رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: تأخیر در صدور مجوز صرافی‌های داخلی قابل‌قبول نیست

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: تأخیر در صدور مجوز صرافی‌های داخلی قابل‌قبول نیست

محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، گفته است تأخیر در صدور مجوز صرافی‌های داخلی ارز دیجیتال مورد پذیرش مجلس نیست و نباید به‌بهانه نظارت و صدور مجوز، سرعت فعالیت کسب‌وکارهای مجازی را کند کرد.

به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از خبرگزاری برنا، محمدرضا پورابراهیمی درجمع خبرنگاران با تأکید بر لزوم حمایت از کسب‌و‌کارهای مجازی، گفت:

باید برای انجام کسب‌وکارها در فضای مجازی الزامات حاکمیت رعایت شود؛ اما نباید این مجوزها همچون سرعت‌گیری در مسیر حرکت آنها بوده و کارشان را با کندی مواجه کند.

او با تأکید بر اینکه باید نظارتی بر کسب‌وکارهای مجازی وجود داشته باشد، افزود:

در تمام دنیا بر کسب‌وکار مجازی نظارت می شود لذا ما با اصل نظارت موافقیم، شک نداریم و حتما باید انجام شود اما مخالف این روشی هستیم که در ذیل نظارت به‌دلیل گرفتن یک کد، فضای کسب و کارشان تحت تاثیر قرار گیرد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس اضافه کرد:

با وزارت‌خانه‌های صنعت، معدن و تجارت و اقتصاد و بانک مرکزی جلسه گذاشته و تأکید کردیم که باید با ارائه راهکاریی ضمن نظارت بر کسب‌وکارهای فضای مجازی، در سریع‌ترین زمان ممکن مجوزها برای فعالیت کسب‌وکارهای مجازی صادر شود تا فعالیت آنها با کندی مواجه نشود. راهکارها و ساختارها و بسترهای تخصصی برای صدور مجوز وجود دارد.

او درباره مشکلات به وجود آمده برای پلتفرم‌های ارز دیجیتال، گفت:

قطعاً باید تمام پلتفرم‌ها در فضای مجازی برای انجام فعالیت‌هایشان مجوز حاکمیتی بگیرند، منتها اگر پروسه صدور مجوز باعث کندی در کار آنها شود، مورد پذیرش ما نیست.

پورابراهیمی در جمع‌بندی اظهار کرد:

باید کسب‌وکارها برای فعالیت در فضای مجازی مجوز بگیرند منتها نباید صدور مجوز به کندی کار آنها منجر شود، به‌طوری که بر کسب‌وکارشان اثر منفی گذاشته و نتوانند خدمات ارائه دهند. ‌پس باید دستگاه مربوطه صدور مجوز با ساده‌ترین، تخصصی‌ترین و روان‌ترین روش را پیش بگیرد تا مشکلی برای کسب‌وکارهای مجازی به وجود نیاید.

وی با بیان اینکه با صدور «اینماد» موافق است، گفت:

با نظارت حاکمیت بر عملیات کسب‌وکارهای مجازی موافق هستم؛ هیچ کشوری در دنیا اجازه فعالیت بدون نظارت را به کسب‌و‌کارها نمی‌دهد. حرف ما این است که نباید دستگاه‌ها به‌بهانه نظارت و صدور مجوز، سرعت فعالیت این کسب‌وکارها را کند کنند.

از سوی دیگر، جلال رشیدی کوچی، نماینده مردم مرودشت و عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی، در صفحه شخصی خود در توییتر، نوشت:

در بازار نسبتاً نوظهور ‎رمزارزها ضرورت دارد اکنون که کاربران به سمت بسترهای بومی گرایش دارند از آنها حمایت کنیم تا در آینده شاهد طرح صیانت دیگری برای بازگرداندن کاربران از سکوهای خارجی مبادله رمزارز نباشیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: تأخیر در صدور مجوز صرافی‌های داخلی قابل‌قبول نیست
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

6 دیدگاه
م.صدوقی
م.صدوقی
۲ سال قبل

فکر کنم این هم همکار و همراه خودمونه

علی
علی
۲ سال قبل

به نظر من بهترین کار دخالت نکردن شماستاینجارو دیگه بهم نریزین

احمدکریمی
احمدکریمی
۲ سال قبل

بنظر من مهم درست انتخاب کردن سرمایست

حسین
حسین
۲ سال قبل

خودت فهمیدی چی گفتی

reza ranji
reza ranji
۲ سال قبل
پاسخ  حسین

دیگه خودش که میفهمه مثلا چی گفته؟ شاید ما متوجه نشدیم

Alireza
Alireza
۲ سال قبل

چه بخواهی چه نخواهی همه میرن هجوم به صرافی غیرمتمرکز یا صرافی خارجی میرن شما اقتصاد درست کن