ارز دیجیتال ملی چین دست‌کم با ۸ بانک چینی همگام خواهد بود

ارز دیجیتال ملی چین دست‌کم با ۸ بانک چینی همگام خواهد بود

گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن است که علاوه بر چهار بانک بزرگ چین که با بانک مرکزی این کشور برای توسعه یوان دیجیتال همکاری می‌کنند، هشت بانک تجاری دیگر هم در حال کار روی کیف پول‌ها و پلتفرم‌های بانکی ویژه‌ای هستند که از قابلیت همکاری تعاملی با یوان دیجیتال برخوردارند.

به گزارش کریپتونیوز، چهار بانک بزرگ دولتی چین یعنی بانک صنعت و بازرگانی چین (Industrial & Commercial Bank of China)، بانک سازندگی چین (China Construction Bank)، بانک کشاورزی چین (Agricultural Bank of China) و بانک آف چاینا (Bank of China) که به چهار بانک بزرگ چین یا بیگ فور (Big ۴) معروف‌اند، دست‌کم طی یک سال گذشته، همکاری فعالانه‌ای با بانک مرکزی چین در زمینه توسعه یوان دیجیتال داشته‌اند. آن دسته از شهروندان چینی که در طرح‌های آزمایشی یوان دیجیتال شرکت کرده‌اند، می‌توانند روی یکی از کیف پول‌های موبایلی متعلق به هر یک از چهار بانک یادشده، پاداش‌های خود را دریافت کنند.

پیش‌تر در اوایل ماه جاری میلادی، رسانه‌ها گزارش دادند که بانک پستال سیوینگز چین (Postal Savings Bank of China) یک کیف پول سخت‌افزاری آفلاین و بی‌نیاز از گوشی هوشمند را توسعه داده است که شبیه به کارت‌های اعتباری متداول است.

گزارش‌های منتشر شده از سوی بازوی رسانه‌ای شرکت تنسنت (Tencent) نیز نشان می‌دهد که بانک پس‌انداز پستی علاوه بر کیف پول سخت‌افزاری یادشده، یک کیف پول موبایلی آنلاین را نیز توسعه داده است.

این بانک که بخش عمده‌ای از سهام آن متعلق به شرکت خدمات پستی چین است، در زمینه ارائه راهکارهای بانکی به بنگاه‌های کوچک و متوسط و همچنین جوامع روستایی و مشتریان کم‌درآمد فعالیت می‌کند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که بانک ارتباطات چین که عنوان پنجمین بانک بزرگ این کشور را یدک می‌کشد، نیز در حال کار روی توسعه کیف پول ویژه برای یوان دیجیتال است.

شماری از کاربران چینی که موفق به دریافت پاداش‌های طرح‌های آزمایشی یوان دیجیتال شده‌اند، با اشتراک‌گذاری تصاویری از اپلیکیشن‌های کیف پول‌های خود نشان داده‌اند که این کیف پول‌ها از قابلیت همکاری تعاملی با پلتفرم‌های بانکی دو بانک پستال سیوینگز و بانک ارتباطات چین و همچنین دو بانک دیگر به نام‌های چاینا مرچنتز بانک (China Merchants Bank) و شعبه هنگ‌کنگ چاینا سیتیک بانک (China CITIC Bank) برخوردار هستند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

4 دیدگاه
سمیه
سمیه
3 سال قبل

چطور میشه خریدش؟

علی
علی
3 سال قبل

این ارز قابلیت خرید و فروش داره؟
به کیف پول میشه اضافه کرد؟

مهنوش
مهنوش
3 سال قبل
پاسخ  علی

یه مقاله میخوندم بسیاری از بزرگان اقتصاد جهانی میگفتن که خبرهای مربوط به یوان دیجیتال و ارز دیجیتال بانک های جهانی و مرکزی رو پیگیر هستن پس اگه بیاد یه چیز محشری میشه

بهزاد
بهزاد
3 سال قبل

به نظر میاد این ارز واقعا جای سرمایه گذاری داره