تعداد اعتبارسنج‌های اتریوم ۲.۰ به ۶۶ هزار رسید

تعداد اعتبارسنج‌های اتریوم ۲.۰ به ۶۶ هزار رسید

تحلیل واریزهای اخیر در آدرس قرارداد اتریوم ۲ نشان می‌دهد که تعداد اعتبارسنج‌های انفرادی شبکه به بیش از ۶۶,۰۰۰ رسیده است.

به گزارش کوین تلگراف، هفت هفته پس از راه‌اندازی بیکن چین (Beacon Chain) اتریوم ۲، مقدار ۲.۲۵ میلیون واحد اتر به آدرس قرارداد سپرده اتریوم ۲ واریز شده است. این مسئله حاکی از رشد اعتماد به راه‌اندازی و موفقیت اتریوم ۲.۰ است.

تاکنون بیش از ۶۶,۳۶۰ اعتبارسنج بیکن چین به‌عنوان بخشی از فرایند انتقال اتریوم از اثبات کار به اثبات سهام ایجاد شده است.

براساس داده‌هایی که کارشناسان دون آنالایتکس (Dune Analytics) منتشر کرده‌اند، اکنون مقدار اتریومی که مشارکت‌کنندگان انفرادی سهام‌گذاری می‌کنند بیشتر از آدرس‌هایی است که موجودی بالایی دارند. این آدرس‌ها در ماه دسامبر و نیمه اول ژانویه کنترل جریان سرمایه ورودی به قرارداد سپرده‌گذاری اتریوم ۲ را در دست داشتند.

در حال حاضر ارزش اتریوم‌های سپرده‌گذاری شده در قرارداد اتریوم ۲ در حدود ۳.۷۵ میلیارد دلار، معادل ۲.۵ درصد از حجم کل بازار اتریوم است. در مجموع ۴,۸۶۴ آدرس سپرده یکتا در سهام‌گذاری مشارکت کرده‌اند.

دنی رایان (Danny Ryan)، پژوهشگر بنیاد اتریوم، در پست خود خلاصه‌ای از پیشرفت‌های پروژه در سال ۲۰۲۰ و چشم‌انداز سال ۲۰۲۱ ارائه کرد. او گزارش داد که آزمایش بیکن چین‌های تازه‌اجرا‌شده که نقش پل ارتباطی میان اتریوم ۱ و اتریوم ۲ را دارد، همچنان در جریان است. او با بیان اینکه پیش‌نیازهای به‌روزرسانی آماده و پالایش شده‌اند، پیش‌بینی کرد که نیمه اول سال ۲۰۲۱ به تحقیق و توسعه پیرامون کلاینت‌های کاربری اختصاص خواهد یافت.

به گفته رایان، مرحله بعد به اجرای شارد چین‌ها (Shard Chain) که به‌عنوان فاز ۱ عرضه اتریوم ۲ شناخته می‌شوند، اختصاص دارد که انتظار می‌رود در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ انجام گیرد. شاردینگ (Sharding) به اتریوم این امکان را می‌دهد که بار شبکه بین ۶۴ زنجیره توزیع شود. این کار باعث افزایش تصاعدی ظرفیت تراکنش و مقیاس‌پذیری می‌شود.

او با الهام از تحولات نویدبخش در مسیر پذیرش جهانی، پیش‌بینی کرد که حتی راهکارهای مقیاس‌پذیری لایه دو نمی‌تواند قادر به پاسخگویی به محبوبیت روبه‌رشد آن در وضعیت فعلی باشد.

کاملاً مشخص است که اتریوم لایه یک امروز به‌تنهایی نمی‌تواند توان عملیاتی موردنیاز را برای پشتیبانی از تقاضای جهانی برای نرم‌افزارهای غیرمتمرکز تأمین کند. با وجود اینکه لایه یک کنونی اتریوم با تکنیک‌های مقیاس‌پذیری لایه دو ترکیب ادغام شده است و این کارها در ۱۲ ماه آینده کمک شایانی به شبکه خواهند کرد، اما اتریوم با تداوم پذیرش جهانی شاهد فراتر رفتن تقاضا نسبت به عرضه خواهد بود.

تا اینجا، عرضه اتریوم ۲ کم‌وبیش با نقشه راهی که ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)، مغز متفکر اتریوم، در دسامبر ۲۰۲۰ ارائه داده بود، مطابقت دارد.

سهام‌گذارانی که سپرده‌گذاری‌های اولیه را انجام دادند، به‌طور متوسط سالانه تا ۲۱.۶ درصد سود دریافت می‌کنند. از آنجا که نرخ سود نسبت به مقدار کل سهام‌گذاری شده مبتنی بر یک نمودار لگاریتمی معکوس است، با رشد اتریوم‌های سهام‌گذاری شده کاهش خواهد یافت. سپرده‌گذاری‌هایی که امروز انجام می‌شوند، سود متوسط سالانه‌ای برابر با ۹.۴ درصد دریافت خواهند کرد.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

5 دیدگاه
reza ghayoomi
reza ghayoomi
3 سال قبل

با سلام خدمت شما بزرگوار
یه سوال داشتم. آیا با وضعیتی که هم اکنون راجع به اتریوم 2 گفته میشه. به این معنی هستش که دیگه استخراج اتریوم کلا قطع میشه یا با این بروز رسانی تغییر خاصی در استخراج اتریوم توسط ریگ ها بوجود نمیاد؟ ممنون میشم از پاسخگوییتون

محمد آذرنیوار
محمد آذرنیوار
3 سال قبل
پاسخ  reza ghayoomi

سلام بله استخراج اتریوم پایان خواهد یافت اما احتمالا سال ۲۰۲۲.

پاسخ سوالات شما در مورد اتریوم 2:

https://arzdigital.com/etherum-2-serenity-faq/

علی زمانی
علی زمانی
3 سال قبل

سلام وقت بخیر و عرض خسته نباشید به مجموعه حرفه ای و خستگی ناپذیر ارز دیجیتال، من 1 سوال دارم در خصوص اتریوم. سوالم اینه که اتریوم 2 آیا در قالب یه ارز جدید منتشر میشه یا همین اتریوم آپدیت میشه ؟ سوالم رو اگه بخوام به نحو دیگه ای مطرح کنم اینه که بعد از انتشار رسمی اتریوم 2 آیا شاهد دو نوع اتریوم خواهیم بود ( اتریوم 1 و اتریوم 2) ؟

محمد آذرنیوار
محمد آذرنیوار
3 سال قبل

سلام ممنون از شما
به بیان ساده همین اتریوم آپدیت میشه
نه فقط یه ارز در کار خواهد بود.

هانیه
هانیه
3 سال قبل

پس افزایش قیمت احتمالا داره درسته؟