تحلیل قیمت دوج کوین: شرط شروع دوباره روند صعودی چیست؟

تحلیل قیمت دوج کوین: شرط شروع دوباره روند صعودی چیست؟

دوج کوین طی چند روز گذشته ریزش قابل‌توجهی را از سطح ۰.۱۶ دلار تجربه کرده است. اگر در ادامه حمایت کلیدی ۰.۰۹ دلاری دست‌نخورده باقی بماند، این میم کوین این شانس را خواهد داشت تا یک روند صعودی تازه را آغاز کند.

به گزارش نیوز بی‌تی‌سی، دوج کوین چند روز پیش جهش صعودی کم‌سابقه‌ای را با عبور از مقاومت ۰.۰۷ دلاری تجربه کرده بود. این حرکت صعودی در ادامه با شکسته‌شدن مقاومت روانی ۰.۱ دلاری و پیشی‌گرفتن عملکرد قیمتی دوج کوین از بیت کوین و اتریوم همراه بود.

پس از عبور از مقاومت‌های ۰.۱۲ و ۰.۱۵ دلاری، این روند صعودی در نهایت با رسیدن قیمت به اوج ۰.۱۶۰۹ دلاری به پایان رسید و اصلاح قیمت آغاز شد که در ابتدا با شکسته‌شدن حمایت‌های ۰.۱۴۲ و ۰.۱۳۵ دلاری همراه بود.

حمایت کلیدی بعدی که در جریان این سقوط از دست رفت، حمایت خط روند صعودی روی نمودار در ۰.۱۱۸۰ دلار بود و پس از آن سطح ۵۰درصد اصلاحی فیببوناچی نیز شکسته شد. گفتنی است در این تحلیل سطوح فیبوناچی بر اساس حرکت صعودی دوج کوین از ۰.۰۵۵۱ دلار تا اوج ۰.۱۶۰۹ دلاری تنظیم شده‌اند.

تحلیل قیمت دوج کوین: شرط شروع دوباره روند صعودی چیست؟
نمودار یک‌روزه قیمت دوج کوین (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید).

قیمت در حال حاضر مشغول آزمایش یک ناحیه حمایتی در نزدیکی ۰.۰۹۵۵ دلار و سطح ۶۱.۸درصد اصلاحی فیبوناچی است و اگر در ادامه این حمایت نیز از دست برود، اصلاح چند روز اخیر دوج کوین عمیق‌تر خواهد شد. حمایت‌های بعدی قیمت در ۰.۰۹۰۰ و ۰.۰۸۹۵ دلار شکل گرفته‌اند و اگر خریداران در حفظ این دو سطح هم ناموفق ظاهر شوند، راه برای سقوط قیمت دوج کوین تا ۰.۰۵۵۰ دلار باز خواهد شد.

در مقابل، اگر قیمت در ادامه موقعیت خود را بالای ۰.۰۹۵۵ دلار حفظ کند، شانس دوج کوین برای آغاز یک حرکت صعودی تازه افزایش پیدا خواهد کرد. در این صورت، نزدیک‌ترین مقاومت پیش روی خریداران سطح ۰.۱۱۵۰ دلار است.

اولین مقاومت کلیدی پیش روی دوج کوین ۰.۱۲۰۰ دلار خواهد بود و عبور از آن می‌تواند راه برای ادامه حرکت صعودی این میم کوین تا ۰.۱۳۵ دلار باز کند.

در نمای ۴ ساعته بازار دوج کوین، شاخص مکدی (MACD) در حال شتاب‌گرفتن در محدوده نزولی بوده و شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز در آستانه ورود به ناحیه اشباع فروش است.

تحلیل قیمت دوج کوین: شرط شروع دوباره روند صعودی چیست؟
شاخص‌های مکدی و RSI در نمای ۴ ساعته بازار دوج کوین.

همان‌ طور که گفته شد، ۰.۰۹۵۵ و ۰.۰۹۰۰ دلار حمایت‌‌های کلیدی دوج کوین هستند و ۰.۱۱۵۵۰ و ۰.۱۲۰۰ دلار هم به‌عنوان مقاومت‌‌‌های پیش روی قیمت عمل می‌کنند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
reza
reza
۱ سال قبل

دوج که تحلیل تکنیکال نداره.... دیدی که هیچ کدوم از این سطوح نگهش نداشت و با سر رفت توی کف!

BAT
BAT
۱ سال قبل
پاسخ  reza

دقیقا درسته دوج رو فقط باید با فاندامنتال و اخبار و شایعات وارد پوزیشن شد و تحلیل کرد