ادوارد اسنودن در افشای اطلاعات محرمانه از بیت کوین استفاده کرده است

ادوارد اسنودن در افشای اطلاعات محرمانه از بیت کوین استفاده کرده است

ادوارد اسنودن، یکی از افشاگران بزرگ اسناد محرمانه آژانس امنیت ملی (NSA) و کارمند سابق CIA، در کنفرانس ۲۰۱۹ بیت کوین اعلام کرد که به منظور افشای هزاران سند محرمانه به روزنامه‌نگاران از بیت کوین برای پرداخت هزینه سرورها استفاده کرده است.

به گزارش کوین تلگراف، اسنودن در سال ۲۰۱۳ به صورت قراردادی در آژانس اطلاعات مرکزی (CIA) مشغول به فعالیت بود و در آن زمان، در خصوص برنامه‌های اورولی (کنترل و سرقت اطلاعات) شرکت‌های مخابراتی و دولت‌ها مبنی بر ضبط پنهانی سوابق تلفن افراد در آمریکا، دست به افشاگری زد.

اسنودن در یک تماس ویدیویی که از روسیه برقرار شده بود، امکان تبادل و انجام تراکنش بدون نظارت و یا ثبت شدن را «اساس تمام حقوق‌های انسانی» دانست. وی در ادامه گفت که بیت کوین، در وضعیتی که نظارت شدیدی وجود دارد، به حفظ حریم خصوصی کمک می‌کند.

اسنودن: در گذشته، دولت‌ها می‌توانستند بر شما نظارت داشته باشند اما اکنون این کار با دستگاه‌هایی که ما، خود ما، خریداری می‌کنیم صورت می‌گیرد.

او همچنین در خصوص تأثیرات مخرب تلفن‌های همراه هوشمند و شبکه‌های اجتماعی بر حریم خصوصی افراد در آینده، هشدار داد و گفت:

در گذشته، دولت‌ها می‌توانستند بر شما نظارت داشته باشند اما اکنون این کار با دستگاه‌هایی که ما، خود ما، خریداری می‌کنیم صورت می‌گیرد. ما با این کار سبب می‌شویم تا حریم خصوصی و آزادی، از وضعیت کنونی و وضع طبیعی موجود، خارج شوند.

اسنودن، مجوز سه سال اقامت در روسیه را گرفته و در حال حاضر در این کشور زندگی می‌کند. به اعتقاد او، معنای حق حفظ حریم خصوصی، داشتن چیزی برای پنهان کردن نیست. وی همچنین در مورد این جمله که «عمدتاً مجرمان از بیت کوین استفاده می‌کنند»، گفت:

جهنمی از جنایتکاران بیشتری وجود دارد که از دلار استفاده می‌کنند.

سال گذشته، اسنودن در خصوص بیت کوین اظهار نگرانی کرد و گفت که بلاک چین این ارز دیجیتال، به طور ویرانگری عمومی و مستعد سو استفاده است. او همچنین در آن زمان، از زی کش پشتیبانی کرد و به دلیل حریم خصوصی محور بودن، از آن به عنوان جذاب‌ترین آلت کوین یاد کرد.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

4 دیدگاه
دیجیتال نوت | DigitalNote_XDN
دیجیتال نوت | DigitalNote_XDN
4 سال قبل

این ها رو ول کن، بیت کوین بازم حمام خون راه انداخته ??

جی و می
جی و می
4 سال قبل

چرا همیشه همه انتظار دارن همه چی بره بالا و سود بکنن؟ 50 درصد سود هست 50 درصد ضرر.هیچکس انتظار ضرر نداره اصلا.فقط میگه 100 در 100 باید سود باشه.تا میاد پایین سکته رو میزنن.
فقط آدم های ناشی همه چی رو سود میبینن.البته امیدوارم همه همیشه سودشون بیشتر از ضررشون باشه ولی اون روی سکه رو هم در نظر داشته باشین.سکه دو رو داره، نه یکی.
موفق باشین

دیجیتال نوت | DigitalNote_XDN
دیجیتال نوت | DigitalNote_XDN
4 سال قبل
پاسخ  جی و می

فقط خداکنه 8800 رو نشکنه که خیلی بد میشه...
این خط حمایت از نظر روانی و عمومیت خیلی بالاست

مهرداد
مهرداد
4 سال قبل

تا 8500 8700 8100میاد پایین ولی برگشت قوی داره تا هفته دیگه صبور باش?