درآمد ۸۰۰ میلیون دلاری استخراج اتریوم در ماه گذشته؛ رکورد ۲۰۱۸ شکسته شد

درآمد ۸۰۰ میلیون دلاری استخراج اتریوم در ماه گذشته؛ رکورد ۲۰۱۸ شکسته شد

استخراج‌کنندگان اتریوم در ماه ژانویه ۸۰۰ میلیون دلار درآمد داشته‌اند که از رکورد پیشینِ سال ۲۰۱۸ بیشتر است.

به گزارش «The Block»، داده‌های تازه حاکی از آن است که بیش از ۳۱۱ میلیون دلار از درآمد استخراج ماه ژانویه، مربوط به کارمزد تراکنش‌ها در شبکه است که حدود ۴۰ درصد از مجموع درآمد را شامل می‌شود.

افزایش کارمزد تراکنش‌ها و صعود قیمت اتریوم به بالای ۱,۴۰۰ دلار در ماه گذشته، باعث شد که درآمد استخراج از رکورد ۷۶۲ میلیون دلاری ژانویه ۲۰۱۸ فراتر رود.

داده‌های تازه همچنین نشان می‌دهد که درآمد روزانه ماینرهای اتریوم به ازای هر مگا هش بر ثانیه (MH/s) از قدرت پردازش هم رکوردی زد که از اوایل سال ۲۰۱۸ سابقه نداشت.

درآمد ماهیانه ماینرهای اتریوم
درآمد ماهیانه ماینرهای اتریوم

براساس شاخص F2Pool، پیشرفته‌ترین تجهیزات استخراج اتریوم در بازار، مثل کارت گرافیک Nvidia RTX ۳۰۸۰ یا ای‌سیک A۱۰ Pro ساخت اینوسیلیکون، در هر روز چیزی در حدود ۶۲ دلار سودآوری دارند.

نباید فراموش کرد که ای‌سیک‌های اتریوم و کارت‌های گرافیک قدرتمند بازار هم مانند ماینرهای بیت کوین با کمبود چشمگیر در عرضه مواجه هستند. این مسئله باعث دردسرهایی برای گیمرهایی شده که به کارت‌های گرافیک Nvidia یا ای‌ام‌دی (AMD) نیاز دارند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که درآمد ماهانه استخراج بیت کوین نیز در ماه ژانویه رکورد ماه دسامبر سال ۲۰۱۷ به این سو را شکسته است.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

4 دیدگاه
1369
1369
3 سال قبل

1369

33
33
3 سال قبل

سلام اگر بخواهیم با گوشی ارزدیجیتالی بخرم چجوری بخیرم

sam
sam
3 سال قبل

مگه اثبات سهام اتریوم‌ تموم نشده؟

siavashnam
siavashnam
3 سال قبل

ماینر های بزرگ اتریوم اصلا دلشون نمیخاد دست تو بازارشون زیاد بشه
برای همین ممکنه دست به فروش سنگین بزنن تا استخراج برای همه نصرفه دقیقا همون کاری که با بیتکوین کردن