تامین برق ۴ سال شبکه بیت کوین با بخشی از تلفات برق آمریکا!

تامین برق ۴ سال شبکه بیت کوین با بخشی از تلفات برق آمریکا!

محققان دانشگاه کمبریج شاخص زنده‌ای راه‌اندازی کردند که مصرف برق شبکه بیت کوین را محاسبه و تخمین می‌زند. این خبر از سوی بخش تحقیقاتی بین‌رشته‌ای این دانشگاه به نام CCAF در روز ۲ جولای (۱۱ تیر) اعلام شد.

به گزارش کوین‌تلگراف این شاخص که CBECI نام دارد، مصرف برق را به صورت سالانه برای شبکه بیت کوین محاسبه می‌کند و هر ۳۰ ثانیه بروز می‌شود. همچنین محققان دانشگاه کلمبیا ابزاری ساخته‌اند که مصرف برق بیت کوین را با سایر مصارف الکتریسیته مقایسه می‌کند تا نگاه عمیق‌تری نسبت به مصرف انرژی شبکه ارائه دهد.

در زمان نگارش این مطلب، شاخص CBEI میزان مصرف انرژی شبکه بیت کوین را حدود ۷.۴۵ گیگاوات تخمین زده است که به طور میانگین ۵۳.۰۱ ترا‌وات‌ساعت سالانه انرژی صرف آن می‌شود. کران‌های پایین و بالا نیز در کنار تخمین اصلی محاسبه شده اند که مقادیر آن به ترتیب ۲۱.۵ و ۱۴۶.۴۵ تراوات‌ساعت است.

تامین برق 4 سال شبکه بیت کوین با بخشی از تلفات برق آمریکا!

یکی از داده‌های جالبی که در این سایت به چشم می‌خورد، میزان انرژی هدررفته از دستگاه‌های همیشه روشن اما غیرفعال (Idle) در خانه‌های آمریکاییان است که به تنهایی می‌تواند برق شبکه بیت کوین را تا چهار سال تامین کند.

در طرف مقابل نیز مقدار برق مصرفی شبکه بیت کوین می‌تواند تمام کتری‌های چای‌ساز بریتانیا را برای ۱۱ سال و اروپا را برای ۱.۵ سال روشن نگه دارد.

طبق آمار CBECI، بیت کوین در حال حاضر ۰.۲۴ درصد از مصرف کل انرژی جهان را در اختیار دارد. همچنین اگر بیت کوین را به عنوان یک کشور در نظر بگیریم، از نظر مصرف انرژی رتبه ۴۳ام را به خود اختصاص می‌دهد که از مصرف انرژی کشورهای دانمارک، سنگاپور و ازبکستان بیشتر است.

این بخش تحقیقاتی اشاره کرده است که شاخص CBECI را برای تامین داده‌های لازم برای سیاست‌گذاران، تنظیم‌کنندگان قوانین، محققین و سایر افرادی که در ثبات و پایداری صنعت ماینینگ بیت کوین تاثیرگذار هستند، ایجاد کرده است.

تخمین‌های کمی از میزان مصرف انرژی بیت کوین در دست است، بطوریکه CCAF مدعی شده تمامی داده‌های قبلی تنها یک تصویر از کل ماجرا ارائه داده‌اند. گفته شده که فاز دوم این سایت و شاخص، توزیع جغرافیایی تاسیسات ماینینگ در سطح جهانی را توسعه خواهد داد.

طبق گزارش‌های قبلی، میزان بالای استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در برابر مصرف انرژی‌ بالای شبکه بیت کوین توانسته بحث درباره اینکه «چرا مصرف انرژی بیت کوین بالاست» را به سمت «چگونگی تولید این انرژی و مکان تولید آن» هدایت کند.

در آخرین گزارشی که از سوی شرکت تحقیقاتی و سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال کوین‌شیرز منتشر شد به تامین ۷۴.۱ درصد از انرژی مصرفی استخراج بیت کوین توسط انرژی‌های تجدیدپذیر اشاره شد.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه