دستگیری هشت نفر در اسپانیا به اتهام پول‌شویی با ارزهای دیجیتال

دستگیری هشت نفر در اسپانیا به اتهام پول‌شویی با ارزهای دیجیتال

مطابق اعلام یوروپل (اداره پلیس اروپا) در کنفرانس مطبوعاتی هشتم این ماه، هشت نفر در اسپانیا به اتهام طرح‌ریزی و اجرای یک پول‌شویی با استفاده از ارزهای دیجیتال دستگیرشده‌اند.

بنا بر این اعلامیه، این گروه با تبدیل ارز فیات به دارایی‌های دیجیتال اقدام به پول‌شویی کرده‌اند. گزارش‌شده است که این افراد با استفاده از خودپردازهای ارزهای دیجیتال وجوه خود را به مبالغ کوچک‌تر تقسیم کرده و از این طریق آن‌ها را، بی‌آنکه توسط سیستم مشکوک ارزیابی شوند، به سیستم اقتصادی (بانکی) وارد کرده‌اند.

متهمان با به همراه بردن پول نقد، آن در چند حساب بانکی مختلف سپرده گزاری کرده و قبل از تبدیل آن به ارز دیجیتال اقدام به جابه‌جایی این سپرده‌ها در چند حساب مختلف کرده بودند. این انتقال‌های حجیم توسط شرکت‌های حقوقی ارسال‌شده بود که مالکان آن‌ها همین مجرمان مورد اتهام در این پرونده بودند. آن‌ها سپس اقدام به انتقال این وجوه به صرافی‌های ارزهای دیجیتال کردند.

دستگیری هشت نفر در اسپانیا به اتهام پول‌شویی با ارزهای دیجیتال

هفت خانه، شامل یک صرافی و یک گلخانه کاشت ماری‌جوانا، طی این تحقیق مورد جستجو قرار گرفتند. همچنین تعداد هشت خودرو به ارزش ۱۸ هزار دلار، حدود ۲۰۰ گیاه ماری‌جوانا، دو خودپرداز ارزهای دیجیتال، مقداری جواهرات و چند سند و کامپیوتر مربوط به این پرونده توسط مقامات ضبط‌ شده است. این گزارش همچنین ادعا می‌کند که مقامات اسپانیا اقدام به مسدودسازی ۴ کیف پول سخت‌افزاری و ۲۰ کیف پول آنلاین کرده‌اند که مبلغ ۹ میلیون یورو از راه نامعلومی به آن‌ها منتقل‌ شده بود.

دستگیری هشت نفر در اسپانیا به اتهام پول‌شویی با ارزهای دیجیتال

سایروس آر ونس بازپرس بخش منهتن، همان‌طور که نشریه کوین تلگراف در اواخر آوریل گزارش داده بود، اعلام کرد:

دو مرد اتهام خود مبنی بر فروش غیرقانونی استروئیدها و داروهای روان‌گردان و پول‌شویی میلیون‌ها دلار از طریق ارز دیجیتال و حواله‌های وسترن یونیون را قبول کرده‌اند.

دادستان‌های ایالت نیویورک هم در اواسط آوریل علیه سه مرد به اتهام فروش داروهای غیرقانونی در وب تاریک (Dark Web) و همچنین اتهام پول‌شویی ۲٫۳ میلیون دلار ارز دیجیتال، اعلام جرم کردند.

منبع: cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
علی
علی
۵ سال قبل

قابل توجه اوناییکه میگن تراکنش ها غیر قابل ردیابی هست از خواب خرگوشی بیان بیرون قبلا هم گفتم امکان ردیابی هست بنابراین جای نگرانی برای مبارزه علیه مفاسد این حرفه نیست وگرنه تا الان جمعش کرده بودن

علی آریان‌فر
علی آریان‌فر
۵ سال قبل
پاسخ  علی

حق با شماست. تراکنش های بیت کوین تا حد زیادی قابل ردیابی هستند. هنوز هم بیش از 99 درصد از جرایم مربوط به پول شویی، مواد مخدر و فرار از مالیات توسط ارزهای فیات و زیر چشم دولت ها انجام می شود. محکوم کردن رمز ارزها به خاطر این نوع جرایم مثل محکوم کردن خودرو به خاطر تصادفات رانندگی است.