مدیرعامل کراکن: دیفای در حال بلعیدن جهان مالی است

مدیرعامل کراکن: دیفای در حال بلعیدن جهان مالی است

جسی پاول (Jesse Powell)، مدیرعامل صرافی کراکن (Kraken)، در مصاحبه‌ای مدعی شد که ظهور ارزهای دیجیتال نشان داد که بازارهای سنتی چقدر غیرشفاف و به ضرر مردم عادی است. به‌گفته وی، اکنون حوزه دیفای، حوزه اموز مالی غیرمتمرکز، در حال بلعیدن جهان مالی است.

به گزارش کریپتو اسلیت، جسی پاول (Jesse Powell) مدیرعامل صرافی ارزهای دیجیتال کراکن روز جمعه در مصاحبه خود با بخش اقتصادی یاهو گفت:

اتریوم دسترسی به جهانی از قراردادهای هوشمند غیرمتمرکز، صرافی‌های غیرمتمرکز و پروتکل‌های وام‌دهی را در اختیار شما قرار می‌دهد. چه مردم بدانند و چه ندانند، دیفای واقعا در حال بلعیدن دنیای امور مالی است. فکر می‌کنم تا ۱۰ سال دیگر، ما ۹۰ درصد از خدمات مالی خود را روی بلاک چین انجام خواهیم داد.

پاول در ادامه توضیح داد که ارزهای دیجیتال بسیار متفاوت از بازارهای بورس سنتی است که نیازمند شمار زیادی واسطه و متصدی است. او معتقد است که به همین خاطر، معامله‌گران مجبور هستند برای مالکیت و انتقال اموال خود به لحاظ فنی به اشخاص ثالث متوسل شوند. البته این سیستم با ظهور ارزهای دیجیتال به‌سرعت در حال منسوخ شدن است. پاول در ادامه گفت:

این سیستم بسیار متفاوت است و من فکر می‌کنم اکنون که سیستم رمزنگاری را داریم، سیستم [سنتی] دیگر واقعاً ضرورتی ندارد. به نظر من وضعیت ما با یک سیستم کاربردی شفاف بسیار بهتر خواهد بود. سیستمی که در آن مردم بتوانند سهام‌شان را دریافت کنند، به هر جایی که می‌خواهند انتقال دهند یا در هر جا که تمایل دارند آنها را معامله کنند و امکان معامله مستقیم در یک صرافی هم برایشان فراهم باشد.

به‌گفته پاول، سیستم سنتی افراد ضعیف را در موقعیت نابرابری قرار می‌دهد. این سیستم شفافیت ندارد و فرصت‌های بسیاری برای اتفاقات بد فراهم می‌کند.

مدیرعامل کراکن در عین حال تأیید کرد که برای استفاده از مزایای ارزهای دیجیتال در دیگر بازارهای سنتی مثل بورس، بازسازی چارچوب‌های نظارتی و تنظیم مقررات ضروری است.

از نظر من این نهادهای نظارتی و قانون‌گذاران هستند که باید امکان رخ‌دادن این اتفاق را فراهم کنند. منظورم این است که از لحاظ فنی هیچ چیزی مانع از آن نیست که این اتفاق امروز بیفتد؛ بنابراین، چیزی که ما واقعاً نیاز داریم، کمی نوآوری در فضای تنظیم مقررات و قانون‌گذاری است. فناوری همین امروز هم هست. من فکر می‌کنم که همه چیز در نهایت روی بلاک چین انجام خواهد شد.

پاول در ادامه اظهار داشت که خوشبختانه از آنجا که بیشتر مردم جهان هنوز هیچ ارز دیجیتالی ندارند و هیچ توجهی هم به آن ندارند، هنوز فرصت زیادی برای این اتفاق هست:

به همین خاطر، ما هنوز در مراحل خیلی ابتدایی این فضا هستیم. به نظرم هرچه پول بیشتری چاپ می‌شود، اعتماد مردم به حکومت‌ها، به سیستم مالی و بازارهای بورس کمتر می‌شود. از سوی دیگر بیشتر پیگیر بازارهای ارز دیجیتال خواهند بود تا شفافیت کامل و مالکیت کامل دارایی خود را داشته باشند و بتوانند هر کاری را در هر زمانی که خودشان می‌خواهند انجام دهند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
مصطفی
مصطفی
3 سال قبل

عاااالی