌ترین حمایت پیش روی قیمت در ۴,۳۰۰ دلار است و پس از آن ۴,۲۵۰ دلار و میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ ساعته به‌عنوان حمایت‌های کلیدی قیمت عمل خواهند کرد.

شکسته‌شدن حمایت ۴,۲۵۰ دلاری می‌تواند با اصلاح عمیق‌تر قیمت همراه باشد. در این صورت حمایت کلیدی بعدی در ۴,۱۵۰ دلار و سطح ۵۰درصد اصلاحی فیبوناچی خواهد بود. با شکسته‌شدن این حمایت کلیدی، احتمال سقوط مجدد قیمت به ۴,۰۰۰ دلار افزایش می‌یابد.

شاخص مکدی (MACD) در حال ورود به محدوده صعودی است و شاخص قدرت نسبی (RSI) هم بالای سطح ۵۰ قرار دارد.

همان‌ طور که گفته شد، ۴,۲۵۰ دلار حمایت‌‌ کلیدی اتریوم است و ۴,۴۰۰ دلار هم به‌عنوان مقاومت‌‌‌ پیش روی قیمت عمل می‌کند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

9 دیدگاه
Sarvar
Sarvar
2 سال قبل

دوستان من دوسه ماهی میشه دارم بیتکوین معامله میکنم سود و زیانم برابر بوده تقریبا نه سود کردم نه زیان امروز برای اولین بار وارد بازار اتریوم شدم و اتریوم خریدم خیلی هم وسواس دارم بنظرتون از این بازار بزنم بیرون یا ادامه بدم؟ درمقایسه با بیتکوین شما این بازار رو چطور می‌بینید؟
خواهشا کمکم کنید و جواب بدین هرچند کوتاه

Mehdi.f
Mehdi.f
2 سال قبل
پاسخ  Sarvar

اتریوم بازار بهتری هست به نسبت. چون nft ها و متاورس تحت اتریوم کار میکنن

Sarvar
Sarvar
2 سال قبل
پاسخ  Mehdi.f

سپاس فراوان⚘

Yekkalam
Yekkalam
2 سال قبل
پاسخ  Sarvar

بلند مدت بخر قطعا سود میکنی . فقط حواست به مذاکرات و قیمت دلار باشه . اگه دلار بیاد پایین قیمت ارزهای دیجیتال هم پایین میاد . موفق باشی

Morteza
Morteza
2 سال قبل

اتریم رو بزودی در کانال ۱۰/۰۰۰ دلار می بینید

Morteza
Morteza
2 سال قبل

اتریم رو روی ۱۰۰۰۰ دلار ببینید

ابوالفضل قهرمانی
ابوالفضل قهرمانی
2 سال قبل

تکمیل الگوی صعودی 🤣🤣🤣🤣🤣

ابوالفضل قهرمانی
ابوالفضل قهرمانی
2 سال قبل

بهتره کمتر چرت بگیم

Ali moghaddam
Ali moghaddam
2 سال قبل

👍