بلاک چین اتریوم به رکورد ۱ میلیارد تراکنش رسید

بلاک چین اتریوم به رکورد ۱ میلیارد تراکنش رسید

داده‌های تازه نشان می‌دهد که با افزایش قیمت اتریوم، مجموع تراکنش‌ها روی این شبکه هم به بیش از ۱ میلیارد رسیده است. از سوی دیگر، از ژانویه ۲۰۲۰ (دی) تاکنون شبکه اتریوم به‌طور متوسط روزانه میزبان بیش از یک میلیون تراکنش بوده است.

به گزارش دیکریپت، همگام با ثبت اوج‌های تاریخی تازه برای قیمت اتریوم، بلاک چین آن نیز در حال درنوردیدن رکوردهای دیگری است.

آن‌طور که داده‌های دریافتی از اتراسکن (Etherscan) نشان می‌دهد، شمار تراکنش‌های شبکه اتریوم، امروز از مرز یک میلیارد واحد عبور کرد.

بلاک چین اتریوم در سال ۲۰۱۵ فعال شد. در ماه مه ۲۰۱۷ (اردیبهشت ۹۶) این شبکه نوپا برای نخستین بار توانست رکورد ۱۰۰ هزار تراکنش در روز را بشکند و سپس در ژانویه ۲۰۱۸ (دی ۹۷) نیز هم‌زمان با عبور قیمت اتریوم از مرز ۱,۰۰۰ دلار، تعداد تراکنش‌های این شبکه از آستانه یک میلیون واحد در روز فراتر رفت.

پس از فروکش کردن تب‌وتاب بازار، شمار تراکنش‌های روزانه شبکه اتریوم نیز رو به کاهش گذاشت و در محدوده 500 هزار تا یک میلیون واحد در نوسان بود. با این حال، از ژانویه ۲۰۲۰ به این سو، شمار تراکنش‌های روزانه توانسته خود را در بالای مرز یک میلیون واحدی تثبیت کند. بخش عمده‌ای از این اتفاق به گسترش کاربرد اپلیکیشن‌های حوزه امور مالی غیرمتمرکز باز می‌گردد که بر پایه بلاک چین اتریوم توسعه داده شده‌اند.

نمودار تراکنش‌های روزانه اتریوم
نمودار تراکنش‌های روزانه اتریوم

گفتنی است که اپلیکیشن‌های امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) مثل آوی (Aave) و یونی‌سواپ (Uniswap) به معامله‌گران اجازه می‌دهند که بدون نیاز به یک بانک یا صرافی متمرکز، دست به تبادل یا نگهداری دارایی‌های دیجیتال بزنند.

این اپلیکیشن‌ها در بستر اتریوم و مبتنی بر زیرساخت‌های آن ساخته شده‌اند و تراکنش‌های زیادی از طریق آنها انجام می‌شود. داده‌های پلتفرم تحلیلی دیفای پالس (DeFi Pulse) نشان می‌دهد که هم‌اکنون بیش از ۳۵ میلیارد دلار در پروتکل‌های دیفای سپرده‌گذاری شده است.

رشد استفاده از بلاک چین اتریوم باعث تحمیل فشارهای فزاینده بر آن شده و افزایش کارمزدهای اتریوم را در پی داشته است. روند گذار به پروتکل اجماع اثبات سهام در اتریوم ۲.۰ از سال گذشته آغاز شده اما هنوز به‌طور کامل عملیاتی نشده است. گفتنی است که با تغییر پروتکل اجماع، شبکه اتریوم می‌تواند میزبان حجم انبوهی از تراکنش‌ها باشد.

اگر همچنان نرخ تراکنش‌های روزانه اتریوم حفظ شود، انتظار می‌رود که مجموع تراکنش‌های این بلاک چین در عرض کمتر از دو سال از مرز دو میلیارد واحد عبور کند. کاربران امیدوارند که تا پیش از وقوع چنین اتفاقی، اتریوم ۲ به‌طور کامل آماده بهره‌برداری شده باشد.

اشتراک
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
CRM
Mahan
7 ماه پیش

تحلیل بسیار عالی بود استاد 🌹

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال،
آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۴,۰۰۰,۰۰۰
off
۲,۴۰۰,۰۰۰ تومان
+ ata ATA
off