همزمان با رسیدن قیمت بیت کوین به ۲۲,۰۰۰ دلار، اتریوم رکورد سال ۲۰۲۰ را شکست

همزمان با رسیدن قیمت بیت کوین به ۲۲,۰۰۰ دلار، اتریوم رکورد سال ۲۰۲۰ را شکست

همزمان با صعود باورنکردنی قیمت بیت کوین و رسیدن به ۲۲,۰۰۰ دلار، قیمت اتریوم هم رکورد سال ۲۰۲۰ خود را شکست و به محدوده‌ای بالاتر از ۶۴۰ دلار رسید. تحلیل‌گران معتقدند که قیمت اتریوم در ماه‌های پیش رو به محدوده ۴ رقمی وارد خواهد شد.

به گزارش کوین تلگراف، پس از رسیدن قیمت بیت کوین به اوج تاریخی تازه خود، قیمت اتریوم هم اوج جدید سال ۲۰۲۰ را ثبت کرد. انتشار خبر عرضه قراردادهای آتی اتریوم CME‌ طی سال آینده میلادی، از جمله دلایل این جهش عنوان شده‌ است.

قیمت بیت کوین طی روزهای گذشته، پس از عبور از سد مقاومت‌های ۱۹,۱۴۰ دلار و ۲۱,۳۴۰ دلار، اوج تاریخی جدید را ثبت کرد. در حال حاضر هم هر واحد بیت کوین در محدوده ۲۱,۱۰۰ دلار معامله می‌شود.

در حالی که تمام توجه‌ها به بیت کوین و صعود باورنکردنی این ارز دیجیتال معطوف شده بود، اتریوم هم دیروز ۸.۵ درصد جهش کرد. در حال حاضر قیمت اتریوم در محدوده ۶۴۰ دلار معامله می‌شود.

این جهش پس از اعلام خبر عرضه قراردادهای آتی CME برای اتریوم صورت گرفت. عرضه این قراردادها منتظر تأیید مراجع قانونی است و انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۱ شاهد راه‌اندازی پلتفرم قراردادهای آتی اتریوم از جانب CME‌ باشیم. افزایش تقاضا برای اتریوم باعث شده است تا CME به فکر عرضه قراردادهای آتی این ارز دیجیتال بیفتد. قرادادهای آتی بیت کوین CME از دسامبر سال ۲۰۱۷ عرضه می‌شود. اهمیت این قراردادها برای سرمایه‌گذاران دانه‌درشت بسیار زیاد است. از سوی دیگر، با نگاهی به وضعیت این قراردادهای می‌توان روند بازار را تا حدی پیش‌بینی کرد.

نمودار قیمت اتریوم
نمودار قیمت اتریوم

برخی از تحلیل‌گران معتقدند که باید منتظر افزایش بیشتر قیمت اتریوم باشیم. یکی از تحلیل‌گران توییتری با نام کاربری آلت کوین شرپا (Altcoin Sherpa)، با بیان این مسئله که در ماه جاری شاهد ایجاد جهش‌های چندماهه قیمت اتریوم بودیم، باید منتظر صعودی‌های حداقل ۱۰۰ درصدی برای ۳ سال گذشته باشیم. او در توییت خود نوشت که قیمت اتریوم ممکن است خیلی زود از ۱,۰۰۰ دلار عبور کند. این ناحیه از سال ۲۰۱۷ تا به حال دیده نشده است.

تحلیل‌گر دیگری به‌نام وولف آو اتریوم (wolfofethereum.eth) هم پیش‌بینی کرد که کار اتریوم تازه شروع شده است. او در ادامه افزود که عملکرد اتریوم در ۱۲ ماه گذشته، ۱۸۵ درصد بهتر از بیت کوین بوده است.

وضعیت شبکه اتریوم
وضعیت شبکه اتریوم

آنتونی ساسانو (Anthony Sassano)، از ست پروتکل (Set Protocol)، در پستی وضعیت اتریوم را در قیمت ۵۰۰ دلار و قیمت فعلی بررسی کرد. او با تکیه بر این داده‌ها اعلام کرد که توسعه‌دهندگان فعال اتریوم ۹۰۰ دلار بیشتر شده است. او در ادامه از رشد ۸۰ درصدی تراکنش‌های روزانه، رشد ۶۰ درصدی آدرس‌های فعال و رشد ۱۵۰ درصدی هش ریت شبکه اتریوم هم نام برد.

شایان ذکر است که قیمت اتریوم نسبت به بیت کوین در کمترین میزان خود قرار دارد؛ از همین رو، بسیاری از تحلیل‌گران و کارشناسان انتظار افزایش بیشتر قیمت اتریوم را دارند. قراردادهای آتی خرید (Long) جفت ارز اتریوم/بیت کوین هم در بیشترین میزان از فوریه ۲۰۱۸ قرار دارد.

نمودار قیمت اتریوم بر حسب بیت کوین
نمودار قیمت اتریوم بر حسب بیت کوین
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

5 دیدگاه
یوسف
یوسف
3 سال قبل

من که نفهمیدم این بلاک چین همون بلاکه

siavashnam
siavashnam
3 سال قبل

بیتکوین رو نمودار یک روزه وارونگی داره ولی چیزی که نگرانم میکنه اینه که بعد از رد کردن مقاومت 20000 اصلا برنگشت که محکمش کنه یه راست رفت سر مقاومتایه بعدی تو اینجور جهش ها هم معمولا به خاطر فشار فروش قیمت آلت کوین ها میریزه ولی اینبار حتی رشد هم کردن این یعنی فشار خرید روشون هست که از سود بیتکوین به دست اومده
تو عمرم اینجوری هنگ نکرده بودم

امین
امین
3 سال قبل

۳ سال پیش بیت کوین ۱۹۰۰۰ دلار و اتریوم ۱۴۰۰ بود

پدارم جوان
پدارم جوان
3 سال قبل
پاسخ  امین

الن نصف اون قیمت هم نیست

سعید
سعید
3 سال قبل

یعنی افزایش نداشته؟