atlasarzdigital

هنوز وضعیت اتریوم هایی که به دلیل باگی بزرگ در یک کیف پول فریز شده اند مشخص نیست

هنوز وضعیت اتریوم هایی که به دلیل باگی بزرگ در یک کیف پول فریز شده اند مشخص نیست

مقدار نامشخصی از مبالغ موجود در کیف پول های شبکه اتریوم به دلیل مشکلات کدنویسی نرم افزار کیف پول Parity فریز شده است و قابل برداشت نیست.

دیروز (سه شنبه) یکی از توسعه دهندگان گیت هاب با نام کاربری devopps199 ، توانست به صورت تصادفی تابعی را اجرا کند که مالکیت کیف پول های چندامضایی به یک آدرس کیف پول معمولی منتقل کرد. سپس او این قرارداد کیف پول را از بین برد. این موضوع سبب شد که کیف پول هایی که به این قرارداد متصل هستند، از دور خارج شوند و مبالغ قابل برداشت نباشند.

این آسیب پذیری در حالی رخ داد که از کیف پول اتریوم parity در ماه جولای هم به دلیل باگ بزرگ حدود ۳۲ میلیون دلار به سرقت رفت.

مبلغ دقیق اتریوم های قفل شده هنوز مشخص نیست اما با توجه به داده های سایت EtherNodes.org کیف پول Parity تقریبا ۲۰ درصد از کل شبکه را تشکیل می دهد بنابراین مقدار آن حداقل ۱۰۰ میلیون دلار اتریوم است.

کاربر devopps در گفتگو با coindesk اظهار داشت که در حوزه قراردادهای هوشمند تازه کار است و وقتی که در حال بررسی دلایل هک قبلی بوده است، به این مشکل برمیخورد.

بعضی از توسعه دهندگان هاردفورک را تنها راه حل این مشکل می دانند اما هاردفورک جدید قطعا یک چالش بزرگ برای شبکه خواهد بود.

پیام رسمی هشدار کیف پول Parity :

“ما به کاربران توصیه میکنیم که هیچ یک از کیف پول های چند امضا دیگر را فعال نکنند تا مشکل حل شود. همچنین لطفا تا اطلاع ثانوی هیچ اتری به کیف پول های قابل استفاده ارسال نکنید.”

“به همه اطمینان می دهیم که ما وضعیت موجود را بررسی خواهیم کرد و به زودی یک به روز رسانی را با جزئیات بیشتری منتشر خواهیم کرد.”

 

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه هنوز وضعیت اتریوم هایی که به دلیل باگی بزرگ در یک کیف پول فریز شده اند مشخص نیست ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
+
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x